АВГУСТовските бебенца подскачат в нашите шкембенца

  • 15 425
  • 284
  •   1
Отговори
# 15
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
Здравейте, и аз да се запиша и да поздравя dessyy за новата темичка  Flowers Rose
Днес ходих на "Дни на отворените врати" в Майчин дом, много силно изживяване беше. И макар, че съм раждала синчето там преди 3 години, сега го изживях много по-силно, дали е от бременните хормони, но едва не колабирах. Видях си леглото, на което лежах в пред-родилна зала, видях си и магарето в родилна зала...Вкараха ни в родилна зала и имаше раждане - точно на моето магаре, а на мен ми прилоша, едвам издържах Grinning. Но си заслужаваше ходенето на това мероприятие, направи ми впечатление, че са лъснали с основен ремонт 12 етаж за физиологично родилите, доста прилично изглежда вече. Е, родилните зали чак Септември ще ги ремонтират, но и така си вършат работа  Simple Smile През Април ще ходя да погледна как е и в Токуда и ще си избера едната от двете болници. За мен е важно къде физиологичното раждане е максимално естествено, имам предвид да не ти предизвикват насила контракции, да пукат мехури, да не те насилват за упойки, и къде най-скоро ти дават бебчо да го закърмиш. И разбира се ти го оставят да си е при теб, с това изискване не правя компромис.

А по темата за секса, аз с моето целодневно, и целонощно повръщане не се сещах до скоро за подобни неща, но вече се пооправих и ми минават разни палави мисли....но мъжът е категоричен-НЕ. Понеже изгубихме едно бебе и ни казаха, че с бурния секс сме го убили (което са бабини деветини), та сега мъжът не смее и да си помисли. А според мен, ако жената не кърви, няма болезнени контракции и други неприятни усещания, двойката не трябва да се лишава. Иначе аз пак съм на 9-месечен пост  Laughing

Последна редакция: пт, 14 мар 2008, 07:41 от mama_galka

# 16
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Аз се появявам пак и този път по стриктно ще следя темичка.

Днес бях при Марков и както се вижда по новата ми лентичка, рече и отсече- мъжко ще е. Мъж ми много се радва, но аз се надявах отново на кокетка. Каза да пазя красивите суъкманчета за третото...а аз скоро чак бебешка рокличка купих  Crazy Но каквото е, здраве да е. Каза, че всичко му е наред, гледа всичко, но все пак каза че е хубаво 22 сед. да се види пак, защото е по- развито и мозък, сърце и т.н. органи тепърва ще се развиват. Кистата ми е намаляла и значително се успокоих. Другата седмица ще ходя на БХС.

Относно цигари, вино и кафе, съвети не мога да давам на никой, но крайните изказвания ми се струват груби. Важно е каквото можем да дадем от себе си, каквото може да им спестим на бебоците и зависи от нас, да го правим. Но все пак да не стигаме до крайности. Не си представям да ми текат лигите за кафе и всячески да се възпирам заради грам кофеин, това е мое мнение разбира се. Пия кафе и първата бременност пих. Гаспод да ни пази, това е истината. Моя приятелка не пи, не пуши, само лежеше, а имат сериозни проблеми с детето им. Така че примери, коя пушила и бебето било с алергия или коя не пушила пък бебето е супер, за мен лично не са меродавни. Поемам отговорността за всичко, което правя докато съм бременна, все пак аз ще гледам детето си след това, така че всеки си преценява рисковете. Но не бива да се поставят квалификации, само защото един пуши, един - не...

И така, със срещата какво става? Последно кога ще е и къде?

А края на Март ще ходя и до Варна, та ако има варненки желаещи за среща, аз съм на линия и със желание. Hug

# 17
  • Мнения: 2
Ето ме и мен в новата темичка!
sladi,пий си лекарствата и не се притеснявай-има антибиотици,които са безопасни за плода-доколкото знам това са пеницилиновите.Имай вяра на докторите-още повече,че трима вече са ти казали,че няма страшно! По-добре е да се пият лекарства щом  се налага,отколкото да не се лекува инфекцията!
intriga girl,не се самолекувай! Пий парацетамол-разрешен е,но Упсарин - мисля че НЕ трябва! За Стрепсилса незнам? Все пак,най-добре е да се консултираш с доктора си!Той ще ти назначи адекватно лечение!

# 18
  • Мнения: 38
Добро утро, момичета!
mama_galka, мислиш ли, че преди е станала белята от секса? Питам те защото се притесних. Аз и преди и сега кървя през първите 3-4 месеца, и следователно - никакъв секс. Но преди като започнах от към 4-5 месец та чак до края съм си правила и нямах проблеми. Но проблемът ми сега е, че имам контракции и пия Магнезий и Но-шпа. Контракциите се разредиха и отслабнаха, но не ми спряха. А пък аз от около месец започнах по малко със секса. Четох, че сексът трябва да е повече "символичен", отколкото истински. Но така и не разбрах какво точно означава символичен секс  newsm78. Моето лично мнение винаги е било, че стига да няма проблеми и докторска забрана, секса не може да навреди, дори напротив. Но започвам да се чудя сега като имам проблеми, дали не ги подхранвам със секса (макар и да е доста рядко и уж внимателно). Не мислите ли, че ако е от секса би трябвало да се появяват след секс и после вече не. В понеделник съм при доки и ще я питам, но дотогава се чудя...
Може би  Thinking истината е в "златната среда" - нищо прекалено не е на хубаво - и кафе, и алкохол, и цигари, като и секс. Дори и полезните неща не са полезни, когато се прекали с тях.

