Въпрос за евентуална бременност

  • 4 681
  • 114
  •   1
Отговори
# 75
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Гледам, че момичетата са ти дали хубави съвети, но и аз да допълня - започни да пиеш фолиева киселина, ако пък се окаже, че не си бременна - няма да ти навреди с нищо. Ако си бременна - това е най-хубавия старт за бебето!
Успех  Hug

# 76
  • Мнения: 523
Като чета така май доста си се ошашкала , горката . Изчакай да те видят с вагиналния ехограф и тогава ни пиши какво става . Недейда почваш да пиеш никакви лекарства , докато не се убедиш , че не си бременна . А ако се окаже , че си бременна и ако е желана бременността .......ТОГАВА ЧЕСТИТО И ЛЕКА БРЕМЕННОСТ ! Дай го по - спокойно , защото положителните емоции се отразяват добре на бебето . Успех . Peace

# 77
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
 newsm10И аз мисля, че е най-добре да не пиеш никакви лекарства засега. И, ако съм на твое място, повече не бих стъпила при тази гинеколожка. Дръж ни в течение как се развиват събитията!  bouquet

# 78
  • Мнения: 27
При мен теста беше положителен чак след 20 тина дена след закъснението така че сама си направи сметка.Дано да си бременна щом бебчето е желано

# 79
  • sofia
  • Мнения: 73
purvo se izviniavam za latinitsata,no s kirilitsata si sluga mnogo bavno. :oops:Milichka sz sum v podobno na tvoeto pologenie,no s tazi razlika che moite testove 3 broia biaha  EFP,no s mnogo bleda vtora cherta,dnes mi e sedmi den ot zakusnenieto i vse oshte ne sum otishla na lekar.Shte ti kaga samo edno imai poveche turpenie i si kupi da piesh folieva kiselina , s nishto niama da ti navredi,dage naprotiv.Sled kato sa othvurleni serioznite prichini otidi na lekar sled 14 den ot zakusnenieto ili si napravi kruven test i mnooogo spokoistvie.Pogelavam ti uspeh i dano ima bremennost,leka i spokoina,razbira se. newsm10

# 80
  • Мнения: 288
Вчера преди да ви пиша за лекарството бях взела вече 2 от него. Днес имах малко кръв, ама съвсем мъничко, а се уговорихме с един приятел да ми услужи с пари да ида при моята гинеколожка. Отидох и тя ми смяташе дните. Казах и за мъничкото замацване с кръв (изключително малко) и й я питах да не  да е от хапчетата. Легнах да ме прегледа и ми каза, че не ми идва, заради което, явно е от онези 2 хапчета. Каза, че матката ми е леко "подута" и или трябва да ми дойде, или съм бременна. Казах й за вчерашната, при която съм била и че й нямам доверие, затова съм при нея, пък и все пак тя от години си ми знае нещата - даже матката ми как е. Пита ме дали ми е закъснявало друг път толкова дни и й казах, че не. Предписа ми "Дуфастон" и каза, че ако съм бременна това няма да навреди на бебето, даже се използвало при жени, заченали инвитро, за да се "закрепи" по-здраво ембриона. Три дена трябва да го пия 3 х 1, като сега да взема две и после една за днешния ден. След това трябвало да чакам до 10 дена.
Това е засега. Смятам, че днес за пореден път се докажа, че на нея може да се има доверие. Сега съм спокойна и щастлива, че ми каза, че тази кръвчица не е била, защото ми идва.. но пък може и да е от нещо лошо, ако съм бременна и май затова ми изписа "Дуфастон". След това, в рамките на 10 дни или ще ми дойде или не, което е красноречиво, какво би значело. Каза също и че ми е рано за симптоми, и че ако съм, то ще е една малка точица, все още.
Много сте мили Hug , Благодаря Ви!

# 81
  • Мнения: 6 274
А защо не те видя на видеозон ?  newsm78

# 82
  • Мнения: 288
А защо не те видя на видеозон ?  newsm78

Не знам, но и при нея не смятам, че е задължително. За мен, тя е много, много добра. Преди е завеждала отделение, но се пенсионира и сега е на частно. Името й сред лекарите и се слави с добра репутация, а това само ме кара още повече да й вярвам, дори и без видеозон. А и нали, уж, матката се "подувала" (да го нарека така) при бременност и преди менструация...

