Дали е левичар?

  • 2 260
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Аз съм леви4арка. В първи клас бяхме 6 деца леви4ари, само на мен и още едно моми4е родителите ни не разрешиха да ни у4ат да пишем с дясната. Дъщеря ми също е леви4арка, когато тя стана на 1 - 1 г. и половина ве4е бях сигурна, 4е тя ще е леви4арка, като мен. Определено хващаше предмети, игра4ки пове4е и по-добре с лявата ръка отколкото с дясната. После запо4на да рисува и хващаше молива с лявата ръка.

# 16
  • София
  • Мнения: 39 764
разбрах, че Дияна е левичарка когато започна да държи вилица и лъжица, да рисува. Значи е било към 2г и нещо. Когато я записах на ясла (2.Sunglasses предупредих, че е левичарка, да не я мъчат с дясната.
Да, току що прочетох горния пост. Аз също съм левичарка, само пиша с дясната (явно в 1ви клас са ме насилили). Някой във форума беше писал, че има връзка с наследствеността.

# 17
  • Мнения: 532
Това е наследствено , но не мисля че е от голямо значение вече. Майка ми е левичарка ( естествено пише  с дясната ръка ) , но аз не съм( "десничарка" съм си ). Да е живо и здраво детето каквото и да е си е наше няма да го " сменям ". Не мога все още да определя какво е. Хваща и с двете ръце еднакво. На 7 1/2 месеца сме все още.

# 18
  • Мнения: 426
Цитат на: Ali97
Ами просто едно време не са ги насилвали да пишат с дясната като в нашта мила родина.


майка ми е била едно от тези деца и има много лоши спомени от първи клас,научила се е да пише с дясната ,но всичко останало прави с лявата. У нас съпруга ми е на мнение че левичарите,имат предимства в спорта ,по-различно мислещи са и са по- надарени. Историята изобилства от гении ,чието дясно полукълбо е по добре развито. Stuck Out Tongue .пък и мисля ,че този наследствен белег се предава прес поколение. мисля че още е рано за твоето бебче.наблюдавай го след 2 години,ако пак посяга с лявата ,тогава можеш да си сигурна.

# 19
  • Мнения: 1 645
Ето какво пише в книгата на СПОК;
"Повечето деца си служат еднакво добрес двете ръце през първите една-две години и след това постепенно стават левичари или десничари.
Десничарството и левичарството са вродени черти,които се след дълго се проявяват при всеки човек.Около 10% от хората са левичари.Тази осебеност се придава по наследство,затова в някои семействаможе да има по няколко левичари,а в други - нито един.Тъй като особеността е вродена, би било грешка да се опитвате насила да направите едно дете,което е левичар,десничар.Това обърква мозъка му,който е настроен да работи по различна схема."

Даниел -- 21.04.2004г.

# 20
  • Мнения: 3 591
Цитат на: Margarita
Не, според Спок чак към 2-3 годишна възраст се разбира.


проличава като почнат да се хранят сами и да държат молива  Laughing

аз имам батко левичар - ако му видиш всичките, ама ВСИЧКИТе бебешки снимки, на една няма да държи нещо със дясната. и все пак за левичар го обявихме като почна да пише и да се храни сам - някъде около годинката.

Малкия е на 2 - десничар Simple Smile ако му дадеш лъжица в лявата я мести в дясната. много са смешни като се хранят един до друг - винаги трябва да внимавам как сядат да се хранят да не се бутат ако малкия седне от ляват страна на батко си.
затова и ги слагам обратно Simple Smile

# 21
  • Мнения: 3 591
лесен тест е това:

но запо голямо дете - направете тръба от списание- като далекоглед, и му покажете как да погледне през него с едно око

после го оставете то да го направи - ако си помага с лавата ръка да завие и държи списанието и погледне с лявото око....съмнение няма:) това навиване на списанието определено е нещо което е тръдно с неводеща ръка да се направи.

после пак много си личи от това на кой крак скача като скача на 1 краче, а по късно (към 5-6) като погледнеш голичко детето определено левите му мускули на крачето и ръката са по развити. Поне при моя синковец е така.

тук в училищи в  1 клас ги тестват, в градината също - карат ги да правят някакви такива маймунджолъци:) аз като го записвах предупреждавах, че е левичар, ама госпожите все ми викаха- не го мислете - ние ще го определим. И си го определяха де:)
В спорта също - на първата тренировка по ръгби тренера ми вика- той е левичар, нали?

# 22
  • Мнения: 1 289
Цитат на: doda
Ето какво пише в книгата на СПОК;
"Повечето деца си служат еднакво добрес двете ръце през първите една-две години и след това постепенно стават левичари или десничари.
Десничарството и левичарството са вродени черти,които се след дълго се проявяват при всеки човек.Около 10% от хората са левичари.Тази осебеност се придава по наследство,затова в някои семействаможе да има по няколко левичари,а в други - нито един.Тъй като особеността е вродена, би било грешка да се опитвате насила да направите едно дете,което е левичар,десничар.Това обърква мозъка му,който е настроен да работи по различна схема."

Даниел -- 21.04.2004г.

  202uu   202uu   202uu Особено ми харесва това за мозъка. Ами може да са му древни книгите, но за много неща е прав човека.

# 23
  • Мнения: 1 512
Аз прочетох в книжката " 101 въпроса за детския говор" един " тест" за левичари- ако детето, когато пляска с ръчички, слага отгоре лявата, това е признак, че е левичар.
Забелязвам това при моята дъщеря. Освен това се храни по- добре с лявата ръка, с дясната едвам успява да държи лъжицата и да си я поднесе към устата. Когато копае в пясъчника, държи лопатката пак с лявата ръка.
Не знам в моята рода и тази на мъжа ми да има или да е имало левичари.
Тази особеност не ме притеснява, даже напротив Grinning

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Мен мама ме усети, че съм левичарка чак като тръгнах на училище и взех да пиша. Що пръстени съм изяла по главата от учителката, да не пиша с лява ръка. И вкъщи беше тормоз, майка ми постоянно ми висеше на главата да гледа не дали си пиша домашното, а с коя ръка го пиша. Така че аз сега си пиша съвсем спокойно с дясна ръка, мишката също държа с дясна ръка, но всичко друго правя с лявата. Хич не е зле, така си по-интересен  Grinning. И според мен човек може да се научи да върши нещо с другата ръка, стига да има желание за това. Така че не се притеснявай.

Общи условия

Активация на акаунт