Едно 3 годишно момиченце е нахапано от кучета

  • 3 260
  • 56
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 038

Слушах за този случай, това наистина е меко казано ужасно.Но питам аз, къде е бил собственика на кучето?Каквото и да е провокирало кучето да нападне човека.....смятам, че собственика трябва да поеме цялата отговорност на случая.Въпреки, че каквото и да се случи с псето и собственика няма да промени нищо, защото има смъртен случай и нищо няма да върне човека на близките му.
Пълно безумие се случва в тази страна, всичко е наопаки.То не бяха опиати по градините, не бе малтретиране по домовете, педофилия, отрова и какво ли още не.
Смятам, че цялата банда некадърници заслужават да идат на бесилото.Ама какво им пука на тях, нали това не се е случило с техен близък, няли не е нахапано тяхното дете, нали техните деца не са по домовете, техните деца не ходят в държавните градини и училища.
Ама и ние сме си за бой, какво ли трябва да стане за да се вдигнем и да им запалим тъпото събрание, да ги пита човек какво дирят там, и каква точно работа вършат.

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Много обичам куечтата, гледала съм няколко, но бездомните трябва да се убиват.
Преди много години( този порблем не е от вчера, а поне от 10-15 години) точно в края на учебната година и ден преди да отидем на море ме нападнаха бездомни куета. Бях 4 или 5 клас, нахапаха ме по краката, а стреса беше огромен.  Разказвам ви тази слукйа, защото е много интересна, тогава нямаше ваксини портив бяс, т.е имаше, но ги криеха  Shocked Докторите помолиха баща ми да ме наблюдава известно време, ако след няколко дена започна да се плаша от вода и да вия  нощно време, е тогава ще ми поставят ваксината  Crazy  Васкината ми я биха на момента, но те просто не заеше с кого си има работа  Laughing  Кой нормален човек ще остави детето си да вие нощно време?? После искаха да немерин кучето , да го обезглавим и да му изследват главата....Тази простотия може да се случи само тук

# 32
  • Мнения: 144
Ето още един случай на нахапано дете от Разград:

Свалено от БТВ:

"Новини » Катастрофи и инциденти   
Куче нападна 12-годишно момче от Разград
17.03.2008 / 11:34

Домашен питбул е нахапало детето вчера следобед, няма опастност за живота му.
 
Домашно куче порода Питбул е нахапало по двата крака 12-годишно момче от Разград, съобщиха от областна дирекция "Полиция".

Инцидентът е станал вчера около 17.40 ч. в жилищен комплекс "Орел", пред блок 21 в града. Детето е настанено под наблюдение в хирургичното отделение на МБАЛ-Разград, няма опасност за живота му.

Кучето е собственост на 22-годишен разградчанин, живеещ в същия блок. Животното е било държано в избените помещения. То се е нахвърлило върху момчето след като е успяло да излезе през прозореца на мазето.

По случая е образувана проверка. Материалите ще бъдат изпратени на Районна прокуратура-Разград."

# 33
# 34
  • Мнения: 144
Ето нещо обезпокоително, свързано с бездомните кучета:

Свалено от НТВ:

"НОВИНИ   Вътрешни
 
 
БЕЗДОМНИ КУЧЕТА
17 Март 2008, понеделник
 
Вместо да намалява, броят на бездомните кучета в Дианабад непрекъснато нараства. Как става това?- Ема Димитрова живее там от години. И от години си играе на котка и мишка с екоинспекторите от приюта за безпризорни животни.
Всеки път, когато те прибират кучета в приюта, тя ги осиновява. След това, отново ги пуска в същия квартал и пред пред същия блок, откъдето преди това са ги прибрали. И така до ден днешен.
Правилото е дседем дни, след като си вземете животно, да го регистрирате при ветеринар. Ема, обаче никога не ги регистрира. Така тя изкарва бездомните кучета от приюта, без да им става собственик. Глобата в този случай е едва 50 лева и едва ли я плаши.

доктор Мирослав Найденов, председател на „ Екоравновесие”
„За съжаление , обаче, това се използва, това допусканена закона се използва от някой хора, като въпросната госпожа, които очевидно ,отиват, но не ги гледат като домашен любимец в истинския смисъл, като компаньон. А така, създавайки, така доста голям брой животни на едно място, те вече стават опасни.”

Това обаче не спира въпросната Ема да събира опасните кучета.

РЕПОРТЕР: „Хората се оплакват тука, в блока, че вие ги храните, а те хапят хората?”
ЕМА: „Че какво от това?”

По тази причина, пред блока й има глутници безомни животни. От „Екоравновесие” обещаха, че ако Ема отново отиде, този път няма да й дадат да вземе куче. Признават обаче, че тя може да ги изкара от приюта чрез подставено лице."

# 35
  • Мнения: 4 586
Днес един питбул е нахапал дете по двата крака в Разград.
http://www.bgfactor.org/news.php?cm=13&nid=39413

# 36
  • Варна
  • Мнения: 569
Гледах днес в предаването на М. Цветков, майката на 3г. момиченце, нахапано зверски от кучета. Снимките на раните на детето бяха просто ужасяващи. Родителите ще съдят общината. Но адвокатът им каза, че най-високата сума, на която могат да осъдят общината е 5000лв.!!! А детето изживява невероятен стрес, не смее да излезе навън, не може да спи...
Никой ли не гледа днес предаването?

# 37
  • Мнения: 4 586

Чий адвокат, жената изрохапана от кучета на стадиона осъди общината за доста по-горяма сума.

