Отговори
# 75
  • Мнения: 44
Здравейте момичета   bouquet
kukuleta добре дошла сред нас  Hug Казваш, че 1-2 месеца ще си в Бг, а моя мъж никога не би ме пуснал за толкова време, освен ако не е съвсем наложително разбира се. Ах, тези мъже не могат да дишат без нас  Joy Разкажи нещо повече за себе си.
Bz бързо оздравяване ви желая  Hug
Е аз Анталия не съм я посетила още, миналата година предпочетохме Фетие, Мъртво море. Там е много красиво останах възхитена от природата. Който търси тишина и спокойствие му препоръчвам това място.
Kaigi тука из форумите попаднах на мнения, че турската Икеа била евтина, а ти сега викаш скъпа  newsm78 Според теб в Маско ли е най-изгодно? 
И аз смятам да разгледам албумчето, да видим дали benmary освен за сладкарка става и за фризьорка Grinning
Чао до нови виртуални срещи  bouquet

# 76
  • Мнения: 745
Здравейте момичета  Hug

Шенай - какво не ти хареса в момчето? Май и ти звучиш скептично. Какво казва щерката за него?
kukuleta   Добре дошла и от мен  Hug

Ехх за Анталия си говорите, за почивки.... Rolling Eyes усеща се, че идва лятото  Wink

# 77
  • Мнения: 169
Ами какво да ви разкажа с 2 малки деца ,едно и също ми е ежедневието,чак започва да ми втръсва и затова реших да посменя климата.Той и моя мъж не беше съгласен и сега съм сигурна ,че през седмица ще идва ,но много ме доядя-все той прав ,все неговата и казах и отсякох ,че и аз има нужда от почивка и смятам да си я осигуря  Mr. GreenСега майка ми ми помага за децата и като има помощ си е по-друго Simple Smile

# 78
  • Мнения: 418
Здр девойки , надявам се, че всички сте във форма Simple Smile

Шенай - аз продълjавам да пращам позитивна енергия, дано всичко се оправи ... Peace

Кукулета - напълно те разбирам, нЕма нищо по-хубаво и  мило от това като да си при майка си ... Hug Hug

Прочетох темата за подфорум по страни, и че все нямало достатчно инфо,а само кафета си поднасяме  Joy, та сега след като ви сложа капучиното за лека нощ  Mr. Greenhttp://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/94/Capucci … cino_freddo_1.jpg    Mr. Green , да спомена ,че днес е Мевлид/Маулид Кандил (t.e. Рождения ден на Мохамед,pbuh)
...ето повече инфо тук ... http://tr.wikipedia.org/wiki/Mevlid_Kandilihttp://en.wikipedia.org/wiki/Mawlid, http://islambgr.googlepages.com/%D0%BC%D1%8E%D1%81%D1%8E%D0%BB%D … D0%B8%D1%86%D0%B8
(ама сега пък да не ме обвинят в религиозна агитация  newsm78 Whistling hahaha )
Честит празник на всички, които отбелязват този ден Simple Smile


Leka ...  Heart Eyes Grinning Hug Laughing Peace Laughing  bouquet

# 79
  • Мнения: 58
Здравейте момичета,

Шенай, със сигурност на всички ви е много трудно. Знам, че искате най-доброто за момичето си, и пожелавам да е много щастлива, а вие да сте спокойни. Със сигурност и той е бил много притеснен. Представи си какъв шок е и за тях (младите) в момента.

Аз нали миналата седмица се изненадах от снега, да - ама днес пътувах по разни служебни задачки-закачки, и такъв сняг ме валя, че не е истина. Отстрани по пътя трупаше, поне пътя не беше заледен, но си беше кофти. Но сигурно и в планините е натрупало, така че може да покараме ски още веднъж.

Момичета, в събота започвам курс по турски език. Бях се заканила, и сега като работя предимно с турци, реших, че сега е шанса да се справя с това предизвикателство. Купила съм си едни книжки, и ми се струва много труден  newsm78 , но...  Tired ще се справям. Хубавото е, че ще мога да го практикувам. Лошото е, че се опитвам да правя сравнение с немския и английския, които говоря, а логика ЙОК.  Thinking

Толкова от мен.

# 80
  • Мнения: 168
Шенай - какво не ти хареса в момчето? Май и ти звучиш скептично. Какво казва щерката за него?

А какво ми хареса в момчето? този въпрос е по-подходящ, моля попитай ме така. По малко ще имам да пиша Wink. Шака бе, просто не ми е симпатичен, не знам... Дъщеря ми е много влюбена в него, ама това не значи, че е добър.

# 81
  • Мнения: 168
Мъжо вика другата дъщеря да я запознаем с някой гьочмен, ама не ми се вярва да стане.

# 82
  • Мнения: 58
Хич не ви е лесно, ама... ще се справите.

Извинявай за тъпия въпрос, но видях, че го спомена и преди това - какво значи "гьочмен"?

# 83
  • Мнения: 1 761
Здравейте, турски мами!
Имам една молба към вас.Може ли някоя от вас да ми преведе на турски една рецепта.
Ето и рецептата.Може да ми пишете на лични,за да не спамим тук.Много, много благодаря предварително. Hug

5 л вода
2 чаши брашно
2 чаши захар
1 чаена чаша боза или специално приготвена закваска
 Брашното се препича до бледорозово, като се внимава се да не прегори ( бърка се по време на печенето). Разтваря се в малко хладка вода. Така получената смес се изсипва в съда с останалото количество вода и се поставя на огъня. Добавят се двете чаши захар и се бърка, докато заври. След завирането продължава да се бърка в продължение на 5-6 минути. Оттегля се от огъня, охлажда се и след това се досипва или 1 чаша боза, или 1 чаша от предварително приготвената закваска. Съдът се държи 2-3 дена на топло да ферментира, след което се налива в бутилки и се съхранява в хладилник.

