Във Пловдив пролет е дошла, навън са всички мами и деца (Пловдив-16)

  • 16 339
  • 308
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 135
sis7 Разбрах мила, че си раждала във втора градска(това е клиниката в Кичука, нали) , та исках да те питам при кого, защото съм се ориентирала към Карагьозян там и ми се иска като че ли да имам още малко инфо  Embarassed Може ли да ми пишеш как са стаите там, дали е чистичко и т.н. каквото се сетиш. Благодаря ти предварително
Добре дошли на новите момичета и честито на пресните майки  Hug  bouquet  bouquet  bouquet
здравей аз също раждах там при Kарагъозян бях,той ми водеше и консултациите аз лично съм много доволна от целия персонал и отделението е ново стаите са чисти за вип стая платих 42лв общо за седем дена престой,бебчетата не са при нас носят ги на 3 часа за кърмене,аз бях секцио по мед.причини но въпреки това малката ми засука благодарение на персонала.много помагат на майките за кърменето.много е спокойно  и обръщат внимание на родилките.ако имаш въпроси питай Hug

# 241
  • Мнения: 55
panty, аз се надявам да работя до края, т.е. до 23 юли, когато трябва да излезна в полагаемия ми се болничен. В интерес на истината, при мен е напрегнато на работното място до към началото на юни и след това само ще се водя на работа, а всъщност ще съм по-честичко във форума и ще се образовам, че да си мама за първи път не е лека работа до колкото знам Simple Smile
Живот и здраве, може и ние да се присъединим към разходките по-късно Wink - аз си нямам никакви познати в квартала, а още по-малко майки с малки бебоци.
Бих се радвала да си сформираме една дружинка. По-весело ще е и за нас и за децата, така че който живее наблизо, да се обажда Simple Smile

Чела съм в други темички относно това как точно трябва да се спи по време на бременност. Но на мен никак не ми е удобно само на една страна (казват, че на ляво било най-добре). Ако някой има информация:
Това, че спя на две страни, а понякога и по гръб, може ли да се окаже действително вредно за бебето?

# 242
  • Мнения: 1 900
До колкото знам не е препоръчително да се лежи дълго време по гръб във втората половина от бременноста, мисля заради някакъв кръвоносен съд който се притиска и е възможно да намарее притока към плода. Но не съм много сигурна/може и да греша/, не се шашкай Hug Crazy

# 243
  • Пловдив
  • Мнения: 685
Здравейте Simple Smile
sis7 Разбрах мила, че си раждала във втора градска(това е клиниката в Кичука, нали) , та исках да те питам при кого, защото съм се ориентирала към Карагьозян там и ми се иска като че ли да имам още малко инфо  Embarassed Може ли да ми пишеш как са стаите там, дали е чистичко и т.н. каквото се сетиш. Благодаря ти предварително
Добре дошли на новите момичета и честито на пресните майки  Hug  bouquet  bouquet  bouquet
Можеш да ме питаш каквото решиш на лични да не пълним тук темичката.Иначе и Тони-бо ти е казала много са готини почти всички от персонала,макар че оцелих събота и неделя(родих в петък на обяд ) а тогава всички го дават  по ларж а също съм доволна от почти всички.На мен също ми водеше консултациите Карагьозян  и аз затова там раждах за да съм при него.Ходила съм и в другите родилни(без Селена и торакс) но във 2-ра градска е най-чисто.Той шефа им много държи на това.Много е спокойно защото са само две стаи и една вип,която междудругото е вип само защото има телевизор иначе са еднакви.Може да отидеш всеки вторник след 14 часа в отделението и като позвъниш ще ти го покажат.Тогава са дежурни Карагьозян и Ветренска.Тя е старшата акушерка,при нея ходих и на куррс за бременни, който до скоро бешеа и безплатен.Наистина много помагат за кърменето,специално тя,а и другите скушерки де.........Няма повече да се впускам,ако нещо конкретно искаш да питаш пиши ми на лични Simple Smile Колкото до спането,заз попринцип си спях по корем,е след 6 месец вече ми беше неудобно и наистина повече спях на лявата страна,знам че така плода не претиска черния дроб,но незнам колко е вярно,колкото до спането по гръб знам че така се притиска вена"кава"(ако не се лъжа) и за това не препоръчват да се спира притука на кръв към плода.....но ти не се тревожи много де,важното е че спиш,защото аз след седмия месец само се будих и то без причина Simple Smile

# 244
  • Мнения: 6 206
За кърменето във втора градска на мен също ми помогна много Мариана, детската сестра, макар че не съм доволна от млякото с големи дупки на шишета, което бутаха на бебетата. Тогава не бях много наясно и си мислех, че едва ли не услуга ми правят.
Иначе съм доволна и от Карагьозян, и от Мендева и от Мариана....
Но следващият път няма да раждам там.

