Кога се върнахте на работа?

  • 3 873
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
Връщането на работа зависи от много неща. Когато се роди дъщеря ми се върнах на работа два месеца и половина след раждането. Но работата ми е такава, че позволява да бъда много време у дома. Кърмих я осем месеца и едновременно ходех на работа. Сега мисля да се върна по-късно. Синът ми е на 7 месеца и си го гледам. Но и работя, само че от вкъщи. До работата отивам един-два пъти в месеца.

# 16
  • Мнения: 4 753
Много ми се иска да си гледам детето по-дълго, обаче няма да мога. Ще трябва да се върна на работа, когато ми изтече болничния... по финансови причини (мъжът ми взима под 300 лв), няма да можем да се справим, връщаме кредити към банката, правим ремонт на апартамента...  Sad какво да се прави  Sad Само се надявам да ми е живо и здраво детенцето...
Малко извън темата.... някой знае ли дали мога да си прехвърля майчинството на свекървата (при положение, че с мъжа ми не сме официално женени)????

# 17
  • Мнения: 4 784
Още се гледаме. Имах наскоро мераци или по-скоро прищевки, но предпочетох да стоя с детето, поне докато стане време да ходи на градина или не съм му омръзнала. Обсебена и пристрастена съм към сина ми и мисля, че към момента никаква работа не може да ме зарадва толкова, отколкото безценното ми верме с него. Да е жив и здрав баща му, че има кой да спонсорира къщата.

# 18
  • Мнения: 640
На 1г и 8м. Трябваше ми разнообразие, пък и бях започнала да губя форма

# 19
  • Мнения: 804
Все още гледам дъщеря си, но почти е сигурно, че като стане на 9 месеца, ще се върна на работа. Като се сетя и тайничко си поплаквам, Cry но от друга страна осъзнавам, че това с гледането на детето по 2-3 години го няма в много страни. Ако си работеща майка се връщаш на работа на 2рия - 3тия месец. Алтернативата там е да си домакиня цял живот. А и според мен за да съм пълноценен родител, трябва да съм и пълноценен член на обществото, което за мен е невъзможно ако по цял ден съм с детенцето и други майки по градинките.
НО това си е личен избор на всеки. Зависи до колко си удовлетворен от работата си и т.н.

# 20
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Върнах се, когато синът ми навърши 3 години.Сега с малката незнам...

# 21
  • Мнения: 1 773
Цитат
някой знае ли дали мога да си прехвърля майчинството на свекървата (при положение, че с мъжа ми не сме официално женени)????
да, може, достатъчно е детето да е припознато, тоест с установен произход от бащата  Wink

чл. 164, ал. 3 от КТр Отпускът по ал. 1 със съгласието на майката (осиновителката) се разрешава на бащата (осиновителя) или на един от техните родители, когато работят по трудово правоотношение.

по темата - ще се върна на работа, когато се пенсионира свекърва ми, Никола ще  е на 1 г. и 8 месеца тогава...липсва ми работата, но повече ще ми липсва детето, като се върна на работа...

# 22
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Понеже аз имах възможност и избор, си гледах и двете деца до към 3-тата им годинка. Не съм с професия, изискваща постоянно присъствие на работа, нито пък гоня някаква кариера. Не исках и детегледачи, нито баби Wink. Това беше моят избор и за миг не съжалявам за него.
От друга страна разбирам майките, на които им се налага да се върнат максимално бързо на работа. Няма нищо лошо в това. Peace

# 23
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
На 6-ия месец, веднага щом заменихме обедното и следобедното кърмене с пюрета и каши. Харесвам си работата, няма как да я върша от вкъщи, доходите също не са за пренебрегване.
Но съм с много силна подкрепа от свестни баби (двойно повече от обичайния брой Wink), с които нямаме различия в схващанията за гледане и възпитание на детето.
Понякога ми липсваше това, че не мога да се заиграя повече време сутрин с щерката, но никога не съм съжалявала за избора си.

# 24
  • София
  • Мнения: 627
Мен ме помолиха да отида тази седмица на работа за да обработя един случай.Окончателно ще се върна като направи 9 месеца. Имам пълно доверие на майка ми и няма да се притеснявам да я оставя. Тази седмица беше пробна - добре се справиха Simple Smile

# 25
  • Мнения: 6 274
Не мисля да се връщам , преди детето да навърши 3 годинки .  Naughty

# 26
  • София
  • Мнения: 1 504
Всеки си е различен...ако досега не си се доказала в работата  и те влече направо си се връщай...защото ако само го мислиш едва ли ще се чувстваш добре в къщи...Аз съм от мамите, които си се чувства пълноценно по майчинсто...не мисля, че нямам соц.контакти или че  не съм полъноценен член на обществото щото си отглеждам детето,  знанията за работата си поддържам като чета необходимите закони...е сигурно съм поизостанала малко..но не е фатално...Като си помисля, че трябва да работя 8 часа + 2 часа задръствания докато се прибера или отида на работа..е отщява ми се...ще се прибирам в 19 часа и кога ще му се радвам на детето? Работа ще има докато се пенсионирам...а детето  ще си расте и аз ще изпускам най-важните моменти...заради работата или ще си го изкарвам на него щото ще се прибера нервна от поредния проблем в работата или задръстването...Докато мога ще я гледам..рано или късно ще се върна на работа и тогава ще му мисля как ще съм добра мама, съпруга пък и добра в работата...щото дом. задължения и заниманието с детето ще трябва да продължат + 10 часа, които ще прекарвам извън къщи...

# 27
  • Мнения: 780
Не съм се върнала на работа, гледам си я.Бабите са работещи, детегледачка ще ми изле скъпо.Живот и здраве на есен ще е на ясла и ще работя.

# 28
  • Мнения: 353
Ние все още се гледаме,а за работа-незнам,иска ми се да се занимавам  с нещо,обаче още е рано,има време.

# 29
  • София
  • Мнения: 17 592
Не изпускай предложението...

Общи условия

Активация на акаунт