# 38
  • Мнения: 128
Здравейте,

Подтискам много време в себе си преживяното на 22 юли 2004 г. в Дианабад, тогава момченцето ми беше на 7 месеца, беше горещ ден и реших да отида да търся сянка в Ловния парк, който е близо до блока ни, настаних се на широка поляна застлах си одеалце сложих заспалото си бебе  на него и седнах! Явно телефонът ми е звъннал и аз съм водила разговор, за който не можах да си спомня, защото през това време съм била нападната в гръб от същата глутница кучета на въпросната Ема. Тя ги водеше и явно съм била на тяхната територия, защото с нищо не съм ги предизвикала те  просто се нахвърлиха върху мен и детето ми, а тя стоеше и наблюдаваше безпристрастно. В такива моменти на човек явно му идва сила, защото по разказа на друга майка, която беше на пейка близо до нас, всичко се е развило за няколко минути! Аз съм успяла да се изправя на крака въпреки двете кучета, които са били на гърба ми, вдигнала съм бебето си високо и съм ги ритала. Помня само, че кучетата бяхя 6 или 7, а двете, които най-много ме хапеха бяха не улични, а домашни - едното порода булдок! Слава Богу спасих си детето, няколко дни не бях на себе си, белезите нося и до ден днешен по гърба и краката си! Не вдигнах шум по медиите, защото нямах сили за това, но си извадих медицинско, подадох жалба в общината, но както се сещата нито бях първата, нито последната. Безчинствата на тази жена и нейните кучета продължават. Като не стана по-законния начин, мъжът ми реши да се оправя по свой начин, колкото й грубо да звучи - трови ги, гази ги, стреля ги - нямат изтребление тези зверове, а напротив множат се! Така че според мен единственият начин е да се обединим и да се изправим срещу бездомните кучета и най-вече срещу общината, която толерира хора като Ема! Децата ни са в опасност, ако ние не направим нещо никой няма да си мръдне пръста! Аз си пазя всички документи свързани с този случай, но се чувствам безсилна като гледам как кучетата си въртят доволно опашките и си обикалят свойски квартала!

# 39
# 40
  • Мнения: 128
Искам да направя едно допълнение, аз не искам от общината парично обезщетение, защото животът на детето ми не се измерва в пари, а искам да няма зверове по улиците, искам хора като Ема, които видно са с психични отклонения да са в подходящите за тях болнични заведения, искам като вървя по улицата или седна някъде да не пазя гърба си от озверели кучета! Само това, все пак живеем в столицата на европейска държава!

# 41
  • Мнения: 130
Наскоро на наш приятел майка му я нахапало някакво бездомно куче докато хранела глутницата пред блока(едното искало да вземе на другото храната че тя го отнесла в крайна сметка).Няма нужда да обяснявам какво удоволствие изпитах ....... винаги съм си мислела че тия глупачки които хранят помиярите по улиците заслужават не тях а децата им да бъдат разкъсани не мога да ги разбера тия бабишкери като толкова много ги обичат тия кучета защо не си ги приберат в къщи......  fight

# 42
  • Мнения: 834
Ivetunka, това което си преживяла е меко казано ужасно. Няколко пъти повече боли, когато са ти нападнали детето. Бих искала аз да съм нахапаната. Както и да е! Можех и на лични, но предпочитам тук.
Аз съм майката на 3-годишната Камелия. Повярвай ми не се появяваме по медиите за слава. И не искаме пари от страданията на детето  /ако въобще могат  да се вземат някакви пари от общината/, с които ще си повдигна бюста. Смисъла на всичко това е медиен и обществен шум. Този народ трябва да се събуди.
Има написана петиция, но за нея трябва да има гластност. Надали точно на теб трябва да ти казвам какъв е ефекта от медиите, нали? В "здравния форум" тук има темичка "Клуб на пострадалите деца от безстопанствени кучета" и повярвай ми няма да останем само като форумски клуб. Замислили сме нещо по- голямо и значимо, а за това трябват и средства. Така, че всеки лев, измъкнат от общината ще подпомогне кампанията. Учтиво те каня да се присъединиш към нас- родителите "вкусили" от проблема.
Ако те интересува нещо повече - на лични.
Приятен утрешен ден и целувки на съкровището ти!

# 43
  • Мнения: 624
Трябва да се сложи край на тази жестокост към българските деца!
Ако не можем да се обединим за да защитим децата си, тогава какви родители сме.
Много неща сме изтърпели в тази държава, но трябва твърдо да покажем, че няма да се примирим с посегателствата върху здравето, живота и щастието на децата ни!
Радвам се, че поне петицията е вече факт.

# 44
  • Мнения: 335
Аз не мога да разбера много от вас.
Двайста тема за хора, пострадали предимно от домашни (нечии) кучета, а и клубовете, и петициите, и темите - озаглавени със заглавия срещу бездомните кучета.

Пак ви питам - знаете ли нещо за човек, изяден от бездомно куче.
Защото за изядени, оглозгани до кокал или умрели от раните си от домашни кучета има включително в тази тема.

ПП Естествено, не ми харесва бездомни песове да се шляят и да налитат по улиците. Но, когато се осъществи масова акция за разстрелване на всички домашни кучета без каишка и намордник по улицата, препускащи свободно и нападащи деца и възрастни пред погледа на стопаните си, тогава аз лично ще застрелям бездомното куче на нашата улица.



Общи условия

Активация на акаунт