Дяволски чаровна и Shiiila, записани сте в протокола! Sladi, теб не те разбрах - ще се включиш ли в нашите августовски трепети или просто си ни преглеждаш? Добре дошли! Леко и безпроблемно бременеене!
(Ако някой не се вижда в списъка, или пък си види грешка, или каквито и да било забележки - пишете бързо на "лични" за поправим грешката.)
 LaughingЖелая ви лек и усмихнат ден на всички ви! Laughing Flowers Sunflower  preggo

Последна редакция: пт, 14 мар 2008, 08:20 от valeni

# 19
  • Мнения: 92
Запис и от мен в новата тема!Благодаря на Валени  bouquet
За секса няма какво да кажа,правя когато ми се прави(макар и рядко),но 9-месечен поСт не си го и помислям Embarassed

# 20
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
valeni, сигурна съм, че не секса е причина да изгубим бебето преди, просто не се е било закрепило добре. А иначе аз като лежах във втори-трети месец с тази бременност в болница за кървенето, имаше всякакви крайни изказвания на разни лекари- от това да не правим никакъв секс, до това да го правим често, че било добре за бебето.

# 21
  • софия
  • Мнения: 495
Добро утро и от мен HugДнес се очертава слънчев и топъл ден Laughing
Относно срещата-остава дата 22.03 нали?Вие какво предпочитате-да седнем някъде да хапнем или да седнем на някое кафе в НДК ако е хубаво времето?За заведения се сещам за Уго  май само  newsm78 Давайте идеи,че време не остана Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 64
Добро утро и от мен ! wavey

Четох, че сексът трябва да е повече "символичен", отколкото истински. Но така и не разбрах какво точно означава символичен секс  newsm78. Моето лично мнение винаги е било, че стига да няма проблеми и докторска забрана, секса не може да навреди, дори напротив.:


Valeni, според мен това може би означава секс без проникване, защото доколкото зная често се случва двойките да използват алтернативните начини да правят любов /разбира се поради медицински предписания/. Под алтернативни нямам предвид самосиндикално /не че има нещо лошо-както дойде  Embarassed/, надявам се стана ясно - да не ставам по обстоятелствена  newsm53.
А иначе що се касае до нас, усещам сякаш едно притеснение от страна на съпруга ми-сякаш се страхува с нещо да не навредим на бебока. Странно е за мен, защото не съм очаквала подобна реакция. Да си призная и пред себе си най-вече, но май при мен желанието не е така както беше преди. Хормони ли какво ли-незная, но съвсем на пост не сме се оставили.

Хайде усмихнат и слънчев дени  от мен !  bouquet

PS. Сетих се за темичка която също може да обсъдим за по-нататък, като избистрим секса  smile3532 - например как поднесохте новината на половинката си и въобще силните и забавните емоции по известяването.

# 23
  • Мнения: 3
Добро утро на всички мили мами и от мен!
Valeni браво за новата тема!  smile3521, остават и в мен надеждите, че някой ден и аз ще направя тема, но все още не зная как! Относно секса, моето мнение се припокрива с вашето - в умерени количества и в определени пози всичко е позволено.  luvbed И аз се отчитам напоследък като по-палава от преди, но в предната тема ви казах защо е така! Относно лекарствата - аз също пих антибиотик, сироп за кашлица, хапчета за смучене, капки за нос и т.н. Колдрекса и Фервекса също знам че може но по две на ден - не повече, така че лекувайте се навреме, че грипа е по-опасен за бебенцата, отколкото антибиотика.
Относно срещата аз мога да предложа в близост до НДК едно заведение, което също би ни побрало, а и готвят вкусно   chef " ДИВАКА" - намира се на ул."Христо Белчев" № 16, в близост до сладкарница Лагуна, но от отсрещната страна.

# 24
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 474
Аз също смятам, че всичко умерено е добре, просто не трябва да се прекалява. Тя природата си знае работата. Както му се иска на човек и го гони хормона по добре да се отдаде на изкушението иначе пък едни мисли почват да ти се въртят из главата. newsm78

# 25
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 474
Ето и няколко предложения за нови темички, тъкмо ми е дошла музата: "Топло лято наближава, нашто бебе здраво шава", "През август майките щастливи ще гушкат бебенца красиви", "Августовското човече, личи в корема отдалече", "Половин година вече стана откакто разбрах че през август ще ставам мама", "Чакаме щастливи Августинчета красиви" .
Някой не стават много ама за сега това от мен

# 26
  • Мнения: 3
Здравейте, мамчета! Първо да поздравя valeni за темичката! Simple Smile
И да ви попитам- вашите коремчета твърди ли са, защото съм притеснена?! Нормално ли е или?

# 27
  • Мнения: 3
ani_d браво, бе мила! Ти си била цял поет! Аз не мога две думи в рима да кажа!
zvezdi4ka_12 моя корем не се втвърдява, освен в случаите, в които преям, но ми се струва че е редно да питаш гинеколога си, защото може и да са контракции.
Най-добре отиди на лекар, или поне направи консултация по телефона

# 28
  • Мнения: 27
Zvezdi4ka _12 моя корем се втвърдява , според лекаря ми са контракции. Доста момичета са с такива втвърдявания. Обърни се към гинеколога си , сигурно ще ти изпише да пиеш магнезии, аз също пия.
За секса и мен много ме е страх с тия контракции , но поне един път седмично си позволявам.
Ида се оплача качила съм вече 4 килограма, и ми се струват множко. Вие как сте с килограмите?

# 29
  • Мнения: 38
ani_d, предложенията са страхотни и веднага ги записах в началото да си чакат реда. Следващият път когато пак се унесете в дискусии да не се чудя как да озаглавявам темата  Wink.
zvezdi4ka, не се шашкай, но наистина е по-добре да кажеш на АГ-то си. И аз съм на Магнезий заради контракции и не е чак толкова страшно, но просто се консултирай с доктор.

Общи условия

Активация на акаунт