49 пъти дружно УРА!-ще посрещаме пролетта!!!

  • 13 873
  • 291
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 36
Тина, по въпроса за пътуването и документа, аз да кажа как направих миналата година и нямах проблеми. Писмо в свободен текст от таткото,че разрешава пътуването, датите на излизане и влизане в страната и след това нотариално заверено, без апостили и тн. (ако говорим за същия документ,само да не се изложа). Всичко това само в 1 вариант - на англиийски.

Тандури, за second mortgage i mortgage refinancing са 2 различни неща.  Обикновено,( в повечето случаи) втория мортгидж се нарича equity line и е с по-висок лихвен процент и е в по-малък размер от първия мортгидж. Когато лихвените проценти паднат,както е в случая, в някои случаи е по-изгодно да се направи консолидиране на двата заема в един и това се прави чрез mortgage refinancing и както беше споменал някой е около 5-6 000. Mortgage refinancing може да се направи и само на основия mortage, но не винаги е изгодно,зависи от това дали мислите скоро да препродавате имота, дали имате фиксиран или плаващ процент, много са факторите.

Сега да попитам за мнение,нещо съм се размечтала днес. Това лято съм решила,че ще бъдем на почивка в БГ. Копнеех за моренцето и се чудех за някой спокоен и чист семеен ризорт, но нищо не ми идваше. Слънчев бряг, Несебър, Созопол са извън играта,защото са пресни и искам нещо ново. Днес пък се замислих за САндански. Имам страхотни спомени от там,които датират от преди 20 и кусур години. Какво мислите,има ли някой нещо да каже за съвременен Сандански?

# 91
  • Мнения: 810
Бенс, стаята е супеееер!!!  newsm68 Пусни я във форума на  LivinEtc.  Wink

Забелязах всичко  Sunglasses Много хубави неща си купила! Бухал-лампата и слончето са супер попадение! Аз ще купувам от същите колички! И верно имаме същия жираф, аз сложих и маймунка до него в кафяво, видях че вие имате мечо  Laughing Хайде като сложиш и пердетата, за които говореше пак да се похвалиш със снимки. Браво, супер стая!

# 92
  • Мнения: 1 783
Бенсън, много хубава стая браво!

Тандури, не може да сте изтървали срока, когато ти е кеф и ако има по-нисък лихвен процент можеш да го направиш.  Peace Дори можеш да се договориш, ние се обадихме за единия заем (щото нали сме бедни и нямаме достатъчно пари за даунпеймънт сме с 10-80 заем) и им казахме че ще дадем едни пари към главницата, и те ни свалиха лихвата и предоговорихме.

Това за подписите и нотариусите, и аз така съгласна.  Peace Не ми е ясно каква е функцията на нотариусите в Бг - прависти, че час си запазваш, че пари им плащаш, уж проверявали дали е правно издържан документа, ама не знам дали отговорност носят  newsm78

Забелязвам по бг телевизиите и радио, че има тенденция бивши фолк-поп певици да минават към само поп...

Анет, абе ти ли си това дето десерти препоръчва  Wink

# 93
  • Мнения: 1 800
Мерси, момичета за комплиментите Hug
Аз съм малко педант в подреждането, но стаята не винаги така изглежда, особено след като А.Джей я разчисти Laughing...

Джена, аз уж тези снимки ги подготвях да ги пусна тук, но толкова е ужасно качеството им, че се отказах...
стикерите са на 4-тата стена срещу прозореца. там е гардероба и в ъгъла е вратата на стаята.

Пумпал, хаха, ЛивингЕтс. Ай уиш Wink Hug

Е, Бубка, чак пък "екзотична" ипотека не е. Juturna ме поправи по-горе, обърках се с adjustable rate mortgage....


# 94
  • USA
  • Мнения: 559
Бенсън, и от мен едно Браво за хубавата стая! Много приятно си я подредила, животните са много стилни! А Ей Джей е много лъчезарен!  Heart Eyes И на мен ми предстои подреждане на детска стая, но още много не съм се ориентирала какво искам.

Мишолина, мерси за обяснението за апаратите.

Болните дечица и майки бързо да оздравяват!

# 95
  • Мнения: 1 783
Ох, да ви кажа писна ми от това митично течение и разболяване, когато си изложен на него. Във фитнес клуба, където ходя е жега - 22С! Оплаквам се, оплаквам се, отварям вратите, други ги затварят с аргумента, че щели да се разболеят!!?!?? Аз им обяснявам, че по-скоро ще умрем от жегата и високия пулс, ама те се цупят и затварят вратата. Забравила бях, за всичките тези вярвания - за босите крака и настиването, седенето на студен камък, цимент и пр., студената вода и гърлото, и не излизай на вън, студено е ще настинеш  ooooh! Иди обяснявай, че е от бъг... Защо само в източна Европа го има това??

Бенсън те, така им викат - екзотични, щото не били стандартни.

# 96
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Бенс, (Биз също е казала), екзотични е някакъв вид термин.  Peace

Присъединявам се към комплиментите за стаята. А откъде беше тази хубава количка (ти беше пуснала линк в предишната тема, но не го запазих)?

Биз, влудява ме това с течението. Европейско си е. Нашите швейцарци като дойдат лятото в офисите винаги се простудяват от климатика. Една германска госпожица се беше опитала да го спре (отскубне), та щеше пожар да направи.

