Моля за съвет и помощ

  • 2 259
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 588
       Ето с какво може да ви помогне логопеда:
http://www.logoped-bg.info/V6.html Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 12 554
Подкрепям съветите да заведете детето на детски психолог. Можете обаче да надникнете в темата за децата-аутисти. Докато четох поста ти се сетих за едно интервю тази сутрин по Нова телевизия на специалисти по аутизъм. И някои от признаците, които казаха съвпадат с поведението на сина ти, както и възрастта на която се проявяват - основно след 3 години. Разбира се аз съм далеч от мисълта да поставям диагнози - затова си има лекари, но потърси и тази тема там родителите също могат да те насочат към специалисти.

# 17
  • Мнения: 320
Уважаеми татко!
Разбирам притесненията ви напълно. Моята дъщеричка е на същата възраст. На мнение съм, че всяко дете се развива по различен и индивидуален начин, но според мен Вие имате сериозен проблем и обезателно трябва да се обърнете към специализирана помощ. Това в никакъв случай НЕ означава, че детето Ви е недоразвито, ненормално и т.н. Обикновенно по-неконтактните  и по-опърничавите деца са проблем за персонала в ДГ, но доколкото знам няма закон, с който да изгонят момченцето ви от там. Стига отношението към детето да не стане крайно негативно - тогава Вие сами ще бъдете принудени да го отпишете. Съпругата Ви не бива да се впечатлява от отношението на госпожите, а и Вие отлично знаете, че болшинството от народа ни е нетолерантен към по-различните. Искрено се надявам всичко при Вас да се нормализира и ако нужда да споделите по-нататъчни впечатления може да изполтвате и моята ЛП. С уважение и пожелание за успех!!!!

# 18
  • Мнения: 8
Благодаря ви дами за бързата намеса, колкото и да ми е неприятно ,и да нямам доверие на нашите "специалисти" ще се обърна към такъв за консултация.Ще напиша какво са ми казали.

Още веднъж ви благодаря   bouquet

# 19
  • Мнения: 6
Здравейте сина ми Александър е на 3 години и 3 месеца и не е започнал да говори свободно.На моменти казва по някоя и друга дума,но не казва цели изречения.Ходи на детска градина от септември 2007.Не прави това,което правят другите в групата(т.е. не иска да сяда на столчето когато му казват да седне,хвърля играчките и други подобни).Днес сутринта имах ужасно преживяване в градината:Учителката,мед.сестра и една лелка от друга група се опитаха да ме убедят,че сина ми е едва ли не МАЛОУМЕН Е БАВНОРАЗВИВАЩ СЕ,защото е по-упорит и самонадеян от другите деца.А според мен проблема при моят син е само говора.Иначе той е жизнено и енергично дете,но е много инат.
 PraynigМоля Ви посъветвайте ме как да постъпя.Все още не сме посещавали логопед.Благодаря предварително!

# 20
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Синът ми проговори месец преди да навърши 3г.Сега половин година след това все още не говори правилно и не съставя правилно изречения.Не съм го смятала никога за малоумен, нито пък някой се е опитвал да ме убеди в това.

 Това, че не прави всичко като останалите деца, според мен е въпрос на характер и темперамент.

    Аз на логопед не бих го завела, ами първо при педиатърката.Те прекрасно могат да установят развитието на детето и при нужда да те изпратят при съответния специалист.

  Вярвам, че детето си ти е добре, но въпреки това на твое място бих го завела за собствено успокоение.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Мисля, че съпругът ти е пуснал тема вече за вашият проблем.

# 22
  • Мнения: 8
Извинявам се но маи се е получило дублиране на теми, понеже аз и съпругата ми работим на различни места и двамата сме пуснали едни и същи теми. Ако може модераторите заключат или изтрият неината тема понеже при мен има повече отговори, съжалявам не е било нарочно Blush

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не сте ли споделяли проблема с личния лекар на детето?
И аз си мисля, че е добре да направите консултация със специалист. Дано не е нищо тревожно.

# 24
  • Мнения: 6
Много ви благодаря за съветите които ни дадохте на мен и на моят съпруг.Още тази вечер ще се посъветваме с него и ще вземем някакви мерки

# 25
  • Мнения: 8
Личната ни лекарка малко през пръсти го кара, няколко пъти сме я питали в по ранна възраст, но винаги едно и също нещо "Няма място за тревога ,ще проговори" . Преди изветно време имахме проблеми с "бобчето" Laughing ,(препуциума) помолихме я да я прегледа и тя да я дръпне ,отговора: "Аз не се занимавам с такива неща"  newsm78, моето лично мнение за нашите "мед. специалисти" е "Хвани единия ,удари другия та да падне третия"  #2gunfire

Лично мнение, но щом се отнася за детето ще се консултирам със "специалист" и то най-вероятно не само един.

# 26
  • Мнения: 285
Не се притеснявай rumenst всичко с детето е OK.
Когато синът ми беше на 3г. (сега е на 7г.) не искаше да говори. По-късно си измисли свой "език". Беше много трудно да се разберем. Бях притеснена. Говорих с лекари, логопеди и психолози. Всички казваха - "Няма проблем. Не се притеснявай." - но аз бях уплашена. Времето показа, че моите притеснения са били неоснователни. Детето ми е умно и жизнено, но мисълта му тече толкова бързо, че няма време да я "облече с правилно подредените думички". Сега ходи на училище и се учи да говори бавно и разбираемо.
Говорете с компетентните специалисти за да се успокоите, но аз мисля, че няма проблем. Когато е готово детето ще проговори.

# 27
  • Мнения: 285
Здрасти пак Grinning
По повод детската градина и ние имахме проблеми. Ходил е около 3-4м. Държеше се неадекватно. Проявяваше необяснима агресия. Не се хранеше, често стоеше изолиран или замерваше другите с играчки. Започна да се напишква и куп други неща. Наслушах се на много глупости. После се разболя много сериозно. Бяхме в болница. Когато оздравя пак отиде на градина за 3 дни и пак се разболя. Един ден директорката ми се обади и ми вдигна скандал за неплатени 6 лв. такса. При записването имаше практика да се остави депозит от 40 лв. и в този ден когато синът ми беше с 38 градуса t. аз я помолих да вземе тези 6 лв. от депозита, но тя ми отказа. Отидох платих и на свой ред аз вдигнах скандал. Преместих синът си на дрого място и проблемите свършиха Hug

# 28
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708


     Аз на логопед не бих го завела, ами първо при педиатъра.Те прекрасно могат да установят развитието на детето и при нужда да те изпратят при съответния специалист.

 

Не мога да ти схвана логиката, макар че знам, че имаш основателни причини да си доволна от медицинското обслужване в България. За жалост броят на случаите, в които родителите споделят проблема с педиатрите и получават отговор от типа: "Ти не си в ред, все много четете и много се притеснявате." никак не са изключения.
Все пак логопедите и детските психолози са запознати и обучени добре, как да подходят, обследват и консултират родителите към какъв специалист да се обърнат. И за да не ме разберете неправилно ще ви кажа, че за тази възраст все още говорим за психофизическо развитие. Не отричам ролята на лекарите, що се касае за търсене на по-сериозни, чисто физиологични причини водещи до проблеми в развитието.

Родителите ще посъветвам скоро да си посетите личната лекарка и да поискате направление за детски психиатър. Той ще прецени, дали да не ви изпрати при невролог. От тях си вземете документ с поставена диагноза, с който заедно с детската градина да издействате ресурсен учител, който ще посещава детето там и ще подпомага обучението му и персонала. Паралелно с това се свържете с някой добър логопед, който работи с малки деца (почти ви гарантирам, че държавен такъв, няма да откриете) Ако не се доверявате на лекарите в Ст. Загора, отидете в София пак по клинична пътека. Имате право.

# 29
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Да споделя личен опит:
Есента водих моя Алекс на детски психолог.Реших се на това след непрекъснатите оплаквания в ДГ.Биел децата,невнимавал в час, въобще моето се оказа най-лошото.Да спомена че вкъщи се държи що-годе добре.
След направените тестове, психолозите /бяха двама/ установиха че  е "емоционално незрял", т.е. не може добре да си контролира реакциите при силни емоции. Не било проблем, щял да се научи. Предложиха ми да направим 3-4 посещения за да му помогнем  с приучаването на контрол. Той при детски психолог а аз при друг за да ме научи как да помагам на малкия.До тук добре.
Но от цялата работа не излезе нищо. Тая жена не ме научи на нищо и само ми повтаряше да сменя градината като не ми харесва. Не забелязах и разлика в поведението на Алекс. След 5 посещения реших да се откажа. Накакъв проблем. На следващата седмица отивам да взема заключението и  #Crazy.Едни думи, едни чудеса.Останах потресена.Да съм търсела ресорен учител,в градината да му се обръщало специално внимание........  ooooh! За лаик като мен  прочетеното звучеше ужасно. А нито дума преди това че детето ми има такива проблеми като в заключението. Поисках обяснение и ми беше обяснено че то така се пишело. Да бе. Отказах да  пращат заключението в градината, защото щяха да побъркат малкия съвсем.Психоложката се ядоса и стана доста груба.Теглих им една майна и се разкарах...... #Cussing out

След известно време спряха да се оплакват от Алекс в градината.Сега пак започнаха.......
Пак ли да го влача по доФтори?  Naughty
Обяснавам му ,наказвам ако се налага но все си повтаря, че той все пак е на 4 год.


П.С. Психолозите ми  бяха  препоръчани като най-добрите, особено жената  ooooh!,  но при нас сгрешиха....

Общи условия

Активация на акаунт