Диша ли?

  • 5 209
  • 177
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 020
Като гледам май само аз ще напиша ''Не''. newsm78
Никога не съм се притеснявала,излиза че това не е нормално.... ooooh!
Просто не ми е идвало наум,знаех че си диша,нали е живо и здраво бебе,как да не диша? Thinking
Виж,да стана да го завия-да,ама други проверки не правя. Peace
Не си само ти. И аз  Embarassed.

# 76
  • Мнения: 728
по някой път когато ми се стори че не му се движат гърдичките, го проверявам. Знам че е глупаво но си ме е страх и го правя просто за мое успокоение. Blush

# 77
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Постоянно. Веднъж даже я бях събудила за да проверя дали е жива  ooooh! Тогава все още здраво ме тресяха хормоните след раждането.  Сега рядко, но се улавям, че все още се замислям поне докато я гледам как спи  Whistling. Не знам дали е нормално, но явно повечето майки го правят. 

# 78
  • Мнения: 729
да,ставах,но само с първото дете.Първата нощ в къщи почти не мигнах,а цяла нощ слушах дали диша

# 79
  • Мнения: 1 217
И аз доста съм проверявала.
Първата нощ с бебето я изкарах зяпайки го без да отделям поглед.
Е през тази нощ сигурно 100 пъти го проверих дали диша.
Даже и сега ми се случва като диша безшумно да го провера.

# 80
  • Мнения: 252
Да, ставала съм в началото, сега не ставам нощем но все още проверявам отвреме на време, явно доста ме гони параноята, а и многобройните статии за задушени бебета си казват думата и ми се отразяват на психиката. Sad

# 81
  • София
  • Мнения: 1 522
Понякога ставах да я поглеждам. Мисля, че е нормално да се притесняваме, нали си ги обичаме нашите малки слънчица. Дори сега ако спи по-дълго от обикновено поглеждам повдига ли се завивката от дишането й.


# 82
  • Мнения: 1 733
И аз съм го проверявала. даже си спомням, беше на 2 месеца, чакахме пред кабинета на педиатъра, а бебо си спеше в порт бебето на канапето до мен. Изведнъж ми се стори, че не диша и сложих ръка на гърдичките му, за да проверя. Една жена от съседното диванче ме видя, дойде и ми каза: "Не се притеснявай, мамче, диша си детенцето, нищо му няма" Simple Smile

# 83
  • Мнения: 195
Ооо ами да, през първите месеци съм ставала редовно да го проверявам, даже се е случвало да го побутна когато е в поза по корем и не му се вижда личицето, за да се уверя, че си диша и е добре. В този период всяко затишие от негова страна ми се струваше подозрително и току притичвах до креватчето му. Сега, естествено съм доста по-спокойна. Laughing

# 84
  • Мнения: 1 155
Да ставах и стоях над леглото по няколко минути да я наблюдавам Grinning

# 85
  • Мнения: 471
Все още го правя Simple Smile

# 86
  • Мнения: 409
Гласувах с "да".Напълно нормална реакция от страна на майките.Мое лично мнение.  bouquetЧесто се случва да я разбутам малко Mr. Green

И аз  Sick

# 87
  • Мнения: 169
Не не съм ставала за да го гледам дали диша Simple Smile, но понякога през деня като не мърда отивам да го проверя Simple Smile това към кой отговор да го отнеса ?

# 88
  • Мнения: 60
проверявах и проверявам все още:) дори ако не мога да разбера дали диша,  докосвм мигличката и /дори и с риск да я събудя Embarassed/

# 89
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Гласувах с "Да" и "Отчитам го за нормално"
Случвало ми се е да проверявам дали малчо диша, особено, когато по една или друга причина съм била под напрежение, изнервена или дори когато съм му се скарала за нещо през деня.
Не мисля, че е ненормално.Въпреки, че полза от притеснения няма, те са неизбежни и мисля всяка от нас има своите страхове свързани с децата

Общи условия

Активация на акаунт