# 245
  • Мнения: 354
  bouquet  bouquet  bouquet
Мерси на всички мамчета за топлото посрещане! Simple Smile Simple Smile Simple Smile
И вашите рожби да са здрави и мноооого да ви слушат!

Забравих да питам мамите от Кичука - някой разхожда ли се в градинката до търговиите Лъч (или ресторанта Св. Николай Чудотворец)? Ние живеен на ул. Петър Стоев и гледам в парка много мами, та като почнем с разходките може да се засечем?

АЗ СЪМ ТАМ МИЛА НА КАРАМАНДЖУКОВ ЖИВЕЯ И ЩЕ СЕ РАДВАМ ДА СЕ ЗАПОЗНАЕМ КАТО ПОЧНЕТЕ С РАЗХОДКИТЕ Hug
Ееее! Супер, като тръгнем на разходки, ще кажем!

# 246
  • Мнения: 955
Момичета да ви почерпя виртуално , newsm38,днес ставаме на 1месец.
Неразбрах кога мина,но все още се нагаждаме един към друг.
Надявам се вече да се поуталожат нещата и всичко да си влезе в релси.
Лек ден на всички

# 247
  • Мнения: 1 900
Деси честита месечинка

# 248
  • Пловдив
  • Мнения: 685
Деси и от мен честита месечинка,здрави ,весели и щури Simple Smile baloni

# 249
  • Мнения: 394
Ей момичета много ми хареса тази нощна лампа за малкия http://www.laredoute.fr/vente-veilleuse-ocean-suzy.aspx?producti … e&pagesize=16  може ли някой да ми помогне да си я поръчам!

# 250
  • Пловдив
  • Мнения: 685
И на мен ми се иска да поръчам от тези пола дето ми разправя Пепи,гледах че са в намаление.Ако правиш поръчка може ли да ми пишеш и аз да се включа,че нали ти казах че нямям карта.....сори че тук пиша

# 251
  • Мнения: 55
И аз съм чувала, че когато се спи по гръб се притиска някаква вена. Въпросът е там, че аз не се усещам как спя. Скапана съм от работа през деня и вечер спя като къпана. Но в последно време ми стана нервно да не му направя на бебето нещо докато спя и често се будя и като видя, че пак съм по гръб и ... ужас ме обхваща. Аз не мога да заспя на една страна и пак така да се събудя. Иначе бих го правила... Sad

ЧЕСТИТА МЕСЕЧНА, ДЕСИ  Tada

# 252
  • Пловдив
  • Мнения: 685
И аз съм чувала, че когато се спи по гръб се притиска някаква вена. Въпросът е там, че аз не се усещам как спя. Скапана съм от работа през деня и вечер спя като къпана. Но в последно време ми стана нервно да не му направя на бебето нещо докато спя и често се будя и като видя, че пак съм по гръб и ... ужас ме обхваща. Аз не мога да заспя на една страна и пак така да се събудя. Иначе бих го правила... Sad

ЧЕСТИТА МЕСЕЧНА, ДЕСИ  Tada
не се тревожи щом можеш да спиш си спи,че ще дойде един момент дето ще си мечтаеш за този сън Simple Smile
Моя мъж като бях бременна щеше да ми спира нета,че понякога много се втелясваме като четем тук...... Joy

# 253
  • Мнения: 135
И аз съм чувала, че когато се спи по гръб се притиска някаква вена. Въпросът е там, че аз не се усещам как спя. Скапана съм от работа през деня и вечер спя като къпана. Но в последно време ми стана нервно да не му направя на бебето нещо докато спя и често се будя и като видя, че пак съм по гръб и ... ужас ме обхваща. Аз не мога да заспя на една страна и пак така да се събудя. Иначе бих го правила... Sad
 

спи си както ти е удобно бебо е достатъчно защитен не се тревожи за излишни работи на коя страна ще спиш,нищо няма да му направиш

# 254
  • Мнения: 55
Благодаря ви! Щом го казват мами с хубави и здрави дечица - вярвам! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт