Март в разгара си е вече,всеки ден си имаме мартенско човече

  • 12 298
  • 267
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 595
Лори, нашия пъп падна чак на 21 ден. Изтормозих се направо. Иначе и ние третирахме със спирт 95 градуса и Топоцин, а сега-след падането-пак така, само че спирта е 70 градуса. Важно за пъпчето докато не зарастне е, да не оставяме бебчо много да плаче и пъпа да се подува. Като се разреве повечко, гушнете бебчо докато се успокои и после продължете каквото правите.

И у нас майка ми помагаше две седмици и половина след изписването, но сега сме самички и определено се забелязва  Rolling Eyes Тя казва, че ако имам нужда веднага ще  дойде,но на мен ми е неудобно, а и нали все някога ще трябва сами да се оправяме с всичко...

Вашите бебета реват ли много при миене/баня? Моята щерка се скъсва направо и аз все бързам да я измия и намажа и облека и после се чудя добре ли съм я измила, добре ли съм я намазала...А масажи как ще правя не ми е ясно  Rolling Eyes

# 16
  • Тук и там
  • Мнения: 97
Еееее, честита бебка на Къдричка !
Нека много радост и щастие им носи малкото съкровище Алина!



Ами освен много да ви благодаря, че сте ме мислили, друго не ми остава.
Проблема беше, че нямахме нет почти ден - така, че отсъствието ми е извинено  Crossing Arms
Иначе вчера прегледа си мина - все още няма разкритие, това дете ще ме побърка просто.
Днес бях на запис на тонове - док каза, че са прекрасни, но както гледа няма контракции, няма и зачатъци
от страна на малкото да си излиза. Даже миналия петък се беше смъкнало по-надолу, отколкото сега  ooooh!
Така че, да си готвя багажчето /то не че не е готово от 2 седмици вече/ и в новата седмица с бодра крачка към болницата -
уж по закон трябвало да ме приемат без да ме връщат при условие, че съм преносила.
Ще видим ... аз съм една от малкото без уговорка с доктор  Confused

В тази връзка неможах да присъствам на срещичката на всички 2 в 1, защото бях на записа.   Crazy
И все пак ще чакаме снимки от срещата, а и коментари.

Браво на завърналите се мами - липсвахте ни   Stuck Out Tongue Winking Eye

ralli_and - новата темичка е чудесна - дано има мнооооого нови бебоци, и да я пълним с радостни новини !  bouquet
Били - не се ядосвай на свеки, със сигурност ще ти е от голяма полза, пък ако й покажеш,
че нямаш нужда от нея в един момент - едва ли няма да усети намека ти  Peace

Само няколко думи за Нефертити - искрено съжалявам мила за случилото се, но вярвам,
че много скоро ще гушкате едно малко слънчице - убедена съм  fingerscrossed

Дълго стана, но пък не съм писала повече от ден  Party

Последна редакция: сб, 15 мар 2008, 08:39 от Iva-1977

# 17
  • Мнения: 575
Здравейте. На кратко за раждането на Алина - на 7-ми сутринта около 7 часа се събудих с леки контракциики и забелязах, че водите ми по малко изтичат. Обадих се на доктора и той ми каза да ида да ме види. Така постъпих в болницата след час и нещо, сложиха ме на системи и зачакахме разкритие (постъпих с 2 см)...по обяд контракциите станаха ужасно болезнени и си поисках епидурална упойка - рай! Едва стигнахме до 4 см разкритие и повече не ставаше, бебка започна да губи тонове и около мен бързо се събра екип и ме приведоха в операционна, всички бяха видимо притеснени, а аз направо умирах от страх. От там нататък са ме приспали и в 14.45 е проплакала моята принцеска. Laughing
От тогава живея в приказкка и още не мога да се осъзная какво щастие ни споходи Grinning Heart Eyes
Мацки, възползвайте се възможно най-пълноценно от последните дни на бременността си. Наслаждавайте се на спокойствие и се наспивайте хубаво, че после - няма Wink Пожелавам на всички леко раждане, а след това спокойни и здрави бебчета Hug

Това е моето съкровище на 2 дни  Simple Smile

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 1 263
Добре завърнали се на Герчо и Ането  Hug
Ане, мъничето е толкова съвършено завършено... Heart Eyes

# 19
  • хасково
  • Мнения: 378
Честито на мама Къдричка!!! Hug
Да ви е жива и здрава малката принцеска Алина и много радости да ви носи!!!  bouquet  bouquet  bouquet

# 20
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Само се записвам, после ще се връщам да ви чета  Hug

# 21
  • Мнения: 219
Здравейте и от мен, браво на рали за новата темичка, трудно ли става?
Били, за свекито  Confused Close, какво да те посъветвам, работата е ясна, ама май ще трябва да я поизтърпиш. Когато родих Любата, бяхме заедно повече от месец, в началото наистина има нужда от човек, отменя те в всичко, което е хубаво, а малко по-нататък, вече става кофти.
Предполагам, че ти си по-търпелива от мен и ще се справиш. Peace

