Какво да правя?....(пак за яслата....)

  • 1 423
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 764
Не,аз не искам той да не спи на обяд,напротив,но предполагам,че няма да стане от раз.

# 16
  • Oslo
  • Мнения: 659
Hakiba, в кой град живеете?

# 17
  • Мнения: 959
Моят син, до последно спеше избирателно в яслата.Един ден спеше, 5 не спеше.Никога не са ми правили проблем и не са ме карали да си го взимам преди обяд защото, нарушава спокойствието на другите.Справяха се някак.Много пъти ми е било неудобно но, какво да направя, просто такова си е детето.
За храненето и аз, го хранех сутрин в къщи.

А, твоето детенце ще свикне но, трябва да започнеш да го оставяш защото,като един път свикне да го взимаш по обяд  после ще му е по трудно.
Трябва да има съдействие и от сестрите.Успех. Hug

# 18
  • Мнения: 2 197
След като и в къщи не яде много не виждам нищо притеснително в това, че чак да му се дават няколко хапки скришом. Детето знае от колко храна има нужда и не би трябвало неяденето да ни притеснява. А дали ще спи или не е право на всяко дете. Аз никога не съм спала в детската градина след обяд. Оставяха ме да си играя. Не виждам какъв е проблема.

# 19
  • София
  • Мнения: 790
И Рали не ядеше в яслата. Сутрин закусваше в къщи, на обед само хляб или нищо в яслата, следобед също нищо, и затова я взимах рано - към 16ч. Бях говорила с лелките, защо се получава така, след като съвсем в началото хапваше по-малко. Те вдигат рамене.... Носех разни обикновени или чаени бисквити, за да и дават от време на време. Не са и давали скришом, ако някое от другите деца е искало, са му давали. Носех пакет бисквити на 3 дни... Спрях я от ясла, защото с това неядене се разболяваше на всеки 2 седмици  Tired

# 20
  • Мнения: 764
След като и в къщи не яде много не виждам нищо притеснително в това, че чак да му се дават няколко хапки скришом. Детето знае от колко храна има нужда и не би трябвало неяденето да ни притеснява. А дали ще спи или не е право на всяко дете. Аз никога не съм спала в детската градина след обяд. Оставяха ме да си играя. Не виждам какъв е проблема.
В къщи си яде,но само тестени неща.И проблема е,че сестрите в яслата се държат и говорят така,сякаш ако не прояде и не започне да спи скоро следва отписване и да му мисля.Та затова се съветвам тук....не зная как е в другите ясли.

# 21
  • Мнения: 1 298
Добре де, защо трябва да спи като не му се спи. Ей това не разбирам.
Как така пречи на останалите деца? Спалнята нали е отделно от залата за игра?
Колкото до яденето, ако беше в Холандия щеше да му е супер.
Тук на обед ядат хляб. Simple Smile
Предполагам с топлата храна има и хлебче, което може да хапне.

# 22
  • Мнения: 1 312

От Варна съм.

Пипилота,при нас нещата са подобни.
Обаче вкъщи си яде супи и готвено без никакъв проблем.
Кремчета и мляко също.
Но не дава на друг освен мен да го храни,а сам така и не прояви желание да яде.
Затова в яслата кара на сухоежбинка.
Като се върне почти от вратата се мята на стола да го храня.
Взимам го в 18.00 часа-следобедната закуска почти винаги я яде,но тя е паста,кифла или нещо такова.
Просто количествата като цяло не са кой знае какви,та не им стига на децата.
Сутрин пие по 500-600 мл прясно или кисело мляко преди тръгване,там хапва нещо,на обяд хляб и вода/като затворник/,следобед каквото дадат.
Като се приберем в 18.30 се храни обилно.
Към 21-21.30 пак,но по-малко и изпива около 200-300 мл мляко за лягане.
Мисля,че му  е достатъчно.
Не се плаши и не си спирай детето от ясла заради това.
По-важно от храната е да расте сред други деца и да се забавлява.
Поне за мен е така-сина ми става безпроблемно и си мята раницата на гърба и чака на вратата-винаги е ходил с желание/изключвам 2 седмичния период на адаптация,когато имаше магарешки сълзи/.
Успех и търпение.

# 23
  • Мнения: 764
Ами няма да го спирам,няма кой да го гледа.Ще се наредят нещата някак.Благодаря на всички за включването 1  bouquet

# 24
  • София
  • Мнения: 3 390
Аз съм почитателка на крайните методи, когато става въпрос за възпитание на детето и едва ли ще послушаш съвета ми, но...
аз бих му забранила да яде тестено, особено вкъщи, където мога да го контролирам.
Слагаш му на масата в определения час, каквото си наготвила. Ако не го яде, не му даваш нищо до следващото ядене /след няколко часа/. Ако отново не яде, го оставяш още няколко часа гладен. Сигурна съм, че ще прояде за няколко дни. Тук става въпрос за природен инстинкт.
Но ти си решаваш дали ще ме послушаш.
Въпреки всичко, дано скоро се оправите! Hug

# 25
  • Мнения: 1 312
Аз съм почитателка на крайните методи, когато става въпрос за възпитание на детето и едва ли ще послушаш съвета ми, но...
аз бих му забранила да яде тестено, особено вкъщи, където мога да го контролирам.
Слагаш му на масата в определения час, каквото си наготвила. Ако не го яде, не му даваш нищо до следващото ядене /след няколко часа/. Ако отново не яде, го оставяш още няколко часа гладен. Сигурна съм, че ще прояде за няколко дни. Тук става въпрос за природен инстинкт.
Но ти си решаваш дали ще ме послушаш.
Въпреки всичко, дано скоро се оправите! Hug
В някой случаи това е напълно неприложимо.
Експериментирала съм два пъти и на 5тия ден се предадох,но косата ми щеше да побелее.
Има деца,които просто не искат да се хранят.
След като за 5 дни свали 2 кг и му се появиха тъмни кръгове под очите не издържах.
Понеже отлично знам какво значи проблем с храненето съм за задоволяване на нуждите на детето.
Докато то си реши.
Има цял живот пред себе си-ще се променят много неща,включая хранителните му навици.

# 26
  • Мнения: 764
Аз съм почитателка на крайните методи, когато става въпрос за възпитание на детето и едва ли ще послушаш съвета ми, но...
аз бих му забранила да яде тестено, особено вкъщи, където мога да го контролирам.
Слагаш му на масата в определения час, каквото си наготвила. Ако не го яде, не му даваш нищо до следващото ядене /след няколко часа/. Ако отново не яде, го оставяш още няколко часа гладен. Сигурна съм, че ще прояде за няколко дни. Тук става въпрос за природен инстинкт.
Но ти си решаваш дали ще ме послушаш.
Въпреки всичко, дано скоро се оправите! Hug
Пробвала съм,но не става.Хакиба го е написала.

Последна редакция: нд, 16 мар 2008, 16:16 от pipilota viktualia

Общи условия

Активация на акаунт