ЗАЩО БРЕМЕННА НЕ ТРЯБВА ДА ХОДИ НА ПОГРЕБЕНИЕ?

  • 48 104
  • 98
  •   1
Отговори
# 90
Бременна съм в 7-мата седмица съм и вчера бях на погребението на дядо ми. Уверявам ви, че емоциите ми не бяха по-силни от деня, в който почина. Наистина много го обичах и ми е ужасно мъчно днес, вчера и общо взето от 15-ти март насам. Даже се прибрах от чужбина, за да го изпратя. На опелото го видях, докоснах го, целунах го и дори му носих кръста. Може би последните три неща щях да си ги спестя ако бях запозната със суеверието и най-вече носенето на кръста, но проблемът е, че аз не го бях чувала и все още на никого не съм казала, че съм бременна. По пътя за вкъщи майка ми коментираше защо ли братовчедка ми я е нямало, като предположението и' беше, че е бременна. В секундата, в която го чух отмалях и ми стана кофти, но вече беше късно за каквото и да било. Не знам как щях да постъпя ако бях запозната, но е факт, че сега се притеснявам за бебчо. Не знам до колко са вярни тези суеверия. Страх ме е много, но все си мисля, че дядо ми никога не би навредил на детето ми......напротив ако е можел да направи нещо (дори и само като дух) би било нещо хубаво. Поне аз така ги чувствам нещата и се моля да съм права.

# 91
Бременна съм в 7-мата седмица съм и вчера бях на погребението на дядо ми. Наистина много го обичах и ми е ужасно мъчно днес, вчера и общо взето от 15-ти март насам. Страх ме е много, но все си мисля, че дядо ми никога не би навредил на детето ми......напротив ако е можел да направи нещо (дори и само като дух) би било нещо хубаво. Поне аз така ги чувствам нещата и се моля да съм права.

 И аз мисля,че щом човекът е бил добър и е заслужавал твоето присъствие,че няма да има проблем.Когато аз питах в манастира дали може да отида бременна на погребението на баба ми монахинята ми отговори с въпрос "Ти обичаше ли я?".Като отговорих "Да",тя ми каза "Е,как може тогава да не се простиш с нея.Мъртвите са си мъртви,а живите-живи.Едното няма нищо общо с другото".Най-важно е ти как го чувстваш.

# 92
  • Мнения: 7 803
Аз не бих отишла не от суеверие, а защото знам колко силна е емоцията там...
Съжалявам за загубата ти! 
и аз така мисля  Sad

# 93
  • Мнения: 1 317
В началото на 7 месец влязох за задържане със силни контракции, същият ден е починала прабаба ми. Разбрах за това чак след 1 месец, майка ми ми каза "Запали една свещичка за баба Кунчи"  Tired Тогава го изживях тежко, а ако ми бяха казали по-рано незнам...
По-добре си спести преживяването, на погребенията обстановката е изключително тежка.

# 94
  • Мнения: 11
Edna moq sau4eni4ka po4ina predi sedmica i az se bqh naglasila da hodq da i kaja posledno sbogom,oba4e razbrah 4e sam bremenna i ne mi pozvoliha rodnini,pak i az precenih 4e iskam da q zapomnq takava kakvoto e bila posledniq pat kato sme se vidqli, pak i e dorbe za men 4e ne otidoh.bilo e mnogo kofti i 6tqh da sam v stres i sega i kato se poznavam nqma spane sled tova pone mesec.Taka 4e moqt savet e da ne se hodi.dori i bremenna i s malko dete.


# 95
  • Мнения: 553
Много точно казано Peace . Само да допълня : защото душата на мъртвия , до 40-я ден е все още тук -

Страхуват се от това да не вампиряса или вашия починал или някой друг  погребан наскоро на гробището и да обсеби  бебето когато бременната отиде на гробището. Когато починалия дори много близък да е бил е починал с голям страх от смъртта, дори от самия него да не се вкопчи в живота и да навреди някак на бебето се страхуват.
Защото и бебето в корема на майката и починалия до 40-тия ден са между живота и смъртта.
Може и да има някаква логика в това. Аз лично не вярвам в такива неща.. но пък и не рискувам и такива поверия спазвам- все отнякъде са тръгнали- знам ли...

# 96
  • Мнения: 1 900
Вампирясване  #Crazy Sick Хайде моля ви се, ако в крайна сметка човека който е покойник е близък и обичан едва ли ще иска да вземе душата на нероденото ти дете. Sick Shocked ooooh!

# 97
  • Мнения: 106
Не знам защо но не е хубаво дори и близък от семейството да ходи пак не е  Rolling Eyesи на помени дори не се ходи  до навършването на 1 г. на детето!
да..и аз знам така!!

# 98
  • Мнения: 3 611
Аz бях бременна като поЧина свекьр ми (в 3ти месец), естествено ходих на погребението. Не ми беШе приятно. Носех в себе си нов живот, а иzпраЩах един отиШьл си веЧе...  Confused

Общи условия

Активация на акаунт