Колко дълго плаче вашето дете?

  • 1 261
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 364
  Децата са подвластни във всеки един момент на емоциите си. Възрастен човек понякога трудно може да контролира емоциите си пък за дете - да не говорим. Нормално е все пак малката е само на две годинки  Simple Smile не се притеснявай с времето вълненията ще се уталожат. А и всяко дете си има свое светоусещане - може просто да е по-емоционално и по-чувствително.
  Ако не иска да яде, например, не я заставяй. Ако иска да направи нещо, което не и е позволено - обясни и ако не разбере - нека си поплаче - след няколко пъти ще се научи, че конкретното нещо и е непозволено.  Но не потискай емоциите и - нека ги изживее. Няма нищо нередно, ако детето е по-емоционално и с по-богато въображение.

# 16
Ако иска да направи нещо, което не и е позволено - обясни и ако не разбере - нека си поплаче - след няколко пъти ще се научи, че конкретното нещо и е непозволено.  Но не потискай емоциите и - нека ги изживее. Няма нищо нередно, ако детето е по-емоционално и с по-богато въображение.

И аз се надявам,че щом не ми позволява да я успокоя и явно има нужда да поплаче /всеки ден за определено време/ не е нередно че я оставам в такова положение,докато се поумори.А за емоционална-ДА, такава е.Впечатлява се и от най-малките нещица.

# 17
  • Мнения: 4 784
Когато Коки стане на вашата възраст незнам как ще я караме. За сега плаче за съвсем мъничко. Моного бързо му минава и забравя за какво се е разплакал, ако му отвлечеш вниманието с нещо друго.

# 18
  • София
  • Мнения: 44 121
babyDoni - и моето момче е така, понякога успявам да го разсея още в зародиша, на истерията (защото неговото не е плач а истинска истерия)....най-често тези състояния са когато е уморен, огладнял, жаден....тогава са най-лошите и дълги ревове и тръшканици...щото хем е вече уморн и гладен...хем не иска да се прибира например....

Или също ако си отиева някой любим човек, а той иска да си играе още....
разсейвам го като успея с нещо вкусничко мъничко, със сокче, с любима песничка или филлмче, или му разказвам как сега ще отидем еди къде си и при едикой си и ще правим това и това.....
Но важното е ти да си мноогооо спокойна и с твърд, но спокоен и тих глас да говориш с детето, за да му дадеш с гласа си един вид сигурност и опора....те също се плашат от урагана емоции бошуващи в тях и това влошава нещата, особено ако насреща си имат изнервяща, подвикваща и т.н. майка....
Аз не винаги ус8пявам, но колкото съм по-спокойна, толкова по-бързо овладявами кризата.....
И да - понякога просто имат нужда да поплачат....но не и да изпадат в истерии....

# 19
Ох,значи не сме само ние.

Или също ако си отиева някой любим човек, а той иска да си играе още....

И ние плачеме за дадени хора и въпреки че се опитвам да я разсея с нещо, не се получава.

Но важното е ти да си мноогооо спокойна и с твърд, но спокоен и тих глас да говориш с детето, за да му дадеш с гласа си един вид сигурност и опора....те също се плашат от урагана емоции бошуващи в тях и това влошава нещата, особено ако насреща си имат изнервяща, подвикваща и т.н. майка....
Аз не винаги ус8пявам, но колкото съм по-спокойна, толкова по-бързо овладявами кризата.....

В повечето случаи едва запазвам спокойствие.Както писах вече този неспирен плач продължава до 20 минути.

И да - понякога просто имат нужда да поплачат....но не и да изпадат в истерии....

# 20
  • Мнения: 2 478
Незнам колко дълго може да плаче моето дете.Никога не съм го оставяла сам да се успокои.Дори и да съм била много ядосана или изморена,пак го вземам и го успокоявам.Но той плаче само когато неиска да е сам и когато му се спи.Немога да издържам като плаче,къса ми се сърцето Sad

# 21
  • Мнения: 2 374
и мери плаче и то по някога МНООООООГО ПРОДЪЛЖИТЕЛНО но повечето пъти като види че не и обръщам внимание спира.

# 22
  • Мнения: 959
Не искам, да те плаша ама, синът ми който е 4г.2м. винаги е бил такъв.Като реши че, ще плаче няма разсейване, докато не му се угоди, не кротва.И сега въпреки че, разбира всичко прекрасно, като реши че, ще се тръшка и плаче, може да продължи с  часове - това е инат. TiredИ никакви наказания не действат.
За моя жалост, виждам че, и малката е такава Confused а, беше толкова кротка и спокойна като по мъничка Sad Надявам се, поне тя да надрастне този период и плаченето и тръшкането да намалеят.

# 23
  • Мнения: 1 294
Незнам колко дълго може да плаче моето дете.Никога не съм го оставяла сам да се успокои.Дори и да съм била много ядосана или изморена,пак го вземам и го успокоявам.Но той плаче само когато неиска да е сам и когато му се спи.Немога да издържам като плаче,къса ми се сърцето Sad

 LaughingАз щях да напиша същото, когато малката беше на 1г.3мТогава тя не беше изпечен актьор, но сега нещата стоят по друг начин.

Сега различавам два вида рев, и двата са със сълзи, но звучът по съвсем различен начин:

искрен-когато наистина има някакъв проблем.Тогава винаги я гушвам и говоря тихичко на ушенцето й.Обикновено за 2-3 минути се успокоява.Не я оставям сама не само защото сърцето ми се къса, но обикновено завършва с повръщане и давене цялата трагедия.
Когато сме на лекар да речем и няма как да я спася от злия доктор, след нея винаги играе стирката Laughing

фалшив-когато за нещо трябва да се угоди на момента.Тогава се опитвам да я разсея, тя обаче е решила твърдо, че иска нещо определено и опитите ми за разсейване я вадят още повече извън нерви.В такива случаи отстъпвам-първо защото тогава не сърцето, а нервите ми се късат, второ защото мога да си го позволя(за номера с повръщането не й достига още таланта)В такива случаи е поставяла рекорд от 10 мин.Обикновено бързо й писва.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Да, случва се ... и то ако се опита някой да се намеси ... става по-лошо ... обиктовено ексцесиите траят по 10 минути ....

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Моите и двете деца не са от ревливите-много барзо им минава.Те когато се сърдят или трашкат за нещо по-скоро мрънкат,а не плачат Peace

# 26
Като реши че, ще плаче няма разсейване, докато не му се угоди, не кротва.И сега въпреки че, разбира всичко прекрасно, като реши че, ще се тръшка и плаче, може да продължи с  часове - това е инат. TiredИ никакви наказания не действат.


             Именно,така е при нас.Имам чувство че колкото повече се опитвам да говоря и да я разсейвам,за да я успокоя,толкова повече плаче.

Общи условия

Активация на акаунт