# 97
  • Мнения: 3 367
Биз,аха,защо? Winkаз съм в търсене на нови храни за нас и децата нон стоп,гореописаните прахове не ми понасят нито физиологично,нито философски..в 8пм имам зор с десерта някак,с яденето съм го оправила,но не бях факторирала и това,а напоследък питат децата..само грозде не върви:)
*
стаята е чудесна! аз лично имам проблем как бих пуснала стеф в нея,веднага се е покатерил по тези удобни кубове и е срутил нещо отгоре си..винаги страшно ме кефят добре подредени детски стаи,но не са за нашите хуни и моите разбирания явно..
*
вадиха ми зъб и ми правиха корона днес, на 2 долни зъба,л и р..не е фън,сега съм на кисело мляко, вода и болка че не трая пейнкилърс..
*
ох,смях се с глас,нищо че не мога и ми кашпе кръв от устата като на дракула..
http://www.youtube.com/watch?v=FQt-h753jHI

Последна редакция: пт, 14 мар 2008, 23:26 от anette1104

# 98
  • Мнения: 810
Дайте да се разберем  Naughty Децата ни на всички са хубави,и ние всички се радваме да ви гледаме как растат. Качеството на снимките няма никакво значение! Или с какъв апарат е снимано.

Бенсъсн, А.Джей е порастнал много, и с тия дяволити сини очи усещам как ви вижда сметката ежеминутно  Laughing Забравих да ти кажа- браво за стикерите! Аз сигурно съм изгледала 100сайта със стикери и нищо не съм сложила..но може би защото неговата "детска стая" е в наща спалня  Grinning Хареса ми и как стола си приказва с леглото  Wink А снимките ги пусни в ЛивингЕтс. форума им, нали знаеш че имат форум..

Ана, дизайн решение има за всякакви хуни  Laughing Айде да ти минават зъбоболите бързо. Кефи се на киселото мляко, аз скоро няма да мога да го ям, заради алергията на Иван.

Биз, и да не вземеш да ядеш студен сладолед сред тренировка  Naughty

# 99
  • Мнения: 2 255
Бенсън, много стилно и изчистено.Детската стая у нас е таква шарения   Laughing
На Тандури, гледам сте й разяснили всичко.
Рая, да, има кой да ми завери пълномощно на бг, а онова дето е на английски във всяко къренси ексчейндж заверяват тук.Аз най-вече се интересувах за апостил, но прочетох, писали сте, че няма нужда, което ме устройва идеално.Една разправия по-малко.
  Та, никой от вас ли няма познат, полагал изпита за limited radiographer??

# 100
  • Мнения: 405
Biz, една приятелка беше ходила на стаж в Чехия и там и бяха разказали играта с тези поверия. Тя беше много шашната, че случайни хора се спирали да и казват напр, че ще и настинат яйчниците, ако седи на студен камък и т.н.  hahaha

Пумпал, как разбрахте че има алергия Иван? Някакви тестове ли правихте или просто поради реакцията към формулата? Мен много ме е страх някой да не ми каже, че трябва нещо да спра заради кърменето (особено шоколада  Embarassed)

Бенсън, чак ми се прииска и на мен да си направя детска стая. Само дето първо трябва да има нужда от креватче.  Grinning Днеска имахме малък успех, сложих го сам да се приспива в креватчето и спа около половин един час, след което пак ревввв....

Последна редакция: сб, 15 мар 2008, 01:24 от Atti

# 101
  • Мнения: 1 593
Джена, аз уж тези снимки ги подготвях да ги пусна тук, но толкова е ужасно качеството им, че се отказах...

Ама какви ги говориш бе мацка  ooooh! , ако беше до мене, щях да те ощипя  Laughing

мацки,  newsm78, може нещо грешно, ама това с "изстиването" съвсем не ми се вижда неоснователно. Мисля, че ако всяка една от нас седи под климатик духащ студен въздух във врата за, да речем, 8часа, после ще е леко схваната, а вероятно и стабилно кихаща.

Може би трябва да се каже по друг начин - когато "изтиваме", имунната защита на тялото намалява и става по-лесно да кечнем някой бацил, така че климатикът може да не е пряка причина, но определено може да стане косвена причина за настинка.

Странно ми е, че много от вас са на обратно мнение  Peace

Последна редакция: сб, 15 мар 2008, 01:56 от Jenna

# 102
  • Мнения: 3 367
Пумпале,не споря; но ще ревизит топика след около година и малко Grinning
*
настинката е една бая спорна диагноза,аз лично много не и вярвам..
*
tsvetka,аз бих сложила и трявна и балкан в списъка..бяхме там миналата есен,чудесно е..
*
моментът е добър за купуване тоже,една къща к гледахме за 335 преди 2 седмици днес е 269..

# 103
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Дайте да се разберем  Naughty Децата ни на всички са хубави,и ние всички се радваме да ви гледаме как растат. Качеството на снимките няма никакво значение! Или с какъв апарат е снимано.
...

O, oпределено, аз дори нямам амбиции да снимам детко с новия (ако си го купя) апарат, искам да научавам повече за фотография изобщо, за него е перфектно сегашното положение.  Peace

моментът е добър за купуване тоже,една къща к гледахме за 335 преди 2 седмици днес е 269..

Нали ви разправям, че наблюдаваме Маями, облизвайки се.  Mr. Green

# 104
  • Мнения: 810
Шабат Шалом  Laughing Сега се прибрахме от еврейската ни вечеря. Много е готино да имаш традиции..Възхищавам им се на сплотеността и упоритостта да са заедно с приятли и гости в петък вечер!

Верно ли от течение и камък не се настива  Laughing Аз настивам  Laughing А от климатик как да не се настива бе хора?! Можеш сериозни проблеми да си имаш ако ти духа в я гръб я рамо.. За студената вода съм съгласна.

Ати, ще ти пиша на лични.

Общи условия

Активация на акаунт