# 83
  • Мнения: 6 274
А защо не те видя на видеозон ?  newsm78

Не знам, но и при нея не смятам, че е задължително. За мен, тя е много, много добра. Преди е завеждала отделение, но се пенсионира и сега е на частно. Името й сред лекарите и се слави с добра репутация, а това само ме кара още повече да й вярвам, дори и без видеозон.
А за какво точно й вярваш , че аз не мога да разбера ?  newsm78 Тя може да е много добра - добре , но ... Какво разбра ти от днешния ти преглед ?  Rolling Eyes

# 84
  • София
  • Мнения: 44 120
Мда, странен преглед.. кво й е пречило един ехограф...и аз се чудя за какво й вярмваш като тя нищо реално не ти е казала....това че или си бременна или ще ти дойде е ясно.....иначе Дуфастон пих заради кървене в началото на бременността, помогна....както и при кистите за предизвикване на цикъл.....ама и той не е цвете....особено ако се касае за хормонални отклонения....

# 85
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Това зацапване може да е било от имплантирането - не знам точно на кой ден ставаше това - но е възможно.
Наистина лекарката нищо не ти е казала - пак си там, където започна  Rolling Eyes

# 86
  • Мнения: 288
А защо не те видя на видеозон ?  newsm78

Не знам, но и при нея не смятам, че е задължително. За мен, тя е много, много добра. Преди е завеждала отделение, но се пенсионира и сега е на частно. Името й сред лекарите и се слави с добра репутация, а това само ме кара още повече да й вярвам, дори и без видеозон.
А за какво точно й вярваш , че аз не мога да разбера ?  newsm78 Тя може да е много добра - добре , но ... Какво разбра ти от днешния ти преглед ?  Rolling Eyes

За всичко й вярвам. Преди имах проблеми на гинекологична основа. Не искам точно тук да казвам какви, макар преди години да бях писала във форума за тях. Единствено тя ми помогна от всички 5 или 6, при които бях ходила. Проблема ми не беше свързан с менструацията ми и кисти, и подобни, нито със способността за забременяване. Отивах и от първия преглед ми поставяше точната диагноза и ме излекуваше, ако се налагаше, след което с години не съм ходила. Предписвала ми е точните лекарства, точната диагноза - всичко. Не е бъркала засега. Мисля, че няма ехограф - все пак се е оборудвала, колкото може. Възрастна жена е, но доста интелигентна и начетена в нейната област, с години и години опит, с добро име. Не ми е спестявала нищо. Съветвала ме е възможно най-добре. Прегледите ми ги прави стандартно. За матката - опипване. След като от години ходя при нея, знае как ми е в нормално състояние, а днес била "подута".
Не мога да ви обясня точно, но е единствената, на която вярвам. Всички останали бяха гола вода и с ръка на сърцето го казвам!
От днешния преглед разбрах, както и преди, де, че не малко е вероятно да съм бременна, макар да има вероятност и да не съм ( а да имам появен хормонален проблем) и че онази ми е дала погрешното лекарство, заради което съм прокървяла, поради което според мен, моята ми предписа Дуфастона. Също и че е рано за ехограф..защото може и да не се види... То, първото не, че не се знаеше, де, че го има като вероятност - и едното, и другото. Дано само не ми дойде до 10 дни - ще избухна от радост ииииии напрежение хех ... и малко притеснение...

Последна редакция: ср, 19 мар 2008, 00:41 от Cantrell_NY

# 87
  • Мнения: 5 790
На вагинален ехограф се вижда има или няма бременност доста по-рано, отколкото ти би могла да бъдеш, ако си бременна.
Аз лично не вярвам на такива прегледи с ръка и с опипване, що се отнася до установяване на евентуална бременност.

# 88
  • Мнения: 31
Cantrell_NY здравеи старателно изчетох цялата ти история за ехографа коремния съм съгласна че не се вижда на мен в 7 седмица не се виждаше нищо само с вагинален се вижда толкова ранна бременност.Мила вместо  да ходиш да си даваш парите по лекари си  купи тест"шуар чек" няма грешка покаже ли ти 2 черти значи си бременна.На мен ми беше закасняло 4 дни и моментално излязоха 2 черти и ето сега ми рита в корема .Виждам че го искаш много и от сърце ти го желая прекрасно е да усещаш как някои ритка отвътре....Аде чакам да пишеш пак какво е станало.успех

# 89
  • Мнения: 6 274
На вагинален ехограф се вижда има или няма бременност доста по-рано, отколкото ти би могла да бъдеш, ако си бременна.
Аз лично не вярвам на такива прегледи с ръка и с опипване, що се отнася до установяване на евентуална бременност.
  Peace Ами и аз това имах предвид , но ...
 А пък отговорът ти : "... разбрах , че най-вероятно съм бременна , макар да има вероятност да не съм ..." ми звучи малко смешен , честно казано .
Та ти това го знаеше (както и всички ние) и преди да отидеш на лекар .   Thinking

Общи условия

Активация на акаунт