ТУНИС-отзиви,препоръки за дати,агенции,хо

  • 89 408
  • 411
  •   1
Отговори
# 30
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
това е вярно,  за австрийците! интегристите са ги открили в пустинята или туристите тях, не знам, гледам да проу4а маршрута на семейството!пустинята никога не е била толкова свободна територия,4е да  позволява свободно движение на хора, било то и араби! преди няколко години се наложи за да няма война да се дадат 4асти от тунис на либия,( като в момента сърбия и косово, не е по-разли4но като конфликт ,все някой иска кокала да е по-голям)! има си конфликт и в мароко с алжир! за пустинята си има хора,които знаят път, посока и докъде може,вода4и!защото няма граници както си мислим ние! ли4но никога не бих тръгнала без да ми е сигурен маршрутът! а искам да отида по суша до египет, ама с тази либия и пустинните лагери на революционерите, даже мъжът ми вика само с конвой и въздушно покритие!
за парите можете и в банка, ако знаете ще си ги довършите, няма комисиони!

# 31
  • Мнения: 3 094
marsy, изключително ценни пояснения правиш! и аз съм съгласна , че с пустинята шега не бива.била съм в Египет и там също извън цивилизацията е с водачи Peace

# 32
  • Мнения: 6 167
И аз като nadine,  отщя ми се ходенето по тия ширини, точно заради това, което е описала.  Rolling Eyes
В Египет се отказах да купя един гердан  и продавача започна да ме гони и да вика по мъжа ми да ме сменял. А секунда преди това беше най-мазното същество на земята. Такава досада е да те дърпат, питат, да не можеш секунда да останеш спокоен на разходка без някой или нещо да те притеснява. Да си 'плакнат очите" с мен всъщност беше отвратително преживяване, поне за мен. Изобщо не бях поласкана от тия мазни погледи, дане говорим, че съм и 'техен тип' и беше ужасно.
Малко да мръднеш от туристическия път мръсотията става невъобразима. И то в най-скъпия им курорт. А да тръгнеш неорганизиран някъде е направо тъпа авантюра.

# 33
  • Мнения: 3 094
То и в Бг си е опасно по разни махали и селца с висока безработица и странен етнически състав......даже и някои провинциални градчета........да не говорим, че съм свидетел и на подсвирвания и ущипвания и налитане на момичета и жена от простовати и невъзпитани типажи.  Peace

# 34
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Bastet,това щах да кажа и аз. Тук като минеш покрай някой строеж да не е по-различно?

# 35
  • София, България
  • Мнения: 5 598
Здравейте мацки  Hug

ето и аз се присъединявам към темичката с няколко конкретни въпроса  Mr. Green

Разбрах че Порт ел кантауи е най за предпочитане. Така ли е?
Можете ли да ми препоръчате хотел 4-5* там. Предпочитам ALL inclusive за да съм спокойна, но разбира се и ще се разходим насам натам  Peace

Всички препоръчвате двудневната екскурзия до Сахара. А каква друга?

Ще съм много благодарна на marsy ако ни посъветва какъв сувенир си заслужава да се вземе?
В ресторантите цените фиксирани ли са или трябва да се пазариш като в Турция?
Разбират ли френски масово? Не че и с англ. няма да се справя, но ще ми е много по-конфортно на френски.

   

# 36
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
френският е вторият език по знаене, следват останалите, английски, немски, италиански! последните в курортите основно!аз само на френски говоря ве4е 6 г, даже тези,дето не знаят добре, пробват максимално да са ми полезни и да си говорим!
за сувенирите какво да ви посъветвам? аз харесвам шишите, кожените 4ехли от камила(якета, 4анти), кожените табуретки, папирусите, грънците, джебите, фуларите (много красиви има за зима и лете)има килим4ета ,ръ4но изработени, за декориране на стени! а, да  лампите! има страхотни такива по суковете и дървените статуетки, свещници!лампите, тоестабажурите, може да се слагат и в/у свещник ,трептенето на светлината дава много приятно усещане!малките маси4ки, таула с декорации от дърво, за 4ай и сладки! подносите и сребърните кутии!мисля,4е това е ,което на мене ми е правило впе4атление!

