Отговори
# 15
  • Плевен
  • Мнения: 854
Аз също съм да не се отказваме съвсем от чашка вино вечер след кърменето. Винаги съм била с ниско кръвно и от години лекарите ми препоръчват по чашка червено вино. Обикнах го! Сега, въпреки, че сме на изключително кърмене, пак пийвам по 2-3 глътки.
Сигурна съм, че не вредя на детето си, все пак минават 7-8 часа до следващото кърмене. Blush

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 194
Много благодаря на всички ви за отговорите. Намерението ми в никакъв случай не беше да упреквам когото и да било. Просто исках да чуя аргументите на хора, които със сигурност са проучвали задълбочено евентуалните поли и вреди на всичко свързано с кърменето.

# 17
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
Може би  имам гузна съвест - бях пила алкохол, че и други работи правих  Embarassed, в ранните седмици от първото ми бременност, защото още не знаех - та затова алкохол не съм пила оттогава. Хората, които ме познават от преди 3 години, не могат да повярват.  То и аз не мога да повярвам. Но факт е, че въобще не ми липсва, а аз обичах да си пийвам.

# 18
  • Мнения: 5 401
Според шведите, една-две чашки вино на седмица няма да навредят на кърмачето:

http://afp.google.com/article/ALeqM5hacz60AgPN5eyn8qtm-QVMHTET2A

# 19
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Вечер, ако изпия чаша бира колената ми "омекват". Twisted EvilПозволявам си веднъж седмично.

# 20
  • Мнения: 394
ти ми напомни как една продавачка се Shocked като я питах за секси кърмачески сутиен  Laughing Laughing
ние сме просто кърмачки Wink, не отшелници или свръх жени, имаме си своите слабости  Embarassed

# 21
  • Мнения: 1 089
"Прекален светец и Богу не е драг" ще кажа аз и ще добавя, че, макар аз да не съм пушач, разбирам майките, които са толкова страстни пушачки, че не могат да се откажат (особено като се върнат на работа), че отибиват децата си. НО - например имам една приятелка, така направи, ама след 6-тия месец. Все може да се устиска 9 месеца + още поне 6 с максимум 1-2 цигари дневно. А за алкохола ще кажа - ами аз и лекарствата си пиех след кърмене (въпреки че бяха разрешени ), така правя и са алкохола, особено откакто кърмата съвсем не му е единствената храна и течност.

# 22
  • Мнения: 1 896
Аз съм в Швеция и тука доста са напред нещата с кърменето. Та точно днес попаднах на сайта на Националната администрация по храните и видях, че официално са излезли с предложение да се променят препоръките към кърмещите жени, касаещи употребата на алкохол.
Новата препоръка, която предлагат, е по-либерална от старата. Тя гласи, че кърмачките не е задължително да се въздържат напълно от алкохол, защото консумацията на количество алкохол отговарящо на 1-2 чаши вино един или два пъти седмично не носи никаква опасност за здравето на бебето или майката. Препоръката е базирана на нови изследвания на учени в различни области на медицината. Пояснява се, че тя не трябва да се възприема като насърчаване на майките да пият, а просто че трябва да знаят, че няма медицинска причина да спрат да кърмят, ако желаят отвреме-навреме да пият малко алкохол, тъй като количеството алкохол което може да достигне до бебето е малко.
Ей оттука е
http://www.slv.se/templates/SLV_Page.aspx?id=21235&epslanguage=SV

# 23
  • София
  • Мнения: 932
Аз мисля, че много зависи и от физиката на майката , както и на метаболизма й , или дори както се казва на това кой колко може да "носи".
Често си пийвам по една бира на ден- твърд алкохол не обичам. Първите 7 месеца не близвах нищо различно от вода, но сега си позволявам бира. В началото когато изпих една чаша и понеже кърмя на поискване , точно след 30 мин. бебка реши че иска да суче, имах големи угризения (заради всички крайни мнения, прочетени тук във форума), чак помислих за това да спра да кърмя, но след това проветох малко по въпроса.
Не мисля че малко бира и вино биха навредили, всичко в границите на разумното разбира се.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 258
Извинявайте, че спамя темата, но hedra aко чете - кутията ти е пълна и не може да ти се прати съобщение. Simple Smile

# 25
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Аз затова пия безалкохолна бира.  Mr. Green

# 26
Защото според изследвания направени в тази област - 1 чаша бира или вино СЛЕД кърмене не вреди, а и за цигарите е същото. Така че не виждам смисъл в това да спра да кърмя, защото понякога ми се припива или допушва. Всичко с мярка. Аз лично твърд алкохол не консумирам, а сега още по-малко.
http://karmene.greatnow.com/pushene.html.Podkrepqm tova mnenie, vupreki, 4e 4ovek s dostatu4no volqa moje da gi otkaje i tezi ne6ta zaradi deteto si.

# 27
  • Мнения: 247
отговарям ти простичко - защото и майките душа носят. и понякога имат нужда от една чаша. каквото и да е.

  bouquet

Аз вече писах веднъж, че откакто родих второ си дете, почти всяка вече пия буквално четири-пет глътки хубаво червено вино или също толкова бяла бира. Не мога да си го обясня, защото досега в целия ми 36 годишн живот никога не съм можела и имала желание да пия. Имам липса на ензими, които разгражзат алкохола и съм като индианец- от няколко глътки и се опивам. Странното е, че сега не е точно така и стигам само границата на леко блаженство.

Последна редакция: чт, 03 апр 2008, 11:33 от Daniella

# 28
  • Мнения: 192
защото по-добре е спокойно да изпиеш чаша вино на вечеря, отколкото от вина, че си я изпила да спреш да даваш на детето си най-добрата храна Peace

Общи условия

Активация на акаунт