49 пъти дружно УРА!-ще посрещаме пролетта!!!

  • 13 793
  • 291
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 800
Момичета, незнам дали си спомняте, но майката и сестрите на мъжа ми са в Уганда. Преди малко получихме първите снимки от там от Дом за сираци. Покъртително е. Децата нямат нито една играчка, играят в калта, нападнали са семейството ни за внимание, една от леличките набила едно от децата пред очите на близките ми, само защото искало снаха ми да го гушка. Нямат памперси, пишкат в гащите и два пъти на ден ги преобуват, и измиват само след #2. Аз още съм разстроена и ми се плаче за тези дечица, така искам поне няколко да мога да спася Cry Ето няколко снимки, ако някой иска да види:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=227283&photo=1

# 16
  • Мнения: 940
аууу бенс...тъжно е много знам  Sad...давай да пращаме играчки на децата-кажи им да дават адрес

# 17
  • Мнения: 1 147
Иве, не мога да понасям гледки на деца в подобно положение.. Убива ме това, че няма как да помогнеш на всички в нужда.

Вики, добре е Шутла в яслата. Сутрин се усмихва на жената, когато я оставям. Следобяд, когато я взимам е в настроение, смее се, спокойна е. Идва й малко в повече патакламата, според мен. Вечер е уморена, още към 7 започва да мрънка, преди това не го е имало. Обяснението ми е шума от децата, хора, играчки, музики, говор. Вкъщи е тихо, и тя беше свикнала. Ще се адаптира.  Спокойна съм, защото имам усещането, че за детето ми се грижат добре, жената е мила, грижовна, внимателна, дава ми отчети за всичко. Забелязвам, че Александра започва да прави много нови неща, обяснявам си го с активно внимание от страна на лелята в градината - плямпоти, движи се повече..

# 18
  • Мнения: 810
Бенсън, много хубаво семейство имаш! Кажи им браво от нас, че са се решили на такъв жест! Снимките са много хубави и разказват всичко без думи..миличките деца  Sad Само като си представя да оставя моето без да го гушкам и напишкано и ми се свива сърцето за тях. И като ги гледаш- най-важното за тях е някой да ги гушка, да им обръща внимание. Това е най-тъжното в снимките!

Вики, обърках ти обектива - грешка на клавиатурата и няколко $$$  Laughing Упс! Снимката на Елла е страхотна! Харесва ми как е блър толкова близо до нея и в същото време си я хванала цялата. Интересно как фокуса върви нагоре. Джена, моя обектив още го чакам, че никъде го няма. Доста е търсен. Като дойде ще се отчета веднага  Wink

Бубка, хубаво е да имаш хубав фотоапарат  Mr. Green Не е задължително да похарчиш 1000. Ще потърся моя колко струва сега и ще ти пиша.

Цветка, благодаря! Той ще е на 10 месеца, но си мисля че ще лази, което не е по-леко май от ходене  Laughing

Зори, дали спи достатъчно? Как я приспиват, или я оставят сама да заспи? Има ли отделна стая за спане? Иван както и да съм пробвала не иска да заспива сам, трябва да му помагам, иначе не може да заспи...а честно казано ми е жал да го оставя да реве. Ако пропусне сън през деня е абсурд и до 7 да издържи.

Аржентина- аз съм била в Буенос Айрес, страшно ми хареса и искам пак да отида. Имаме приятели и може и да се организираме с някоя свободна миля. Беше ми тъжно за първи път като си тръгвах от новопосетено място. А хората са много красиви, особено мъжете  Wink

# 19
  • Мнения: 1 147
А хората са много красиви, особено мъжете  Wink

Окончателно ме спечели  Laughing

Пумпал, спи поне три пъти на ден за около час, в градината. После като се приберем удря още една дремка. В 7 е вече полузаспала и доста мрънкава. Приспиват ги, въпреки, че тя и сама заспива. Като й се доспи и започне да затваря очите я носят в стаята и й държат бибката в устата, докато заспи.. Има отделна стая за спане, да. Но не я оставят да реве, със сигурност, говорили сме подробно как искам да се държат с нея - не си и помислям, че плаче и не й обръщат внимание. Просто й идва повече шума.

# 20
  • Мнения: 940
Пумпал бих казала че и жените са много красиви и много поддържани.Като говорим съседката ми също е Аржентинка женена за американец...готина мадама. Flutter
Също обожавам Аржентинската поп музика.

# 21
  • Мнения: 810
Да, но аз не си го признах  Mr. Green Като отидеш в МОЛа им и жените с деца са високи, с издължено лице и нос и големи очи, слаби, с хубави сресани коси, токчета, маникюр, лек грим....но красиви и без всичко това. А интересно беше, че ситърките бяха в униформа - манта като на медицински сестри, но в синьо да кажем.