Последна редакция: нд, 16 мар 2008, 13:04 от marsy

# 37
  • София, България
  • Мнения: 5 598
marsy  Hug

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 849
Бяхме в Тунис през август 2005 г. в Порт ел кантад. и изкарахме чудесно. Жегата беше голяма, но абсолютно поносима. Пътувахме с Алма тур и от там ни препоръчаха х-л от веригата Riu на база all inclusive. (виж в страницата на Riu)С две ръце ти препоръчвам този хотел. Намира се на плажа, храната е мн-о-о-о-ого и супер. На обяд работи  и ресторант на плажа, местият алкохол е приличен. Джин с тоник си има същия вкус. Laughing Пиех ме ги по няколко през деня. До Сахара не ходехме, защото аз изрично исках да се разлагам, а не да пътувам, но всички горещо я препоръчват. Ако ще ходите до Сахара - ол инклузива се обезмисля малко. НЕПРЕМЕННО се запишете за гмуркане. В Порт ел кантао има такава школа и е супер ако удоволствие. В началото ме беше малко шубе, но те уверявамм, че тръпката е невероятна. Лошото е, че не правят снимки под водата. Ние си купихме апаратче за подводно снимане, но нещо се прецака. Ако ще си купувате, вземете си го предния ден, защото ако ви заведе инструктура, цената е по-висока.
Изобщо там цените са обавяват много високи и се започва едно пазарене. Най-добре първо посети магазините с фиксирани цени и така ще се ориентираш кое колко струва.
Препоръчвам ти и екскурзията с камили. Вярно, че после не можех да си седна на з...ка, но е интересно преживяване.
НЕ ХОДЕТЕ на екскурзия на самотен остров. Пътува се около 2 часа с тип пиратски кораб и почти всички драйфаха като луди. Водата на острова е кристално чиста, но там бяхме около 100-150 човека и не го сметнах з амного самотен. Сервират обяд на едни дървени маси и след обяда си отивате. Аз лично бях от тези, които не драйфаха, но ми беше толкова лошо, че по средата на пътуването исках да сляза.
Ох, изписах много, а се сещам за още неща. Ако искаш ще ти изпратя снимки на лс.

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 849
Забравих да ти кажа, че Порт ел кантао е много хубаво и спокойно място - има малко хотели, с огромни градини и паркове, докато Сус изобщо не ти го препоръчвам. То си е нещо като Китен и др. такива пренасели малки селца-градчета. Много хора, много коли, а как карат само - все едно, че да гледат пътя е последната им грижа.
Като минавахме с автобуса много ми хараса и Ясмин Хамамет, но не съм била там.
Алкохолът е много скъп и ако поркате, най-добре избери ол инклузив.

Ето ти линк за хотела, в който бяхме - Riu Hotel Green Park
Хайде като се сетя още нещо  - ще пиша пак.

# 40
  • София, България
  • Мнения: 5 598
Eliona  Hug

за поркане - поркаме  Mr. Green

Знам че ALL е за нас.  Party
Познавам хотелите RIU в България и те са от много високо ниво  Peace
Аз на тези екскурзии тип яхта, кораб, платноход  Sick  съм се наситила в Турция.
В ресторанта сервираха ли тунизийски специалитети или беше европейска кухня?

Ако можеш да ми пратиш снимчици много ще съм благодарна  Hug
ако не са ти в нета - e-mail  mlstancheva@yahoo.fr

Знам, че Сахара е 2 дена - та затова мислех да поостанем по-дълго от седмица  newsm78  ама не съм сигурна че ще пуснат по 10 дена, а 14 са ми много.

С камилите имам опит от Египет Mr. Green  дано в Тунис да са по-чистички, египетските много силно ме наведоха на мисълта с какви паразити ще се обзаведа  Embarassed

И още 1 причина, поради която съм твърдо за ALL - не ми се смята постоянно колко пари имам, дали не ме преметнаха с този сандич, бира и т.н
 

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 849
Мона лиза, в ресторанта имаше един ъгъл с тяхната кухня, но те са си някакви манджи предимно с нещо като кус-кус. Честно казано, не съм особено впечатлена. Иначе останалата кухня си беше европейска - поне 10-15 вида салати, после предястия, меса, спагети, винаги имаше и морски неща. С две думи храната им беше на супер ниво и много. Пиенето също беше много. Drunk Започваше да се разлива от 10 сутринта 
Сега ще си открия албума и ще ти изпратя снимки.

# 42
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
На всяка цена 2дни в Сахара!Ще видите  декорите от ф."Междузвездни войни", там , където е сниман "Англ. пациент" , ще яздите камили и ще се возите на джип. Там пустинята е странна , оазисът в пустинята е перфектен , има басейн и звездите са големи като  HugИдете!!! Преживяването е страхотно!!
Скъпичко е , но си заслужава да се види!!!Там има и бедуинско селище и ти пекат питки пред тебе!! Grinning

# 43
  • Мнения: 3 094
Разбрах, че Сус бил като Китен, по-хубаво било в Хамамет. А какво ще кажете за Монастир? Някой дали е бил повече от веднъж в Тунис да сподели впечатления?...........Въпреки всичко все още не разбрах кои екскурзии препоръчвате, тези които сте ходили в Тунис. Разбрах само за тази, която е из пустинята + берберското селище и е за два дни.Някой ходил ли е до Картаген - какво включва тази екскурзия - чета по сайтовете на наши тур-агенции, че е за един ден.......Друго, което ме интересува - музеят на мозайките Бардо включен ли е в някоя екскурзия? Благодаря предварително  bouquet

# 44
  • София, България
  • Мнения: 5 598
Bastet   ,
ти към кой хотел се насочи?
Гледам, че много от агенциите не са извадили още офертите за Тунис, защо ли  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт