49 пъти дружно УРА!-ще посрещаме пролетта!!!

  • 13 855
  • 291
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 367
zdr grupa,влизам само да информирам за 2 продукта които наскоро купих и ми харесаха за снаксове за децата наши (не претендирам за полезност,в случая за минимализирана вредност)

http://i31.photobucket.com/albums/c361/rjg42/KinderFriends.jpg
има го в малинчо,много малки порции добър шоколад,4 вида,много бройки
 
 и

http://www.shoplocal.com/lid-2091984752prid-99437_-jell-o-all.fp
2та делят едно пакетче,става за 4 минути с мляко от хладилника и бъркане с лъжица, хвърлянето на недоядени неща е силно редуцирано и нуждата от "дизърт мами,наууууу, плиис " е задоволена без много джънк..

# 76
  • Мнения: 7 091
Тези, дето имате собствени къщи, я ме светнете по един въпрос, че тотално се обърках. Каква е разликата м/у second mortgage и mortgage refinancing?  newsm78
Някой от вас правил ли е второто ? Предлагат ни тука и се чудим.. newsm78

# 77
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Първото е да вземеш втори, допълнителен заем.

Второто е да рефинансираш оригиналният заем, ние току-що го направихме.

# 78
  • Мнения: 1 800
Зора, аз се шегувах, но мерси за поправката. Аз и без да съм написана, щях да досаждам.  Hug

Тандури, не съм специалист, но от мъжа ми знам това за рефинансинг-а.  Това е мортгидж, който започва с нисък процент интрес принципно за 5 години и след няколко години трябва да го подновиш, кто ти фиксират нов % интерес, по-висок от първоначалния. Също плащаш за рефинансирането от рода на 5-7хил долара, което прави безсмислено първата част, така или иначе те си взимат парите. Според мъжа ми проблема с хауз-маркет сега е точно поради таз причина. Много хора купуват къщи на нисък % интерес, след тези 5-6 години не могат да си позволят новия мортгидж....дано не бъркам понятията, но мисля, че товно това е Peace В редки случай се заслужава, ако първоначалния рейт е прекалено висок и сега с краша може на по- нисък % лихва.

Викс, близо сме и си помислих, когато пита най- първо, но мъжа ми нали започна с нов работодател и загуби всичките си платени дни отпуска, а и е такава каша в началото, че не може да вземе и ден. Много ми се ходи на Вегас, много...

Пумпал, ще кача снимките след малко, ужасно качество са.  Знам, че много се бавя, ще каже човек, че кой знае какво правя с тази стая Embarassed

Последна редакция: пт, 14 мар 2008, 18:44 от benson10

# 79
  • Мнения: 7 091
И аз точно така си мислех, обаче тука един агент се опитва да ме убеди, че е едно и също.  Confused Ние мислехме да пробваме рефайненсването тази година, защото процента ни е малко висок, а предлагаха по-добър, но май изтървахме срока. Мерси за мненията, момичета! Peace

# 80
  • Мнения: 1 436
бенсън, ти май се бъркаш с ARM (adjustable rate mortgage).

Кога викате за Вегас  значи Mr. Green?

# 81
  • Мнения: 1 800
Juturna, докато пишех си мислех, че май беше нещо друго, но не можех да се сетя как се казваше...

Ето снимките на стаята:

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=227718

извинявам се за качеството на снимките. приемам критики и съвети за стаята.

# 82
  • Мнения: 1 593
Бенсън, много хубава color-coordinated стая - изчистено и на място - браво!! Само не можах да видя къде са лепенките на животните на стената - в смисъл на коя стена са - не мога да си я представя цялата стая наведнъж...

и подобно на Индианините снимки, пак изрових последното албумче на А Дж (нали не се сещаш да покажеш сама  Blush) - искам да ти кажа, че е ужасно сладък (пу пу) , а снимката с лилавите уста обира всички точки  Joy

Цветка, да оздравявате скоро, ей  Naughty

Рая, вие също!!! Какво са ви нападнали тези бацили - я да не се давате така лесно....

# 83
  • Мнения: 7 837
За съжаление в щата няма българска църква, затова избрахме малко православно манастирче. Отецът е американец, но пее и на църковно-славянски.
Тандури, освен гръцката църква, другите не натискат за "доброволни донейшъни". Има си установена такса за кръщене, поне така е в американската православна и сръбските църкви.

# 84
  • Мнения: 8 163
Абаджиева, би ли споделила подробности за шейка отпреди 2-3 страници - и той беше на основата на суроватъчен протеин, ако не бъркам... за buttermilk ли говорим всъщност  newsm78
Инди, шейкът е страшно лесен за правене. Купувам си протеин на прах в кутия с добавена към него стивия, сипвам по 2 чаши обезмаслено прясно мляко на 2 мерителни лъжички протеин, 1 чаша замразен или пресен плод (може и повече, естествено), пускам блендера на liquify и след това пия. Вкусно е, засища и съдържа всичко необходимо за пълноценно хранене, без да се трупа по бедра, дупце и тумбак. Препоръчва се на кърмачки и бременни, давам от това и на двете деца.

