Пак изглупях нещо

  • 1 179
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
А ти, Зъхи, не се оплаквай и стига си се шашкала за глупости, защото много скоро и ти ще започнеш да раздаваш съвети за успешно кърмене Grinning

# 16
Леле , като чета тука ме успокоявате , защото и аз имам такива проблеми !

Първо мастит , големи  огроми гърди (е според предишниям им размер )

После изведнъж станаха меки и вече почти не усештам млякото като доиде и почвам да се питам : Имам ли мляко , достатъчно ли е  Thinking !
Малката понякога яде по 30 мин а понякога само за 2-3 мин ипочва дасе дърпа от гърдата   а  аз все се притеснявам !
Мъжа ми вика : Не я карай насила да яде ако е гладна ще реве ! и това още ме шашкаше как може да не е гладна като  и на предното хранене не е яла като хората , но пък памперсите всеки път пълни (аз ги сменям  на 3 часа ) е случвало се е и някои друг празен!
И сега се успокоявам , като си казвам но моля ви не ми се смейте : " Нали е момиченце и трябва да си направи разтоварваща диета "  #Silly

И в общи приказки така е и при нас така че само спокоиствие , че да не секнем млякото !

И аз съм си мислила за пия чай  , ама се страхувам да не направя някой мастит пак че тази теппература 41" С  ме изцежда докрай!та кажете този чай на ХИП много ли увеличава кърмата или ..... ?

# 17
  • Мнения: 472
Несхто забражих да се логна !

# 18
  • Мнения: 1 502
Цитат на: Jade
180гр #Shocked Мамо Веси, но той е само на 2 месеца, това си е много за двумесечно бебе.
Това, че си успяла да изцедиш цели 120 гр. е похвално (повечето майки, не могат и 1 /5 от това да изкарат с помпата) и изобщо не означава, че той изяжда точно толкова.
На всяко кърмене бебетата изяждат различни количества кърма и точно в това е  идеята да не се теглят.
Не се вманячавай в грамовете, ако детето качва добре и пълни по 3-4 памперса на ден, нямаш място за притеснения.
Не искам да звуча като ментор, но спри добавакта моментално, ако наистина искаш да кърмиш успешно до идването си в БГ, че и още много време.
Успех ти желая и повече вяра в себе си Wink


Аз ли съм се заблудила, ами той е 6.350кг. по колко трябва да яде? По 120мл. ли Confused: Я ме светни, че вече не знам какво правя. Ще объркам и детето си. Banghead

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Лелеее...к'ви са тези килограми, бе, мила  много сте пухкави сигурно  
Виж сега, щом си решила да кърмиш, забрави за грамчета милилитри и т.н., те само ще те объркват. Важно е бебето, ако е доволно и си кротува, ако пълни по 3-4 памперса дневно и качва добре (което при вас е повече от ясно) няма място за притеснения, нито пък за добавки.
Доверявай се на това, което ти показва то, а не на точни дози и интервали. Мисля си, че това е единствения начин да се кърми максимално дълго. Всичко друго, като кантари, мерене, режим само спъват работата.

# 20
  • Мнения: 1 502
Цитат на: Jade
Лелеее...к'ви са тези килограми, бе, мила  много сте пухкави сигурно  
Виж сега, щом си решила да кърмиш, забрави за грамчета милилитри и т.н., те само ще те объркват. Важно е бебето, ако е доволно и си кротува, ако пълни по 3-4 памперса дневно и качва добре (което при вас е повече от ясно) няма място за притеснения, нито пък за добавки.
Доверявай се на това, което ти показва то, а не на точни дози и интервали. Мисля си, че това е единствения начин да се кърми максимално дълго. Всичко друго, като кантари, мерене, режим само спъват работата.


Ами ние и големи се родихме 4кг/52см. Засега всичко върви много добре движим се нормално по скалата на растежа, ама след това последно запушване на каналите нещо се пообърках. А и гърдата ми не е вече така пълна, аз сама го усещам. Странното е, че се храним около 30мин. и той заспива на цицито. Когато реша да го отделя, той се събужда и настава рев и аз си мисля, че е гладен. Вече не знам какво да правя. Ето например сега пак същата работа, рев като го отделих, но този път му дадох малко водичка и той се успокои и заспа. Дали не свикна да завършва с шишето? Thinking Иначе памперси пълним, ама само с пиш, беше ни хванал запек и едва вчера се изакахме.
Офф, май това заглавие горе отговаря и за мен, вече изглупявам ли? #Crazy  #Silly

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Май трябва да се извиним, че ползваме чужда тема... Sorry Зъхи Grinning
Ами, че и ние сме родени 4 кг и 53 см, ама на 2 месеца бяхме доста по-малко.
Та, за този рев да ти кажа, че го има и при нас, щом кърмата намалее, започва да върти глава и да църка в повечето случаи, тогава и давам биберон. Просто това не е вече от глад, а от сукателния рефлекс. Това според мен е по-добрия вариант от водичката, но ти си решаваш.

Общи условия

Активация на акаунт