# 84
  • Мнения: 573
snejana01 , на мен ми се стори по-евтино в Маско от Икеа, а и избора е доста по-голям. Специално диваните са скъпи в Икеа, според мен. Иначе има хубави неща.
bz , аз винаги си купувам кандил симит. Много ги обичам, с прясно мляко.  Laughing
kartinka, туй рецепта за боза ли е? Ако утре ми остане време и някой не се е справил, ще се опитам да ти помогна.
sve_te , ние пък винаги почиваме заедно. Някак ми е странно да оставя детето и мъжа ми и да забегна с приятелки. Най-много при мама да отида, но пак ще е с малката.

гьочмен означава изселник

Последна редакция: чт, 20 мар 2008, 11:13 от kaigi

# 85
  • Мнения: 418
http://qs1435.pair.com/urbanout/blog/images/uploads/simply_breakfast.jpg

 Heart Eyes

Добро утро момичета Simple Smile

И ние вчера се найдохме на кандил симит, а детето заяви ,че кашля от сусамките  Joy hahaha  (т.е. от сусама по симита Simple Smile

ХУбав ден , макар и студен ..  bouquet Hug Heart Eyes

# 86
  • Мнения: 58
Добро утро,

Благодаря kaigi. Днес наистина ще е студено, но астрономическата пролет е тука, така че връщане назад няма.  Naughty

Лек ден от мен, пожелайте ми успех, че ще се боря с вятърни мелници  ooooh!  Mr. Green

# 87
  • Мнения: 1 243
Добро утро,

Благодаря kaigi. Днес наистина ще е студено, но астрономическата пролет е тука, така че връщане назад няма.  Naughty

Лек ден от мен, пожелайте ми успех, че ще се боря с вятърни мелници  ooooh!  Mr. Green
Успех ,Късмет и много положителна енергия!!!!Стискам палци ,макар да не занм за какво! Peace
А сега Добър ден!Честита първа пролет
Kaigi аз за първи път почивах сама миналото лято.Бях много притеснена ,дори 2 дни преди полета казах ,че няма да отида на почивка.Всички ми се чудеха и ме обеждаваха да замина.Радвам се ,че ги послушах.Е,беше ми мъчно за детето ,за вкъщи ,но се заредих с такава енергия ,че още ме държи! JoyАз лично мисля ,че всеки има нужда да остане малко сам и да се откъсне от битовизма и ежедневието-това си е мое мнение.а семейната почивка я планираме живот и здраве в края на лятото!Мелис оправили се? Hug
BZ как сте?Пооправяте ли се? Hug
А на Ати много много kisses.Много е готин с новата прическа!Benmary голям си талант - в кулинарията и във фризъорството Peace.
Днес съм решила най -накрая да си направя целия Фън-шуй проект на къщата ,че се заредиха поредица от неприятности newsm78Малкко налудничево звучи ,но ще размествам мебели и търся подходящи посоки за спане и работа Joy
Чао за сега! HugЛек ден на всички!

# 88
  • Мнения: 133
Mили мами от Истанбул

С едно приятелско семейство ни се иска събота ,неделя да отскочим до Истанбул.

Моля за съвети идеята ни е за малко шопинг терапия  Flutter

та каде е меката на шопинга ,

хотелче за 1 нощувка по нета ли да търся или на място

какво ще препоръчате

# 89
  • Мнения: 333
Здравейте момичета!

И честита ни пролет!   bouquet Но тук във Варна не ми изглежда съвсем пролетно времето.

Ех като споменахте за симит  Heart Eyes спомням си колко са вкусни. Много ги обичам, но за жалост тукашните гевреци нямат същия вкус като турския симит. Като бях малка през (1989г) тогава бях яла за пръв път там от симита и до ден днешен си спомням вскуса им. И последния път, когато ходих там първото нещо, което си бях купила за ядене беше симит.  Grinning
 newsm78 Оффф нещо взе да ми се ходи до Турция ... липсва ми.  Heart Eyes

цвете това за фън шиу е добра идея. Знам, че по принцип според фън шуи не трябва да има много мебели и предмети , за да може да се движи свободно енергията. И не трябва да има огледало срещу входната врата. Аз не спазвам тези неща, но по принцип вкъщи, когато правихме ремонт и обзавеждахме , всичко бях направила аз. И после се оказа, че съм го направила според фън шуи, без да знам.  hahaha И въобще не обичам мн мебели и предмети в една стая. Ако имаше една лесна щях да метна всичко и щях да оставя само възглавнички вместо мебели.  Joy

В мултиплея добавих малко  от любимата ми музика. Идеална е за релаксация на свещи или за подканване на музата.  Laughing

kartinka здравей   bouquet преведоха ли някой от момичетата рецептата, ако все още не кажи ми ще се пробвам аз да я преведа.   Flutter

пенасим много добра идея за шопинг терапия и то в Истанбул.  Wink
Има много голям избор от дрехи и все хубави, а и имат много големи намаления.
Аз когато бях в Истанбул за шопинг бях в Бакъркйой - цените бяха доста изгодни.
Нека да кажат най-добре мамите от Истанбул - те ще те напътят най-добре.  Успех!  Peace  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт