КАК ЕДНО КЪРМАЧЕ СЕ ОТКАЗА ОТ НОЩНОТО ХРАНЕНЕ

  • 4 819
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 325
iviche изчетох написаното на един дъх и ме обзема една такава завист Sad След 2 седмици започвам работа и направо не ми се мисли как ще оцелея. Нико се буди през 1,5 часа, спи при мен (баща му се самопрогони на дивана) и адски много ми се иска да го отуча поне от половината кърмения през нощта. Знам, че всяко дете си е уникално, но съм отворена към всякакви идеи как да спре да суче нощем. Основните разлики с вас са: не ползва биберон от близо година, не пие друго мляко освен кърма, защото е с АБКМ, няма някакъв "фетиш" (в смисъл - парцалче, кукла, косата ми и т.н. ,освен циците, де, спи със заврян нос в тях). И това е. Изглежда безнадеждно, но все ми се иска да стане чудо....

# 16
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
И аз благодаря за страхотния, изчерпателен разказ  bouquet! Радвам се, че вече спите спокойно всички Grinning!
Само че ние сме доста по-малки и това с обясненията няма как да приложа, а и сега пробиват първите зъбки и не смятам, че ще е удачно точно сега да не му давам да суче.
Но и аз твърдо съм решила като пробият зъбките и се успокои да започна отучването - с биберон най-вероятно Rolling Eyes...

# 17
  • Мнения: 3 034
mama evinka, благодаря.  bouquet дано и вие решите проблема. намери му някакво заместителче. виж - при каката си имала одеялце. сигурно и при малкия може да се намери нещо такова. Peace

Мента, ако искаш, опитай първо да заместиш нощното кърмене с водичка. не е задължително да е мляко. аз и без това смятам, че те не пият от глад, така че не е необходимо да е нещо хранително.
 чудото трябва ти да го сътвориш, той сам няма да се откаже, защото му е хубаво. да не е лудо детето да си спре само нощното удоволствие....
не знам, изходи от него. все има нещо, което би могло да го успокои. но най-важното е ТИ да вземеш решение за себе си. той това ще го усети. децата са много интуитивни и когато усещат някакво колебание, са в състояние да изкарат най-сърцераздирателния плач на земята.

# 18
  • Мнения: 1 117
Благодаря ти Ивче , за изчерпателният разказ. Ще пробвам нещичко от твоя опит. Макар ,че при нас още никнат зъби и няма да предприемем отказване нощес от цица Confused
Ще ни е трудно , защото нямаме заместител на гърдата - биберона го отказа преди 3 месеца, вода пие от шише с гумен накрайник и то в много редки случаи Rolling EyesМалко дивак си пада на заспиване  Embarassed
Ама ще се борим няма как Laughing

# 19
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Блгодаря за подробното описание.

# 20
  • Мнения: 13 809
Перфектно , честито.

Много лошо че за нас е неприложимо

защо е неприложимо при вас?

Синът ми е на година и 2 месеца
Не приема залъгалки, биби, АМ , вода пием само от чаша
яден човешка храна 4 пъти на ден и още 2-3 пъти се кърмим.
Режим:
6:30 - кърмене
8:30 закуска
10:30 кърмене
13:00 обяд
16:00 кърмене
17:30 следобеда закуска
19:30 вечеря
21:30 цоки
кърмения отново в 1:00 посред нощ и 4:00 посред нощ отново

не можем да махнем нито едно от храненията, защото се криви , ходи след теб като монголско сираче и прави ам-ам с уста.
нощно време съм броила на цокане и прави не по малко от 100 преглъщания, никога не се задоволява с едната гърда докато не се нахрани. в момента в който е сит просто пуска гърдата и на секундата заспива. ако предложа вода плаче обидено докато не събуди съседите.
Кажете ми как да минем само с гушкане при такъв апетит>>?

# 21
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 346
Благодаря за подробното описание! За съжаление това няма да свърши работа при нас. (поне така си мисля)
Разликите са:
Ваня не ще и да види биберон.
Нямаме ритуал или както там се вика
Излизат й предкътниците.
Тя не се събужда само 3-4 пъти, а перз час, понякога и по-често.
Аз не я приспивам вечер (в смисъл на ръце).Давам и да суче, оставям я в кошарата, давам й шише вода(80-90-мл, че ако е пълно ще гоизпие) и излизам от стаята. Ако съм в стаята не заспива. Така заспива и през деня. Когато е много уморена заспива още докато суче.
До 5 мес. тя спеше непробудно от 9 вечерта до 8-9 сутнинта - дете мечта.
След това излезнаха първите два зъба и се почна кошмара. В началото не й давах да суче. Давах вода, мажех с гелчета и т.н., но не издържах. Като и дадях да суче заспиваше веднага. Приятелки ми казваха вземи я при теб и ще спи по-спокойно. Е да ама тя си е малко диване и не иска да спи при мен, като я взема става и почва да си играе.
Подведена по акълите на бабите каде ли не я водих- на баячка, куршум да й леят , на лекар. Давах хапчета за спане, за безболезнено никнене на зъби (предписани от педиатър разбира се) През ноща сме ходили по лекари, защото детето уж нещо го боли - ама то си е здраво. Абе луда работа.
Лошото е, че всички в къщи мен обвиняват за това положение(без таткото). Ние живеем с моите родители, защото мъжът ми пътува в чужбина и за да не сме сами.
Преди около два мес. започнах пак да пробвам да спи при мен и горе долу свикна. И се поуспокои спеше по продължително. Наскоро пак се почна старата песен обаче. Давам вода, давам цица, взимам я при мен, слагам я в кошарата. Абе цяла вечер се разкарваме.
Оххх не знам даже защо го пиша това сигурно за да ми олекне.

# 22
  • Мнения: 13 809
Стефче , блазе ви
на моят син току що му излезе четвърти зъб, а всяки зъб си е мъка не знам как ще стигнем до предкътниците

# 23
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 346
Какво блазе ми. Ми те кучешките са на път, пък казват, че и те били голям зор. То при нас лесно изкаран зъб няма де... Направо не знам вече.

# 24
  • Мнения: 3 718
iviche , благодаря за споделената история, накара ме да вярвам, че все пак май има светлина в тунела  Peace А и пишеш много приятно и увлекателно  Simple Smile
Това което ме спира да действам и аз е, че в момента избиват 4 кучешки зъба и ми е жал да го тормозя. Втората пречка е, че Алекс не приема нищо друго освен гърдата през нощта. Пробвала съм да давам вода, като усети и я изхвърля обидено сякаш ще го тровя. Залъгалка не ползва от двумесечен. Не знам как става, но баба му успява да го приспи като си гушка едно агънце плюшено. При мен не фърфи номера.
Но твоя разказ ме обнадежди, че мога да променя нещата без насилие и травми за детето, което е много важно за мен. Просто ще започна с малки промени, нови ритуали и ако имам късмет ще се похваля с наспиване.

# 25
  • Мнения: 941
много изчерпателно си го написала, при нас нещата протекоха по същия ред когато каката беше на година и 2м, само че не си е играла с косата ми, тя и имаше нани, и него гушкаше аз само тиках бибата и галех по главата, и също така я слагах лекнала когато ставаше, сега съм решила и беба така да процедирам но мисля на този етап да оставя само едно нощно към 4-5ч,

# 26
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Много хубаво история! Ние не всеки път се кърмим, леглото й се люлее и просто люлея и пея, може и без да пея, пак заспива! Абе, ако се наложи може да приложим нещо! Благодаря за идеите и хубавия разказ!   bouquet

# 27
  • Мнения: 238
Браво на вас! Приятни сънища ви пожелаваме за напред!
 Разказа ти ми вдъхва надежда, че има начини, като му дойде времето, и ние да спим по цяла нощ Simple Smile

# 28
  • Мнения: 4 967
Страхотен разказ! Радвам се, че така се е получило при вас!
Моето кърмаче също спря да суче нощем. Наложи се при нас. Трябваше седмица да пия антибиотик и затова таткото спеше с малката. Аз на съседното легло с баткото, където кърмачето не можеше да ме намира. 2-3 нощи пореваваше, но много малко. Сега също понякога се случва да пореве, но наистина не повече от 1-2 минути. Не очаквах толкова лесно да се получи. Моето кърмаче сучеше през 1-2 понякога дори през половин час. Една нощ баткото имаше нужда от нещо, а малката тъкмо се беше събудила. Таткото отиде при баткото, а аз гушнах бебка. Тя, разбира се, веднага си поиска мляко. Аз й обясних твърдо, че мляко няма и ще има утре сутринта. Съответно тя ревна още по-силно. Гушнах я, говорих й нежно и скоро се укроти. После си легнахме една до друга. Доста се повъртя, като много се гушкаше, но не поиска да суче повече и не плака. Не се събуди повече до сутринта. Все още таткото спи с нея. Може би трябва да се престраша и да си я гушкам, че много ми липсва.
Дано и аз съм била полезна на някого.

# 29
  • Мнения: 3 034
ох, днес писах, писах и накрая ми се оплете калвиатурата под пръстите и не можах да го побликувам.  Crazy

исках да кажа на _ и stefka_todorova, че сигурно има някакъв начин да се откаже нощното хранене, стига това на вас да ви тежи. познавам майки, които спят, докато кърмят и не им пречи нощното цокане. аз, за съжаление не съм от тях и това много ми разбиваше съня.
заместването с вода или кисело мляко беше за малко при нас. истината е, че според мен по това време те не са гладни, така че не е нужно да им се предлага нещо хранително.
истината е, че в темата, към която съм дала линк има един постинг на Aila за фазите на съня при бебетата и всъщност това много ми помогна в осмислянето, че Ваяна просто след като се събуди, не може лесно да заспи сама и затова и намерих заместител - в случая косата ми.

Шаманката, има светлина в тунела, разбира се. и то направо цяло слънце осветява.... Sunglasses и аз не мисля, че е удачно да се правят промени  точно когато растат зъби. но след пробиването им...моооже. искам да ти кажа, че Ваяна мяташе шишето с вода със замах, хвърляше биберонката и буташе обидено баща си, ако дойдеше да я успокои. нищо не минаваше, нищооо - само гърдата на мама. но в мига, в който сериозно и спокойно й казах, че няма повече да яде през нощта...е не знам как стана - но тя се успокои даже.
щом има агънце, значи той вече си има и ритуал. прсто пак ще повторя - всичко започва от решението, което взима майката. много са умни и интуитивни децата и веднага усещат кога сме склонни да дадем цица.

имало е преди моменти, в които съм си мислела, че няма да й дам да суче. но не съм била сигурна в себе си. и съм се улавяла как си мисля следното : "ей сега ще видя колко ще поплаче и ще дам." това със сигурност го е усещала, защото в този момент тя започваше да реве много сърцераздирателно. и аз, естествено, тичах да кърмя.

Betty L.
,  виж как е разбрала твоята дъщеричка, че сега не може и не е правила драми. мисля, че можеш спокойно да си я взимаш - тя вече знае, че няма да се кърми. което не означава, че няма да те пробва дали няма да поддадеш, ако приплаче. може пък да склониш.....така че - ти много добре си постъпила - спокойно и твърдо й казваш, че няма и тя го разбира. Peace

Общи условия

Активация на акаунт