Аман с туй гладене

  • 8 101
  • 166
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 104
Преди няколко месеца в пощенската ни кутия бяха пуснали някаква рекламка за гладене на дрехи. Ти им носиш изпраните дрехи, те ги гладят, опаковат и ти ги донасят в къщи. Хитро начинание ми се видя Simple Smile Ама, пусто, не запазих рекламката.
Иначе и аз съм от недолюбващите гладенето, но няма начин... зимата е лесно, на повечето пуловери няма какво да им се глади, но през лятото си наваксвам... иначе чаршафи и бельо изобщо не се занимавам да гладя. Май само няколко пъти през живота си съм гладила чаршафи и то защото са ни идвали гости с преспиване Embarassed иначе за нас не ми се занимава...

# 91
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 731
Аз пък съвсем съм за убиване - преди нова година с голям мерак си купих ютия за 160 лева,
ама ако съм изгладила 2-3 пъти от тогава  Embarassed
Добре, че всички у нас се носим в един такъв непретенциозен стил...

# 92
  • София
  • Мнения: 2 896
живота е прекалено кратък, за да си губя времето да гладя
правя го само когато е крайно наложително
съпружето сам си глади ризите

Преди няколко месеца в пощенската ни кутия бяха пуснали някаква рекламка за гладене на дрехи. Ти им носиш изпраните дрехи, те ги гладят, опаковат и ти ги донасят в къщи. Хитро начинание ми се видя Simple Smile Ама, пусто, не запазих рекламката.

да, добра идея за бизнес наистина.
Аз обаче не бих дала някой друг да ми пипа дрехите/нещата за гладене и да ми се подмятат някъде незнайно къде.

# 93
  • Мнения: 679
Нашите дрехи, пък, не са измачкани, затова не ги гладя. Отделям повече внимание на простирането и не използвам сушилня. Простирам на сушилник, не използвам тънки въжета, които да си личат после, нито щипки.
И аз така, наште дрехи не се гладят, само на мъжо ризите лятото, иначе на бебо дрешките гладя, но докога ли  newsm78 Всеки път си казвам, че ги гладя за последно и така до следващия път. Тежи ми защото все гладя или вечер късно или сутрин към 6 часа, абсолютна досада  Sick

# 94
  • Мнения: 4 111
Нашите дрехи, пък, не са измачкани, затова не ги гладя. Отделям повече внимание на простирането и не използвам сушилня. Простирам на сушилник, не използвам тънки въжета, които да си личат после, нито щипки.
И аз така, наште дрехи не се гладят, само на мъжо ризите лятото, иначе на бебо дрешките гладя, но докога ли  newsm78 Всеки път си казвам, че ги гладя за последно и така до следващия път. Тежи ми защото все гладя или вечер късно или сутрин към 6 часа, абсолютна досада  Sick

Аз гладих на детето до петия месец, от двете страни всичко и един ден ми писна.

# 95
  • софия
  • Мнения: 636
Пера по пет перални седмично и гладенето ми е кошмар. Гладя всичко на бебо, на мъжа ми също тъй като е на работа с костюм, риза и т.н официално досадно облекло. А съм го свикнала и бельото да му е изгладено, та си сърбам попарата. Моите неща гладя само някои защото сега ходя спортно като със с бебка и не работя. Но като тръгна на работа като се почнат и мойте ризи с костюми направо не знам....
Мразя да гладя, но свиквам с темповете. Не знам като дойдат и други бебоци как ще е Embarassed

# 96
  • Мнения: 344
Нашите дрехи, пък, не са измачкани, затова не ги гладя. Отделям повече внимание на простирането и не използвам сушилня. Простирам на сушилник, не използвам тънки въжета, които да си личат после, нито щипки.

Докато нямах сушилня процедирах по абсолютно същия начин  newsm10
Сега е още по-лесно. Вадя дрехите веднага след като е спряла пералнята. "Изтръсквам" ги хубаво и ги слагам в сушилнята. Вадя ги съвсееееем лекичко влажни(още докато са топли), веднага за да не се намачкат, и ги сгъвам - така изглеждат по-добре и от гладени  smile3521

P.S. Разбира се, преди съм гладила и то всичко  smile3538 , но сега ми е скъпо времето Wink

# 97
  • София
  • Мнения: 553
И аз хич не уважавам гладенето. Детето го гладих до навършването на 2 годинки някъде, но от есентта насам, когато почнах отново работа мноооого рядко гладя. Може би защото и зимните дрехи не се гладят толкова, ама сега като дойде лятото и мъжа ми почне да ходи с ризки, май пак ще се налага от време на време да го правя. Преди обикновенно в неделя ден гладих дрехите за през седмицата.

# 98
  • Мнения: 750
Обичам да гладя!
Да си сгъвам прилежно дрешките на дечицата.Чаршафите да ми са гладички...муха да кацне и да се разчекне! Mr. Green
Всичко гладя!А после е такова удоволствие да си подредя дрешките на закачалки,като в магазин!Мммм....чистички,изгладени! Sunglasses
Днес гладих.....голям кеф! Flutter

# 99
  • Мнения: 2 388
Мразя да гладя, ама наистина мразя. Cry За себе си купувам дрехи, които не се мачкат ( задължително проверявам това, преди да направя покупка). Налага се да гладя дънки и блузи за приятеля ми. Най - големият ми кошмар е спалното бельо, но не мога да спя на неогладено, някак си не ми е хубаво.
Мечтая си за онези перални, от които дрехите излизат чисти, изсушени и изгладени. Дано скоро поевтинеят. Simple Smile

# 100
  • Мнения: 1 559


Ми то си е задължително да се гладят чаршафите  Laughing
 
ЗасТрамих се  Sunglasses  Mr. Green.

Нашите от сушилнята като изгладени излизат Peace

# 101
  • Мнения: 9 814
Мразя да правя това  1ironing
Гладя по два часа и направо ютията ми залепва за ръката.

# 102
  • Мнения: X
Аз нямам този проблем, защото това е любимото ми домашно задължение. Най-обичам да си опъна дъската, да си сипя една чаша бира и да си пусна нещо по телевизията и да си глаааадя.

# 103
  • Мнения: 224
Да ги сгъна в гардероба намачкотени ли  Naughty
Искам-неискам запрятам ръкави и го почвам Confused
да не би от сушилнята ти да излизат така намачкани ?


Аз гладя най -необходимото,пералнята ми не ги мачка ,гледам още като свърши да ги извадя да не стоят вътре ,слагам омекотител в повечко Laughing на децата гладех всичко докато станат на по 6 месеца долу-горе ,но винаги съм мразела гладенето.предпочитам една планина от чинии и тенджери да измия на ръка от колкото да стоя и да гладя   

# 104
  • Мнения: 1 554
Аз негладя,гардероби нямам Peace на щендери сме Peace

Общи условия

Активация на акаунт