Имам въпрос относно ePay

  • 9 737
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 1 149
 по -вероятно е да го видиш в понедилник,през  почивните дни не се отразяват преводите.  За да видиш наличността си в дебитна карта трябва самата банка да е дала раззрешение .   Пробвали сме за три банкови карти от различни издатели и всики път излиза надпис,че не е позволено от издателя.

# 16
  • Мнения: 1 205
И според мен няма проблем да прехвърлиш от едната карта в другата.
Аз имам е-банкиране към ПроКредит и нямам никакви допълнителни такси.

# 17
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
И при мен e-банкирането е без такси /става въпрос за ПИБ и Райфайзен/

# 18
  • Мнения: X
Справка за всички движения по картите могат да се правят само за карти от банките ПИБ и ЦКБ, тъй като това е услуга, предоставяна от самите банки. Т.е ако картата ти е на ПИБ или ЦКБ можеш да се регистрираш за услугата и ще виждаш движенията по всичките си сметки в тези банки.


Сега пробвах да захраня през иПей от карта в карта, по едната сметка салдото е намаляло, по другата все още няма увеличение. А на ме служителките в банката ми казаха, че тази и подобни операции са невъзможни.

А електронното банкиране на БулБанк преди известно време беше по 2,5 евро на месец.

Наличността, която виждаш при справка е авторизационната ти наличност, т.е тази, с която в момента можеш да разполагаш, като реално по картовата си сметка можеш да имаш по-голяма сума. Резултата се връща от БОРИКА и зависи от наложените ти месечни и седмични лимити от банката.
Преводът "от карта в карта" е вносна бележка, срокът за изпълнение на която, е два работни дни, ако е нареден преди 11ч. ще видиш парите на следващия работен ден, обикновено след 14 часа, ако е нареден след 11ч. ще бъде отразен след два работни дни, т.е в другиден. Събота и неделя са почивни дни за банките и в тези дни преводи не се обработват, т.е смяташ си без да броиш събота и неделя.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 521
Все още в еРау не може да се гледа наличността на картата, ако същата е с ЧИП на ПИБ.

Но обещават да го оправят, това било софтуерен проблем на новия им СОБСТВЕН КАРТОВ ОПЕРАТОР, т.е. картите на ПИБ и банкоматите им вече не минавали през БОРИКА.

Но пък ПИБ имат автоматична телефонна информация.  Еднократно в банката обявяваш няколко телефона /БТК или мтел/, дават ти собствен код и си прослушваш наличността когато пожелаеш.

# 20
  • Мнения: 953
През Еpay преводите с платежни нареждания се таксуват 1 лев такса от ПИБ.
На електронното банкиране таксите които се удържат варират от о,50 - до 0,80 лева в зависимост от банката за територията на страната / поне миналата година беше така/ трябва да се види в тарифите на банката, но не е безплатно.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Да се вижда наличността и движението по сметките са две различни неща. Имам две карти регистрирани в ePay - на Уникредит и на ЦКБ и на двете в ePay виждам само наличността /без неснижаемия остатък по сметката/. Движението се следя чрез електронно банкиране.

# 22
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
...
На електронното банкиране таксите които се удържат варират от о,50 - до 0,80 лева в зависимост от банката за територията на страната / поне миналата година беше така/ трябва да се види в тарифите на банката, но не е безплатно.


Месечно, годишно или при всяка справка се удържа тази сума ?

# 23
  • Мнения: 2 759
...
На електронното банкиране таксите които се удържат варират от о,50 - до 0,80 лева в зависимост от банката за територията на страната / поне миналата година беше така/ трябва да се види в тарифите на банката, но не е безплатно.


Месечно, годишно или при всяка справка се удържа тази сума ?

                   Това не са ли такси за преводи?

# 24
  • София
  • Мнения: 2 271
В момента таксите за превод през еРау са 0.80 лв, ако превода минава през ЦКБ и 1 лв, ако избереш банка кореспондент ПИБ.
Удържат се в момента на плащането. Тоест - като напишеш във вносната бележка сумата, която искаш да преведеш към съответната сметка и избереш банката, от която да изпратиш парите, след потвърждаване, на следващия екран се появява сумата на превода, плюс таксата на банката - написано е изрично.

# 25
  • Мнения: 2 759
В момента таксите за превод през еРау са 0.80 лв, ако превода минава през ЦКБ и 1 лв, ако избереш банка кореспондент ПИБ.
Удържат се в момента на плащането. Тоест - като напишеш във вносната бележка сумата, която искаш да преведеш към съответната сметка и избереш банката, от която да изпратиш парите, след потвърждаване, на следващия екран се появява сумата на превода, плюс таксата на банката - написано е изрично.
                       Аз си плащам сметките в И-пей с дебитна на ПИБ, и в крайните суми виждам само сумите, които заплащам. Значи ли това, че не ми удържат нищо?

# 26
  • Мнения: X
В момента таксите за превод през еРау са 0.80 лв, ако превода минава през ЦКБ и 1 лв, ако избереш банка кореспондент ПИБ.
Удържат се в момента на плащането. Тоест - като напишеш във вносната бележка сумата, която искаш да преведеш към съответната сметка и избереш банката, от която да изпратиш парите, след потвърждаване, на следващия екран се появява сумата на превода, плюс таксата на банката - написано е изрично.
                       Аз си плащам сметките в И-пей с дебитна на ПИБ, и в крайните суми виждам само сумите, които заплащам. Значи ли това, че не ми удържат нищо?

При плащане на сметка към търговец ePay не удържа нищо, но банката, издател на картата си начислява такса за транзакцията.
Сумата, удържана за вносна бележка, се удържа и при нареждане на такава в банка.

# 27
  • Мнения: 2 759
...При плащане на сметка към търговец ePay не удържа нищо, но банката, издател на картата си начислява такса за транзакцията...
                       И аз така знам, обаче никъде не виждам отбелязани тези такси. Като се замисля, това си е направо за комисията за защита на потребителите  Whistling...

# 28
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
...
На електронното банкиране таксите които се удържат варират от о,50 - до 0,80 лева в зависимост от банката за територията на страната / поне миналата година беше така/ трябва да се види в тарифите на банката, но не е безплатно.


Месечно, годишно или при всяка справка се удържа тази сума ?

                   Това не са ли такси за преводи?


Такса за превод си е едно на ръка, но аз питам за справка за всички движения по сметката дали се взима някаква сума

# 29
  • Мнения: 2 759
...Такса за превод си е едно на ръка, но аз питам за справка за всички движения по сметката дали се взима някаква сума...
                      Еми не би трябвало при онлаин банкирането. Нали си е справка от банката, към която си си.

Общи условия

Активация на акаунт