# 22
  • Мнения: 318
Приветики, мами и от нас Simple Smile   bouquet
Мъжа ми цял час си игра да качва снимки на Иван в албумче и нещо не му се получило на финала  ooooh! Laughing Та по-късно се надявам да успея да ви го покажа най-сетне Simple Smile
Искам да питам обебилите се мами и тези с по-голям опит - на кой ден изведохте бебоците? Ние се чудим дали можем да го взимаме с нас до магазина (с колата) или до някой мол Simple Smile С количка мисля след седмица най-много да врътнем една раходка за 30 минутки, ама дотогава не може ли поне до Пикадили да отидем с него  Blush?
Иначе - за депресията - и мен ме е хванала с пълни сили  Rolling Eyes И ме е яд на мен самата, за какво ми е тъжно и ревливо?? Дано мине по-бързо  Praynig
Мами, хайде вече да се рахождаме с количкитееее, нямам търпение Simple Smile 

# 23
Аз не успях да отида на срещичката EmbarassedНо си имам оправдание........не,че съм родила........но съм побъркала мъжа ми ,защото си бях оставила телефона в другата стая докато се "потих" над направата на темичката.........а той милият звънял ли звънял.......накрая чух ,вратата се отваря и миличкият ми се прибира да види какво става CrazyЕ възползвах се от съвета на Ането и на Поли 13 и отидохме на обяд BlushИскаааааааааам разкази и снимкииииииииииии от срещичката днес.....явно добре сте си изкарали Peace
П.С.То ние неродилите още изперкваме вече...ама и мъжете ни и те лудват покрай нас........ ooooh!

# 24
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Герчо и Ането, добре сте си дошли Hug  bouquet
Ане, какво бяло и хубаво бебе имаш! Heart Eyes
polina13, и аз нямам търпение да изведа Виктор. Днес бяхме на балкона за 5 минути и май му хареса.
Моят съвет е да не си водиш бебето в магазини и помещения с климатик, понеже страхотни зарази вървят по климатиците.
Преди години офиса ми беше в СТЦ Интерпред и там понеже всички бяхме на общ климатик, като се разболее един и цялата сграда после се разболявахме.

# 25
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Моят съвет е да не си водиш бебето в магазини и помещения с климатик, понеже страхотни зарази вървят по климатиците.
Подкрепям с две ръце  Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 1 881
Отчета от срещата: бяхме само 4 мами - expetka, polim, leonisima и аз, аз май първа се прибирам, нощо че след срещата ходих и до работата ми за да видя колегите и да стресна моето хлепе да тръгва вече да излиза, признаци нулеви засега.
А иначе 4 бременни коремчета на едно място си похапнахме, поговорихме, пооплакахме кой какви болежки има и то стана време да се прибираме  Simple Smile

Добре завърнали се на мамите и техните бебенца, много да са послушни.

Може ли вече родилите мами да дадат съвет относно помпите за кърма ползват ли ги и какви са?

# 27
  • Мнения: 32
Жалко че не можах да дойда на срещата, така исках да се запозная с вас. Вчера докато чаках за запис на тонове в Тина Киркова се бяха събрали няколко мами, които много държаха да влизат по двойки - веднага заподозрях, че това са мойте хора - мартенските мами, ама защо ли не ви се обадих. След това разглеждах за първи път албумите и видях че съм разпознала някои от вас.
Аз продължавам  да си мълча и само да чета, без да пиша и се чувствам някак отстрани, но всички сте ми толкова мили. Къдричка ми беше особено симпатична - много се радвам за нея.
На всички поздрави и  Hug

# 28
  • Мнения: 48
Вчера нямаше бебета(или поне още не са се похвалили), но за сметка на това днес имаме вълеж  Hug

Днес се роди Александър Майкъл 3750 г 52 см на мама Славомира. Майчето праща поздрави на всички

Също така Boomerang се хвали с новото си бижу - бебе Катерина 3400 г 49 см. Малката Катерина прилича на татко си, родила се е в 17:40

Да са им живи издрави дечицата, да изпълват сърцата на родителите си с радост и много любов  newsm51 smile3525

# 29
  • Мнения: 63
Иве, да не са ти объркали термина бе?Представям си колко си изнервена вече. И защо чак другата седмица ще те приемат?
Аз мисля да тормозя моя лекар (който точно сега намери да излиза в отпуска smile3511), ако до термин не родя да влизам в болница. Вече цяла седмица бебо не е гледан дали всичко му е наред и започвам да издивявам.
Някоя мама беше писала да се наслаждаваме на последните дни от бременността и да се наспиваме. То и аз си го мисля, ама като не става Sad
Нищо, остава ни само да мърморим на мъжете и те по задължение да ни изтърпят. Мойто мъж каза, че вече си записвал всички черни точки и такъв бой щял да ми хвърли като родя....ама се съмнявам. И затова продължавам да прекалявам smile3521
Айде лека вечер на всички и да раждаме вече...............


Бравоооооооооо!Да са живи и здрави малките съкровища на Славомира и Бумеранг! Много да ви радват. Ах, че хубави новини!

Общи условия

Активация на акаунт