МАЙчета 2005 (107)

  • 13 569
  • 310
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 2 896
Брех тия бухти   Laughing

Мойта рецепта е доооста по-лесна от тази на Валената баба - не се меси, просто се бърка малко с миксер.

За тримата вчера направих бухтите така:

1.3 яйца, добре разбъркани с миксера
2.малко по-малко от една кофичка кис.мляко
3.брашното нямам идея колко беше, колкото поеме за кексово тесто - или може би една идея по-рядко от кексовото  newsm78
важно е да спомена, че за такива тестяни закуски, както и за кексове, ползвам Брашно АП, в една червена опаковка е. Има някакъв набухвател вътре, затова и не слагам сода в тестото
4. малко сол
5. малко олио
6. по желение - натрошено сирене, много вкусно става като се попрепържи на края на някоя бухта

това са съставките, просто се разбъркват заедно, после, с помощта на две чаени лъжици се излива по 1 л. в нагорещено олио - в съд с малък диаметър слагам 4-5 пръста олио. Като се изпържат от едната страна, сами се обръщат (или поне повечето  Laughing) които не се обърнат сами, си ги обърнете с вилица.

Това е - всичко става за около половин час. Много вървят със сладко от боровинки.


Тая сутрин отделих омалелите дрехи на Ема, имам някои доста запазени - две пролетни якета (едно зелено на Марикита и едно светло синьо ларедутско), една чисто нова жилетка H&M, един пуловер KANZ, един суичър, 3-4 блузки с дълъг ръкав и 5-6 с къс ръкав - Всичко е за момиченца около 86-94 см. Има и едни обувки, бели на шарени точки, 24 номер на Agatha Ruiz De La Prada, обувани 2-3 пъти. Продавам ги, защото са доста запазени, но за съжаление Ема се превръща в гигантче, та ако някоя мама се интересува, да пише на ЛС, на символична цена ги давам (ако някои вземе всичко - 40 лв.), като парите ще са за ДБМ. Ако никой не се обади, ги пускам в продавалника, така де - рекох първо вас да питам, щот се знаеме.  Laughing

направих и снимки

Последна редакция: нд, 16 мар 2008, 11:52 от Гуш

# 61
  • Мнения: 465
Ама с тези бухти, разядка стана тука Laughing Wink та ми се прияде

Гуш защо не ги запазиш за втори номер дрешките Peace

Вале честит ви пухче Лео, представям си Иса и каката ще си го гладкат много сигурна съм  Heart Eyes

Дидка браво Heart Eyes

КатКа срамежлива момата Flutter

# 62
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
Ау и двете рецепти изглеждат апетитни, трябва да се пробват! Днес мислех да подкарам Валената, но току що се събуждам  Embarassed Остава за следващия уикенд или следобедна закуска  Thinking
На мен синът ми дава зор за животинче, коте или куче, хем ми се иска, хем нещо голям ангажимент ми се струва. Времето ще покаже ...

# 63
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Момичета, вчера се навършиха 2 години от смъртта на Иви. Cry

Почивай в мир, Иви!  Flowers Rose

Извинявам се за нахълтването!   Peace

# 64
  • Мнения: 1 101
Да почива в мир! И аз се сетих за нея вчера... Cry Cry CryКакво ли правят дечицата и...

# 65
# 66
  • Мнения: 2 407
Честит имен ден на Теите със закъснение.  cook  party002
Аз уикенда го изкарах страхотно.
В събота бяхме на чрд на  баба ми-навърши 83 години, да ми е жива и здрава. newsm38
После ходихме в Борисовата, засекахме Теа и Калоян,който е порастнал много.
Днес бяхме на зоологическата градина,изкарахем страхотоно,Ники много се радваше на животните и се забавлявахме много.
Бухти обожавам,ще си запиша и двете рецепти и ще ги направя тия дни.