# 22
  • Мнения: 1 593
ей тъй обичам, да се събудя с четиво в ръката ... много сте писали и все интересно  Grinning

Аржентина ми е в списъка за близко бъдеще, даже годината, в която разбрах, че съм бременна щяхме да ходим дотам... Буенос Айрес и Барилоче. Всичко бях проучила - и на мене в представите ми е, както Вики и Пумпал го описват...  Heart Eyes

БенсънCry, това е толкова тъжно - в България, като чета за домовете, като че ли нещата малко се цивилизоваха, но кога ли това ще стане и в страните от 3тия свят... Най-покъртително ми се видя мястото за готвене в този дом...

Пумпал, понеже скоро пътувахме с Ноли, и то с мъжа ми, и то когато той беше на 5 месеца, и то за 4-5 часа общо, мога да ти кажа, че сериозно бих се замислила за отделно място. Басинетите ми се виждат ужасно малки. От друга страна, ако Иван не иска да си стои на мястото и пак трябва да го държиш на ръце, допълнителното място се обезсмисля.

Бубка, не си купувай ентри-левъл ДСЛР, ако имаш поне малко бъг  Mr. Green. Учила, недоучила да снимам и вече гледам за нещо "по-така" камера и обектив... много ми е трудно да се удържам с тези снимки тука...

Вики - снимката е фантазия. Много ми е трудно да преценя - от фотото ли е, или от тебе, но е перфектна. Елла също!

Дженна...направо ще ти изям снимката в подписа...то бива сладост ама чак пък толкова-хубава композиция ,браво.
Нали? Такъв фокус, такова чудо - как да се не възхитиш на майчините фото-способности  hahaha

Тъпото е, че Ноли се снима много лесно, винаги прави интересни пози и се хили много, и ме е яд, че опропастявам повечето снимки  Confused

Тина, мерси, че възстанови заглавната страничка   bouquet  Заглавието е много в тон  Mr. Green

Последна редакция: чт, 13 мар 2008, 10:25 от Jenna

# 23
  • Мнения: 948
Ей, да не отиде да дремне човек малко  Sunglasses, напраскали сте 3 страници  Simple Smile, и то не останало човек какво да каже  Simple Smile

Вики, много хубава снимката, ама и Ела как се е метнала на тази стена. С 50-то ли е?

Бенсън, благодаря за снимките  Confused Ужасно е, от вчера и тези новини от Трън...просто е ужасно. Мислиш ли, че може да организираме нещо, да помогнем?

Пумпал, на 10 месеца не би трябвало да е проблем; то дали сте двама или сама...все тая; няма смисъл от място май  Crazy Мариана има навика да заспива в последните 10 минути на всеки полет, без значение колко е дълъг полета. Подскача напред-назад (и на едно място!), и като кажат "...за кацане," тя не знам как разбира, и заспива. И хърка докато целия самолет се изнизва покрай мен с изречението "а, заспа ли малката най-накрая"  Mr. Green

Аз имам Nissan Note от скоро; този баш май го няма в Америката (че е малък и по европейски немощен  Simple Smile), ама много си го обичам. На Матрикса най-много харесвам онзи цвят "шоколад Милка," и аз по цвят си ги избирам  Blush. Нисанът е оранжев; както каза на Мариана една приятелка, "това на Мариана колата ли е?"

Бубка, подкрепям желанието ти за ДСЛР  Flutter

Вчера резервирах присъствието си на "5 year reunion" в Бостън, и няма връщане назад. Сега търся билет; искат ми 400 лири, не се радвам много  Close, не знам защо си мислех, че са по-евтини билетите.

# 24
  • Мнения: 2 254
В суматохата си изтрила някои от хлапетата ми.
Извинявини ме, моля! Нямам идея как е станало,   Embarassed при копи-пейста, може би....Не добавих годините умишлено, понеже в един момент се разминава информацията.Ако искаш ми напиши рождените дати.Но ако държиш на годините, само кажи, мисля, че до довечера мога да редактирам.

  Бенсън, ако щеш ми вярвай, но точно вчера, подреждайки играчки, си мислех, че е време много от тях да се разкарат.Имам познат от Танзания, и мислех да го питам дали ще вземе няколколко, когато си ходи до там.Та, и аз като Вики, ако има начин, пращам веднага.Само кажи.

Последна редакция: чт, 13 мар 2008, 13:31 от ТинаХрис

# 25
  • Мнения: 1 783
Бенсън, какво да ти кажа... така е в цяла Африка...  Confused Ако ще се праща, сигурно имат по-належащи нужди от играчките - медицински материали, храни, дрехи, книги, моливи, боички...

Вики, за коя снимка на Елла говорите, аз ли пак пропуснах нещо? Вие направо омайвате с вашите творения с Джена...

Мишолина, почна ли работа вече?

А за Аржентина, аз бих посетила южната част, Патагония например. Иначе, латино ли е мъж, не ми го хвалете.  Naughty Все за едни омайници се имат и все искат жените им да са най-най- красиви и наконтени. Моята теория е че, колкото по-предизвикателно се обличат жените в една страна, толкова по-малко права имат..., което важи за повечето ЛА страни... ама си е моя теорията, не я натрапвам...

Зора, много хубаво, че не се тревожиш, така все да е. Hug

Благодаря на всички за милите пожелания за баща ми, минала е операцията, по лекия път, добре е и след няколко дена ще го изпишат. Ще се наложи да направят още една след няколко месеца, но е по-добре отколкото да го режат.

Посадих ягоди!!!

# 26
  • Бостън
  • Мнения: 13 499
Биз - още се смея на латино-теорията ти Simple Smile Да синтезирам - на обезправените жени се налага да използват подмолни методи, като предизвикателно облекло например, за да контролират подсъзнателно тираничните мачовци?!  Crazy Добре де, а арабските и прочие мюсюлмански страни как да впишем в картинката  Heart Eyes
Как е татко ти, Бистре?

Мишолина - край, ще те крада, щот това е единствения начин да се сдобия с оранжева кола  Hug Много ме кефи!

Бубс - не купувай лоу енд... и аз бих казала по-стар модел, но качествен! И таз покупка ми се мандахерца на списъка, но се  опитвам да бъда прагматичен реалист  Mr. Green с камера или без аз като Вики няма да проснимам, така че не е наложително и аз барабар с мъжете Simple Smile

Вики - колкото пъти съм гледала нещо от/за Аржентина, толкова пъти ми  е парило под краката - това го "усещам" като мое място... а музиката им... Има къде по-известни места, но на мен ми се обикаля Аржентина, Барселона и южна Франция... Индия - не, не съм пораснала за Индия; Кения - да, Сингапур-ДА!

Бенсън - имаш изключително семейство, снимките не погледнах, че все още рева като крокодил и боря депресията...  Tired

КАто споменахме ваканции съм се сетила за една сника от споментата Ангуила...ще пусна линк...

ЕТО:
http://picasaweb.google.com/s.petroff/May2007

Последна редакция: чт, 13 мар 2008, 16:07 от Indiana007

# 27
  • Мнения: 948
Биз, чудесна новина за баща ти; браво, че е минало леко! Едно по едно, нареждат се нещата  Simple Smile Браво за ягодите; аз сега се каня на едни китки...

Не съм се върнала на работа, мисля още 4 месеца да изкарам с бебото. Имам възможност сега, а и само последните три са неплатени.

Оранжевото не е много оранжево, де, sunlit copper му се вика  Mr. Green Маркетинг, какво да прави човек.

# 28
  • Мнения: 1 783
Биз - още се смея на латино-теорията ти Simple Smile Да синтезирам - на обезправените жени се налага да използват подмолни методи, като предизвикателно облекло например, за да контролират подсъзнателно тираничните мачовци?!  Crazy Добре де, а арабските и прочие мюсюлмански страни как да впишем в картинката  Heart Eyes

Горе-долу е така, само че не е само за контрол, ами че това е най-лесния начин да се реализират в обществото, в живота, разбирай не с ума си, ами с външността си. А в арабските страни е друго, аз говоря за жените, където уж имат права, ама всъщност се оказва че нямат. Пък и тези злата и накити дето се вманиачават, пак говори за разменната стойност - ако мъжът им ги остави, поне бижута имат и могат да продават. Поне така ми беше обяснено за в Индия, които имат 24 карата златни накити по себе си, на фона общата мизерия (аз нали бях там сега и съм голям разбирач Mr. Green). А и, ако не знаеш да ти кажа - в богатите близко-източни страни, всички големи модни къщи правят невероятни продажби, т.е. жените се крият, ама отдолу са наконтени. Казват че моловете там били от А до Я прет а порте. Ама много знам беее.  Whistling Power to the women!!!

# 29
  • Мнения: 1 593
Да, като бях в Дубай ми правеше впечатление, че по моловете се шматкат разни ханъми с торбета най-различни от ранга на Л. Витон, Гучи и прочие лекинко експенсив чудесии. Биз, има нещо вярно в теорията ти. Thinking
Аз като много еманципирана, хич не съм гърлли  Mr. Green

Индиана, не знам каква е тази снимка дето я показа, но ти нали не си мислиш, че си останах само с нея  Laughing
Жадно погълнах сините води на Ангуила, и хлъцнах от завист като видях как изглеждаш на сватбените си снимки. Тц тц - не стига, че умна ми и хубава жена си взел твоя мъж - в наш'та професия сме само находчиви хора Stuck Out Tongue

Общи условия

Активация на акаунт