Като хранителна добавка докато бях бременна и кърмех пиех EPA/DHA и витамини.

На този режим + всякакви други комбинации от високопротеинови храни (пилешки/пуешки гърди, белтък, риба) с пресни или готвени зеленчуци, плодове, много вода и 30 мин упражнения 3 пъти седмично свалям по един размер на дрехите на месец. В определен момент, когато се достигне мин. ниво на телесна мазнина, свалянето на килограми спира. Тогава е постигната оптималната физическа форма. Ето типа, от когото научих за този метод на хранене.

Само да уточня, това не е диета. Викат му lifestyle, щото предполага преминаване към здравословно хранене и упражнения. Не натоварва или изтощава организма, не е шокова терапия с цел постигане на незабавни резултати. Вместо да лишава тялото от жизненоважните вещества (както е при диетите, вегетарианството и пр) му ги поднася в най-подходящата форма.

# 85
  • Мнения: 8 163
Бенсън, браво за стаята! Кой е отговорен за прелестния интериорен дизайн? Пък и как педантично са подредени дрешките... Красота!

Разпознах някои икейски неща. Ние почти всичко от там си купуваме.

# 86
  • Мнения: 1 173
@Рая и Биз, благодаря.Ще има и на двата езика, и май ще направя само нотариална заверка.
 Тандури, и мен пишете в групата за лятото на бесния форум  Laughing
ТинаХрис ами как ще го заверят нотариално на Бг? те нали като не знае какво пише не слагат печат. Ще трябва консулски печат или? Ние нали сме на "село " тук , и сме към Чикагското консулство-нямаше начин как да тръгна 9ч път да бия за един печат-затова дамо на английски си заверихме в банката.

Ей какво облекчение , ще има с кой да си говорим тук,няма да съм само аз Mr. Green
То остави че Дида болна , ми мъжа ми пък вкара "вирус" на компютъра снощи-антивирусната която имам не го трие, прави ми ХП-то лудо. Добре че съм с два Уиндоуса , че да мога да го ползвам. Сега свалям от човека дето ни поправя компа  ,някаква нова програма , че да видим мога ли я утрепа тази гадост #Cussing out hit

# 87
  • Мнения: 1 436
ТинаХрис ами как ще го заверят нотариално на Бг? те нали като не знае какво пише не слагат печат.

За американски нотариус ли става въпрос? Слагат печат, разбира се - правила съм пълномощно на бг на майка ми оттук няколко пъти. Печатът удостоверява, че ти лично си се подписала отдолу, а какво пише в документа хич не ги интересува.

# 88
  • Мнения: 8 163
Рая, нотариусът не заверява съдържанието на документа, а подписите. Сиреч, нотариусът не се интересува от истинността на изложената информация, а от това дали самоличността, която претендираш да имаш е действителна (затова и трябва да покажеш picture ID).

# 89
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
ТинаХрис ами как ще го заверят нотариално на Бг? те нали като не знае какво пише не слагат печат.

За американски нотариус ли става въпрос? Слагат печат, разбира се - правила съм пълномощно на бг на майка ми оттук няколко пъти. Печатът удостоверява, че ти лично си се подписала отдолу, а какво пише в документа хич не ги интересува.

Точно така правят.

...Тандури, не съм специалист, но от мъжа ми знам това за рефинансинг-а.  Това е мортгидж, който започва с нисък процент интрес принципно за 5 години и след няколко години трябва да го подновиш, кто ти фиксират нов % интерес, по-висок от първоначалния. Също плащаш за рефинансирането от рода на 5-7хил долара, което прави безсмислено първата част, така или иначе те си взимат парите. Според мъжа ми проблема с хауз-маркет сега е точно поради таз причина. Много хора купуват къщи на нисък % интерес, след тези 5-6 години не могат да си позволят новия мортгидж....дано не бъркам понятията, но мисля, че товно това е Peace В редки случай се заслужава, ако първоначалния рейт е прекалено висок и сега с краша може на по- нисък % лихва.
...

Това, което описваш е някакъв вид "екзотична" ипотека, НЕ рефинансиране. Коренно различно. Едното е вид заем, другото е действие, което прилагаш на заема си.

Рефинансирането означава, че предоговаряш заема, на нови условия. Има такси, но не е задължително да са супер високи. Ние рефинансирахме със същата банка, просто ни намалиха лихвата.

Принципът е същият, като ако имаш висока лихва на кредитна карта, и си вземеш нова, с по-ниска лихва, на която си прехвърляш баланса.

Лихвите може и още да паднат, но в общи линии момента е добър за рефинансиране (естествено, зависи дали оригиналната лихва не е била нечувано ниска, в такъв случай не става).

Общи условия

Активация на акаунт