Как да и отпуша нослето

  • 1 589
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 062
Благодаря много на всички, които откликнаха. Сега говорих с педиатърката ни (отново  Grinning - вече ми е жал за жената ). Посъветва ме да слагам и Ксилометазолин при нужда, а за Олинт каза, че е по-добре да порасне още мъничко и тогава. Дано по-бързо да мине, а иначе пък има апетит повече от обикновенно Laughing Много сте отзивчиви - благодаря още веднъж   bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 2 217
Скоро лежахме с моето бебе в Токуда с остър бронхиолит. Носът му беше толкова зле, че му правиха аспирации, за да го отпушват от секретите. За мое ОГРОМНО учудване, доц. Лилова, която не е случаен лекар, ни каза, че когато хремата е много тежка и лигавицата е силно възпалена, може да се ползва Ксилометазолин. Питах я изрично как така на бебе на 2 месеца да капвам тези капки и тя каза, че детските стават, но наистина само ако е много зле положението.
Докато детето ми си беше вкъщи и все още беше само с хрема, аз като последния идиот послушах всички педита, които категорично ми забраниха Ксилометазолин. Нещата стигнехе до там, че възпалението от секретите и свръх набъбналата лигавица слезе надолу. Не искам да си спомням какво преживяхме. Девет дни бяхме на инхалации и урбазон, заради спъзъма в дробчетата на детето.
Така че, по-добре еди-два дни три пъти по една капка, отколкото тези усложнения и тормоз за детето ти. Не казвам, че при вас ще се стигне дотам, но ми се струва попресиленко това за ксилометазолина.

# 17
  • Мнения: 753
Kambanka2304[/b], лука не люти ли на очичките на бебка.

Ами аз ги слагам след като вече е заспал,не мисля че люти,но 2-3 часа след като ги сложиш доста мирише Laughing,но до сутринта даже и не мирише толкова.Дано да се справите по-бързо!

# 18
  • Мнения: 750
Виброцил е точно за отпушване! Аз съм много доволна от тях. Децата ми миналата седмица бяха с ужасна хрема...и те не можеха да дишат и спят, само тези капки помогнаха.

# 19
  • Мнения: 521
аз ползвам тази помпичка за нос , изсмуква всичко Simple Smile
http://family-bg.com/prX_2014.htm
и след това с Стеримар

# 20
  • Мнения: 9 973
бивацин,тобрекс

# 21
  • Мнения: 50
Дъщеря ми преди 2 седмици също беше с хрема. Спахме няколко дена полулегнали със Стеримара и помпичката за сополки ( Чико ) до нас. Педито ни изписа Воброцил сутрин и вечер, витамин С и калций( 2мл. сутрин и вечер) през устата, за седмица хремата отмина ама още седмица хриптеше. Стеримара и помпата използвахме преди всяко ядене. Ей тези хреми са ужасни за дечковците а й като ги гледаме как се мъчат и за нас е ужас  #Crazy

# 22
  • Мнения: 4 668
Виброцила не е точно за отпушване , освен това е доста агресивен , особено за деца под две години .
Ако се стига въобще до такива капки е по - добре нещо с Ксилометазолин . Не е толкова страшен и не е нужно да се прекалява с недаването на лекарства , когато детето се мъчи с хрема ...
Alexa  Peace - всичко , което си казала е точно така . подкрепям на 100 % !

# 23
  • Мнения: 3 157


Глупости,това са антибиотици

# 24
  • София
  • Мнения: 2 734
Ние в момента се влачим с хрема 3-4 дни вече.Лошото е че от днес започна и доста да кашля и разказите за бронхиолит тук ме стреснаха...С Виброцил и сироп за ка6лица сме засега,хремата вече поминава,ама откъде се взе и тази кашлица сега!

# 25
  • София
  • Мнения: 17 592
Да, можеш да й капваш по няколко капки вит. Ц. Според лекарката на бебето ми, помага на лигавицата.

# 26
  • Мнения: 353
Досега винаги съм ползвала Стеримар,впръсквам леко в носленцето и изсмуквам после с бебешка помпичка Peace

# 27
  • Мнения: X
Ама какви са тия сто вида капки на седем месечно бебе. Че дъщеря ми е на 3г.6м. и слагам капки само пред умиране!!!!!
Знаеш ли какви физиологични запушвания на носа и изсушавания на лигавицата се получават от толкова капки? Коларгола направо руши лигавицата, педиатърката си позволи да изпише на Ния Коларгол чак на 3 години.
Слагаш само Стеримар и Низита, други капки само след изследване на секрет и доказани бактерии и подобни.
Неприятно е, даже ужасно, но това е положението, ще мине.
И нали знаеш, че капките за отпушване се слагат само три дни.

# 28
  • Мнения: 502
При нас е абсолютно същото положение-по цяла нощ не спим и двамата и Марти се мъчи много.Пръскам Стеримар или мажа с Низита.Личната ни изписа и вит.Ц,Калциев глюконат и сиропа на д-р Тайс против кашплица,защото спи с отворена уста и лигавицата му се е зачервила и вече кашля,а от тия гадни секрети се дави ужасно.Чудя се вече какво да правя-така е 3-ти ден,очите му са червени от това неспане и почти постоянния рев Cry

и ние бяхме така, но ни бяха изписали и Виброцил и едни  кафяви капки, които се правят в аптеката. и аз слагах и стеримар. хремата ни мина чак към 9,10 ден, а кашлицата някъде към 5 ден. беше един кошмар.

# 29
  • Мнения: 2 757
Виброцил и Ксилометазолин имат еднакво действие и за отпушване са най-ефикасни. Но трябва да се използват само в краен случай, защото водят до некроза на носната лигавица ако се ползват много. Не е проблем за 2-3 дни, дори при бебета, но да се спазва дозировката. Иначе с физ разтвор и помпа после е по-добрият вариант. Може и с носене в изправено положение да спи детето, и това май е най-безвредния вариант, ама носещия ще се скапе - лично съм го пробвала.

Общи условия

Активация на акаунт