# 67
  • Мнения: 2 407
Снимки ще кача утре.
Вале ,честит Лео.Много да ви слушка.

# 68
  • Мнения: 1 037
Мир на праха на Иви!Дано дечицата и са щастливи! Praynig

Ха добро утро! SunglassesЗа мен не е от най-добрите!Радославчо се е събудил в ранни зори,а снощи имахме гости и аз си легнах малко преди да се събудя Crazy Mr. Green Whistling
Данчо и той стоя до късно,че не искаше и да си ляга.И той купонджия като баща си се очертава!
Сервирам закуската,такава най-обичам Mr. Green
Камий,да е живаи здрава баба ти още дълги години!  bouquet
Валя,как е котето?И да ти кажа,че Данчо много хареса снахата за пореден път.Сяда на компа и ми казва-:"пусни ми снимките на писито.... Flutter",защото аз му казах,че това момиченце се казва Иска писка и той така.... WhistlingПопитах го дали иска да се запознае с нея и да са приятели и той отговори- О, ДА!
Ксения,ходихте ли на барбекю и как изкарахте?
Иви къде се изгуби?
Приятен ден ви желая и успешна седмица!

# 69
  • Варна
  • Мнения: 5 588
 Flowers Rose за Иви.

# 70
  • Мнения: 4 205
 Flowers Rose Flowers Rose за Иви...
Мислех си за нея и на 1ви, и на 8ми март...
Бог да пази дечицата й!

# 71
  • Мнения: 796
Мир на праха на Иви!  Cry Господ да е винаги с дечицата й  и да ги подкрепя Praynig

# 72
  • Мнения: 888
Милички момичета здравейте  Hug
Аз пак виновна съм, ама си имахме татко за седмица и не съм сядала на компютъра изобщо  newsm78
Имам да чета много страници- и от старата темичка  ooooh!- Видях че си имаме нова мама- Нели и малък мъж Петър  Hug Добре дошли! Heart Eyes
При нас нищо особено- все същото напрегнато ежедневие  #Crazy- докато мъжо беше тук всяка вечер имахме гости или ние бяхме някъде почти винаги с децата и бях като труп...не успяхме много да се видим с него, ама за Кекс винаги се намира време, пък било и 2 през нощта  hahaha...иначе  newsm78...Лори голяма бандитка- хапе кака си, вика като за световно, растат и доста зъбки едновременно и е много крива, иска да суче непрекъснато, друга храна почти не приема и е около 9 кг. фина мацка  Flutter...кака Теа изявява огромно желание да върви, но все още не може да се задържа сама права, все ми се струва че страхът най- и пречи...а става все по- голяма...гледам да сме по- често навън и да ходим, ходим, ходим/....дано не става хладно повече и да ги водя с парка всеки ден  Peace...другои...много бърбори Теа и все обяснява нещо на Лора- големи са скици Laughing... но хич не слушат/..Теа проявява някакви инати, тръшка се, вика...кара се на Лора от мое име  Blush, май и аз съм започнала да викам много  Embarassed...луда работа  newsm78
сега изчезвам...да чета...и да гледам снимки
гушки на дечицата сладки  Hug

# 73
  • Мнения: 888
Момичета, вчера се навършиха 2 години от смъртта на Иви. Cry

Почивай в мир, Иви!  Flowers Rose
Миличката Иви  Cry
Мир на праха и
 Flowers Rose Flowers Rose
Господ да пази дечицата и близките им хора! Praynig

# 74
  • Мнения: 888
Да се отчета след прегледа при гинеколога - бебо си е ОК, само дето за месец е наддал само с 500гр Confused - сега е 2300г., а ако за още един месец качи  пак 500г. ще е само 2800 до раждането
Дона не се тревожи миличка  Hug Лора се роди 2, 450 кг. почти на термин и всичко е наред с нея!Теглото не е от такова значение- важното е да си спокойна, да не се претоварваш!Всичко ще е наред! Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт