Аман с туй гладене

  • 8 078
  • 166
  •   1
Отговори
  • Мнения: 751
Вече ми е омръзнало,тез дрехи нямат край.Ден през ден аз съм на гладачната дъска,и гладя ли гладя. Crossing Arms
То хубаво се перат в пералнята,сушат се в сушилнята,ама и изгладени да бяха Crazy

# 1
  • Мнения: 4 111
Аз съм решила тоз' проблем. Не гладя.

# 2
  • Мнения: 1 006
Почвам го гладенето, пък дано докъм пет и половина свърша, та да изведа детето н аразходка пак!

# 3
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Ами като искаш не глади,никой няма да ти каже нищо.Аз гладя само на бебо дрехите.

# 4
  • Мнения: 751
Да ги сгъна в гардероба намачкотени ли  Naughty
Искам-неискам запрятам ръкави и го почвам Confused

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 213
Гладенето ми е най-неприятното задължение, защото е "пипкаво", не може да се бърза, а все те чака! Simple Smile
Аз през зимата почти не гладя. Но през лятото.... през ден гладя по две перални, почти всички дрехи са за гладене  Sad

# 6
  • Мнения: 4 111
Нашите дрехи, пък, не са измачкани, затова не ги гладя. Отделям повече внимание на простирането и не използвам сушилня. Простирам на сушилник, не използвам тънки въжета, които да си личат после, нито щипки.

# 7
  • Мнения: 2 211
И аз простирам, така че да спестя гладенето. Гладя само най - необходимото.

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Какъв ти е проблема с гладенето? Най-приятното дом. задължение. И аз от вчера до сега гладих 3 пъти. Ей ме нА, нищо ми няма...

# 9
  • Мнения: 46 572
Аз съм решила тоз' проблем. Не гладя.

Аз също  Grinning суша в сушилня и излизат в състояние, което ме устройва, мнооого рядко гладя връхни дрехи, друго нищо  Peace

# 10
  • Мнения: 625
Гладя само връхни дрехи и аз CrazyНа бебо не му гладя нищо от как стана на 40 дни.Ей го на-нищо му няма Mr. Green

# 11
  • Мнения: 4 528
Зимата ми е много приятно гладенето - гледаш си ТВ, трък насам, трък натам, стаята се затопля приятно от парата, от дрехите замирисва на хубаво - идилия. Лятото обаче и на мен ми е дерт - навън едно слънце, само за разходки, вечер пък е време за бира и цаца, кой ще седне да ти глади. Обаче няма как - гладя. А и работата на мъжа ми е от такова естество, че абсурд да го пусна неогладен навън.  Naughty А и аз самата мразя да обличам неогладени дрехи. Моят съвет е да не гладиш всичко - чаршафите например спокойно можеш да ги пропуснеш. Детски дрехи аз не гладя, ти си прецени. Домашните дрехи също няма нужда да се гладят, според мен. И така остават само дрехите за работа и излизане на теб и мъжа ти. Събираш 2-3 перални и имаш не повече от час гладене на десетина дни, примерно. Хич не е много!  Peace

# 12
  • Мнения: 2 211
Аз също  Grinning суша в сушилня и излизат в състояние, което ме устройва, мнооого рядко гладя връхни дрехи, друго нищо  Peace

Ай стига бе! Пък аз досега си живея без сушилня, защото ми казаха, че след нея трябва яко гладене. Здравата съм се минала!

# 13
  • Мнения: 4 916
Всичко гладя - това ми е една от най-приятните домакински работи. Имам си цяла система - особено за ризите  Peace Само дето напоследък взе да ме боли зверски гърба при по-дълго гладене.

# 14
  • у нас
  • Мнения: 443
Почти всичко гладя на мен така ми харесва и ми е приятно, е ако ме домързи или ми писне почвам да гладя избирателно тениски за в къщи ги гропускам но това е мн. рядко. Simple Smile

# 15
  • Мнения: 7 201
Гладя само на детето дрехите и за нас по-официалните за излизане! Peace
Не бих казала,че ми е неприятно. Wink

# 16
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 506
Гладя веднъж седмично. Предимно детските дрехи и чаршафите. Лятото ми е по- голям зор с гладенето, понеже пера още по- често, а и всички наши тениски, потници и панталони се гладят  Tired

# 17
  • Мнения: 1 120
И аз простирам, така че да спестя гладенето. Гладя само най - необходимото.
И аз така.Когато простирам гледам хубаво да опъна дрехите.

# 18
  • Мнения: 745
От известно време ми е мания гладенето. Гладя всичко и то с удоволствие  Laughing

# 19
  • Мнения: 2 211
От известно време ми е мания гладенето. Гладя всичко и то с удоволствие  Laughing

Заповядай тогава у нас, да те почерпя едно гладене. Laughing

# 20
  • Мнения: 6 167
внимавам, като простирам.
нищо не гладя.

# 21
  • Мнения: 419
Аз съм решила тоз' проблем. Не гладя.
Peace

# 22
  • Мнения: 281
Това ми е най-досадното нещо от домакинските работа Crossing Arms.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 884
Хорааааа, не съм пипала ютия през последните 10 години. Срам не срам, признах си. Simple Smile

# 24
  • Мнения: 751
Изгладих прането от вчера и днес,а сега съм се излегнала щото съм с главоболие Crazy
И само да спомена,понеже съм работила в Гърция почасово да гладя,там ми изискваха да им гладя и чорапите,един по един. Tired

# 25
  • Мнения: 46 572
Ай стига бе! Пък аз досега си живея без сушилня, защото ми казаха, че след нея трябва яко гладене. Здравата съм се минала!

Не е късно, купувай  Simple Smile
Предполагам зависи и от материята, тениските (и блузите от този тип излизат все едно са перфектно изгладени), дънки, чорапи и гащи също. Единствено ми се мачкат чаршафите, когато съм сложила повече, но като ги извадя топли-топли и ги сгъна, се опъват  Simple Smile омекотител не слагам, той се изпарява при сушенето, въпреки това дрехите са по-мекички, отколкото с него и сушени на простор  Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 7 097
Гладя само веднъж седмично и то само моите и на дребната дрехите. Мъжът ми се глади сам. Даже днес като извади дъската да си глади ризи за през седмицата, му предложих да оглади и нашето пране  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 681
Мразя да гладя,затова НЕ ГЛАДЯ!
нЕ мога да си представя как може да има такива манячки дето гладят и чорапи и чаршафи??? newsm78
 Stop

# 28
  • София
  • Мнения: 5 074
И аз да си кажа Grinning
След толкова дългогодишен семеен стаж, гладейки дори и чорапи, в един момент преди 5 години обявих стачка, която продължава и до днес bowuu
Който има време и желание да глади hahaha
Нито обичам, нито имам време да го правя.
Понаучиха се и вече като, че ли не смърдят  Joy Joy Joy

# 29
  • София
  • Мнения: 1 891
Мразя да гладя,затова НЕ ГЛАДЯ!
нЕ мога да си представя как може да има такива манячки дето гладят и чорапи и чаршафи??? newsm78
 Stop

   Има, има, една моя съквартирантка навремето си гладеше и гащите и сутиените даже.  ooooh!
   Аз НЕ гладя, не обичам да си усложнявам животеца.  Laughing

# 30
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
Мразя гладенето до няма на къде повече Twisted Evil Улеснявам се с ютия с парогенератор, глади много лесно и бързо, с обикновена няма да пипна изобщо. Което може да мине и без гладене, задължително минава. На който му се гладят гащи и чорапи - моля, аз не съм от вманиачените Mr. Green

# 31
  • Мнения: 5 462
Зимата ми е много приятно гладенето - гледаш си ТВ, трък насам, трък натам, стаята се затопля приятно от парата, от дрехите замирисва на хубаво - идилия. Лятото обаче и на мен ми е дерт - навън едно слънце, само за разходки, вечер пък е време за бира и цаца, кой ще седне да ти глади. Обаче няма как - гладя. А и работата на мъжа ми е от такова естество, че абсурд да го пусна неогладен навън.  Naughty А и аз самата мразя да обличам неогладени дрехи.
Същото важи и за мен.Зимата ми е много приятно да гладя и да гледам новоизтеглени филми на DVDто ... някой друг хубав филм и прането свършило . Peace

# 32
  • Мнения: 327
гладя само  най-важните  Peace

# 33
  • Мнения: 4 528
нЕ мога да си представя как може да има такива манячки дето гладят и чорапи и чаршафи??? newsm78
 Stop
Манячки колкот' си щеш. Аз например съм манячка на тема прах - дразни ме. А, и на парвопис също.

# 34
  • Мнения: 14 654
Аз присядам до тези, които не гладят. Поизпъвам дрехите на простора и толкова. Много рядко мога да си изгладя някоя ризка, ако се е посмачкала в гардероба. Избягвам материи, които се мачкат лесно, тях и да ги гладиш, като седнеш или ги сгънеш-пак са на хармоника.

# 35
  • София
  • Мнения: 11 783
Аз пък гладя всичко без гащи и чорапи!Ненавиждам измачканото и не ме устройва състоянието на дрехите от пералнята или сушилнята.А да легна в неизгладени чаршафи е абсурд!
Но както е казала Шани това е едно от по-приятните домакински задължения поне за мен.Не че много обичам да гладя,но го предпочитам пред чистенето например!
Всеки луд с номера си!

# 36
  • Мнения: 2 211
Ай стига бе! Пък аз досега си живея без сушилня, защото ми казаха, че след нея трябва яко гладене. Здравата съм се минала!

Не е късно, купувай  Simple Smile
Предполагам зависи и от материята, тениските (и блузите от този тип излизат все едно са перфектно изгладени), дънки, чорапи и гащи също. Единствено ми се мачкат чаршафите, когато съм сложила повече, но като ги извадя топли-топли и ги сгъна, се опъват  Simple Smile омекотител не слагам, той се изпарява при сушенето, въпреки това дрехите са по-мекички, отколкото с него и сушени на простор  Peace
Божкеее, купувам. Чаршафите хич не ме бъркат, аз и сега не ги гладя.

# 37
  • София
  • Мнения: 62 595
Гладенето е едно от малкото упражнения в домакинската работа, което ми харесва. Тогава някак се откъсвам от света и ми хрумват почти гениални мисли.  Wink

# 38
  • Мнения: 1 058
Ей точно днес ми се  запали главата от гладене. Много мразя да гладя.

# 39
  • Мнения: 2 131
И аз не гладя. На бебока гладех всичко само първите месеци и след като постоянно имаше една камара от дрехи за гладене, на която рядко виждах края, просто спрях. От неговите дрехи гладя само ако някоя връхна дрешка - имам предвид панталонче, блузка, евентуално е повече измачкано от прането. Моите дрехи повечето не се мачкат. На съпруга ми гладя.

# 40
  • Мнения: 603
Гладя в извънредни случаи. Като извадя пералнята нагъвам и опъвам дрехите и ги оставям да престоят така нагънати известно време. След това простирам и нямам грижи до сега. Е панталоните на съпруга и ризи няма начин да не изгладя.

# 41
  • Мнения: 305
Аз имам чувството на моменти, че ютията ми е срастната за ръката вече.Всеки ден поне две перални пране и като ги простна и детето заспи започвам да гладя изсъхналото от предния ден и така всеки ден.Вече даже не ми прави впечатление.Превърна се в навик.

# 42
# 43
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 523
Не мога да каже, че не гладя въобще, но и не мога да кажа, че 2 ризи за 10 дена са гладене.  Mr. Green Чаршафи и чорапи е абсурд да започна да гладя. Не ми е приятно и гледам при простирането да изпъна така дрехите, че да няма нужда от гладене. Като ги прибирам също внимавам. Пък и повечето ни дрехи са почти немачкаеми.

# 44
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Купувам дрехи от немачкаема материя и така си спестявам гладене Peace

# 45
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 506
нЕ мога да си представя как може да има такива манячки дето гладят и чорапи и чаршафи??? newsm78
 Stop

А ти замисляла ли си се защо, например, се гладят чаршафи  newsm78 Ще ти кажа моята гледна точка, пък дано се успокоиш малко. Гладя чаршафите, защото, когато са изгладени заемат по- малко място в шкафа.

# 46
  • Мнения: 4 841
Гладенето е едно от малкото упражнения в домакинската работа, което ми харесва. Тогава някак се откъсвам от света и ми хрумват почти гениални мисли.  Wink

 Peace Дааа, същата работа. Гладя механично, и се отдавам на размисъл... То един полет на мисълта... чудо  Peace

# 47
  • Мнения: 1 312
Вече ми е омръзнало,тез дрехи нямат край.Ден през ден аз съм на гладачната дъска,и гладя ли гладя. Crossing Arms
То хубаво се перат в пералнята,сушат се в сушилнята,ама и изгладени да бяха Crazy


Е Танче разбирамте напълно имаме една съдба с гладенето,ей сега се мятам пак на дъската Joy

# 48
  • Мнения: 953
Гладя през ден, писна ми но няма начин.

# 49
  • Мнения: 46 572
... Гладя чаршафите, защото, когато са изгладени заемат по- малко място в шкафа.

Моите въобще не влизат в шкафа - от леглото в пералнята, от пералнята в сушилнята, от сушилнята пак на леглото  Mr. Green

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Гладя само връхни дрехи и аз CrazyНа бебо не му гладя нищо от как стана на 40 дни.Ей го на-нищо му няма Mr. Green

и аз така  Peace

# 51
  • Мнения: 64
От сушилнята си ги вадя практически изгладени. Само чаршафите са малко намачкани, но като ги сгъна хууубаво и прилежно Simple Smileи нямам грижи. И понеже мразя да гладя и практически нямам време - Сушилня му е майката на този проблем

# 52
  • София
  • Мнения: 18 679
Добре де, какво тооолкова гладите, винаги съм се чудила newsm78 Аз това занятие го ненавиждам и съм го свела до минимум, но наистина не виждам какво толкова има да се глади...Трикотажните дрехи и плетивата не се гладят, просто защото не се мачкат. Ризите и въобще всички дрехи мъжа ми си ги глади сам. И на мене ми остава да изгладя собствените си ризи, за което често пак връзвам мъжа ми, понеже е в пъти по-добър от мене и не детенцето дрешките, и то само ризки и панталончета от плат. Събира ми се максимум 1 час в седмицата и пак недоволствам Laughing а като чуя някоя жена, че глади всеки ден по толкова, свят ми се завива Crazy

# 53
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 506
... Гладя чаршафите, защото, когато са изгладени заемат по- малко място в шкафа.

Моите въобще не влизат в шкафа - от леглото в пералнята, от пералнята в сушилнята, от сушилнята пак на леглото  Mr. Green

Супер, и на мен ми се искаше да не съм манЯчка на тема имане на чаршафи  Crazy Имам сигурно 20 комплекта  #Crazy

# 54
  • София
  • Мнения: 62 595
Ето какво се глади - при 2 деца в семейството всеки ден се сменя бельо и ето ти 14 броя гащи + фанелки. Бельото задължително го гладя с цел дезинфекция. Един ден се глади само това. Допълнително са блузите.
Предпочитам дрехи с възможно най-малко систетика, а това означава в повечето случаи бельото, фанелките и някои от блузите да са памучни, а естествените материи са лесни за мачкане и трудни за гладене. Ризите са отделно. И чаршафите за 4 кревата, пак за дезинфекция и за по-добър външен вид. Единствено панталоните давам на химическо и чорапите не гладя.

# 55
  • София
  • Мнения: 625
Накарай ме да измия прозорците, но не и да гладя...........Мразя да гладя и всяка неделя се настройвам психически поне половин ден за това упражнение....Гладя на детето дрехите/което не ми тежи/, но ризите на тати ме влудяват...Освен това той винаги е недоволен от моят труд и всеки понеделник имаме скандал за това как са му изгладени/по-точно как не съм му изгладила/ризите.....Просто ми се  Sick

# 56
  • Мнения: 2 197
Аз си имам мъж, който глади. И не ми дава аз да го правя (като видя постиженията ми). Така че  - кой как се уреди. Но пък не готви...

# 57
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Накарай ме да измия прозорците, но не и да гладя...........

ето с кого ще се менкаме Wink
Не мога да си представя, че ще прибера/облека негладена дреха. А да легна в негладени чаршафи - абсурд. Сън няма да ме хване.
Та белиндичка, всичко гладя. Всичко, освен чорапи, чорапогащници, изк. материи, които не се мачкат и вълнени пуловери. Иначе  - всичко под ютията.

Добре, друго да ви питам: нали малките ни деца си взимат в петък от ДГ кърпата и пижамката. Кат' ги изперете, как ги подавате в понеделник? Намачкани? Надиплени  Sick

# 58
  • София
  • Мнения: 11 783
Накарай ме да измия прозорците, но не и да гладя...........

ето с кого ще се менкаме Wink
Не мога да си представя, че ще прибера/облека негладена дреха. А да легна в негладени чаршафи - абсурд. Сън няма да ме хване.
Та белиндичка, всичко гладя. Всичко, освен чорапи, чорапогащници, изк. материи, които не се мачкат и вълнени пуловери. Иначе  - всичко под ютията.

Добре, друго да ви питам: нали малките ни деца си взимат в петък от ДГ кърпата и пижамката. Кат' ги изперете, как ги подавате в понеделник? Намачкани? Надиплени  Sick

 Peace

Шани ние с теб да не сме близначки  Rolling Eyes?
Никой не може да ме убеди,че като ги простреш хубаво на простора  дрехите или чаршафите нямат нужда от гладене!

# 59
  • Мнения: 10 704
Всички ризи простирам на закачалки, както и всякакви други дрехи, които мога да сложа на закачалка. Не обичам да гладя, често мъжа ми сам си глади ризите и панталоните. Чаршафите гладя само имам време и желание.
Гледам да гладя когато по ТВ дават нещо интересно - така не ми е толкова гадно.

# 60
  • Мнения: 81
Аз обичам да гладя това мие най приятното домакинско задължение ,доставя ми удоволствие да гладя и да подреждам дрехи Wink

# 61
  • Мнения: 1 312
Аз си имам мъж, който глади. И не ми дава аз да го правя (като видя постиженията ми). Така че  - кой как се уреди. Но пък не готви...

Браво на вас,виж моя не мога го накарам ютия да пипне ,но би ми спретнал нещо в кухнята.Кой как я докарал... Crossing Arms Wink

# 62
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Аз обичам да гладя това мие най приятното домакинско задължение ,доставя ми удоволствие да гладя и да подреждам дрехи Wink

моята партия се увеличава  Party радвам се  Heart Eyes

# 63
  • Мнения: X
Е не мога да си представя риза, съхнала на закачалка и негладена?? Sick Или мои блузи, панталони негладени? Гладя всички дрехи без тези за из къщи и чаршафи/ ама понякога и тях ../ Всички дрехи се гладят - как ще изпратя мъж ми без гладена риза и панталон с идеален ръб на работа ?? ooooh! #Crazy
Не ги разбирам тия домакини, дето не гладят..Абе, мориии, личи си негладената дреха, айде сега..Колкото и да е сгъната, изтръскана и прочи. Така мисля аз.

# 64
  • Мнения: 10 704
Е не мога да си представя риза, съхнала на закачалка и негладена?? Sick

Не съм била ясна - гладя ги след като ги сваля от закачалката, просто я използвам, за да се мачкат по-малко и да не остават следи от щипките.

# 65
  • Мнения: X
 Hug Pease!!
Така да! Simple Smile

# 66
  • Мнения: 4 528
Аз си имам мъж, който глади. И не ми дава аз да го правя (като видя постиженията ми). Така че  - кой как се уреди. Но пък не готви...

Пък моят и глади, и готви!  smile3534 Само че си глади само панталоните, всичко останало му гладя аз. За готвенето не смея да се състезавам с него, определено по' го бива от мен. Wink
Розичка, съгласна съм с теб! Чак ми е неудобно какво биха си помислили за мен колегите на мъжа ми, ако не му гладя дрехите. МАкар че при нас това е невъзможно, защото ако не аз, той... Grinning

# 67
  • Мнения: 14 654
Чак ми е неудобно какво биха си помислили за мен колегите на мъжа ми, ако не му гладя дрехите.
Баба ми като види мъжа ми, не пропуска да ми се сопне: "Да вземеш да му изгладиш тениските на момчето, че хората ще си кажат: Яяя на тоя жена му каква е мърла, не може да му оглади дрехите!"
Не разбирам щом един мъж ходи неизгладен защо той не е мърльо, а жена му...ще помисля още над този важен въпрос.
 

# 68
  • Мнения: 1 312
Янечек с баба ти сме на едно мнение Wink WinkПрава е

# 69
  • Мнения: 14 654
Баба ми е мъдра жена, това го знам и се съгласявам с нея. При положение, че не гладя- нямам против да съм мърла.
Поне мъжът ми не е и ли и той мърльо? Или само аз, а той-жерта на мързелива жена, принуден да ходи цял живот смачкан. Все пак ютията може и сам да си я включва.

# 70
  • Мнения: 2 556
Моят мъж е страхотен, нито ризи носи, нито панталони с ръб. И аз приключих с офисните облекла вече, така че мога да си поживея спокойно  Heart Eyes

# 71
  • София
  • Мнения: 508
И аз простирам, така че да спестя гладенето. Гладя само най - необходимото.
И аз така  Peace лятото по-често гладя

# 72
  • Мнения: 4 528
Поне мъжът ми не е и ли и той мърльо? Или само аз, а той-жерта на мързелива жена
Тъй, тъй! Мъжете за нищо не са виновни на тоз свят. Жената трябва да мие и да глади, да отгледа децата и междувременно и пари да носи. Мъжът трябва само да се глези. И 100 тояги на ден по жената са малко, да се научи, аааа-маха!  Mr. Green

# 73
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Моят мъж е страхотен, нито ризи носи, нито панталони с ръб. И аз приключих с офисните облекла вече, 

и ние тъй, но гладя нон-стоп.

# 74
Аз съм от най-тежките случаи с гладенето Simple Smile Навремето майка ми все ми повтаряше и се вайкаше , че не мога да гладя добре и прочие и аз наистина мразя да гладя - просто  не мога да изтърпя да вися един час неподвижна над някаква дъска и да маам с някаква ютия, за да изглеждат  ризата  или полата  изгладени за не повече от около час  след операцията...   Не ми дреме особено  дали ще изляза омачкана или не, но все пак  внимавам как простирам и понякога дори  подхващам ютията... Миналото лято имах впечатляващ резултат с панталоните на приятеля ми - успях да направя три ръба на единия крачол и още два на другия...
 Blush

# 75
  • Мнения: 1 581
Абе за жените гладачки - "имала време, гладила" ми е репликата  Twisted Evil

Аз сега като имам по-важни жизнено-обществени задължения, няма да се хабя да гладя я! Пък тоз чиляк, дето ще ме впечатли със забележката каква съм мърла, още не се е родил  Crazy

# 76
  • Мнения: 2 556
иВарна, и аз като тебе...кой както се уреди явно  Simple Smile

# 77
  • Мнения: X
За да не превръщаме темата в "заяждане " - явно всеки си има стандарт по този въпрос и собствена философия..За мен  е немислимо да не съм изгладена, по възможност изрядно. Не съм превъртяла на тема ред и чистота, просто така харесвам себе си и мъжа си.

# 78
  • Мнения: 2 556
Така си е, аз пък наскоро открих в Зара потниче с жилетка отгоре, които си имаха указание - след като се изперат да се връзват на възел, за да придобият необходимия леко намачкан вид. Хубав модел, явно създаден за хора като мен...  Grinning

# 79
  • София
  • Мнения: 11 783
За да не превръщаме темата в "заяждане " - явно всеки си има стандарт по този въпрос и собствена философия..За мен  е немислимо да не съм изгладена, по възможност изрядно. Не съм превъртяла на тема ред и чистота, просто така харесвам себе си и мъжа си.
Peace
Eто това е приказка на място!
За едни гладенето е важно,за други реда и чистотата,за трети готвенето,а за четвърти никое от изброените неща.Хора всякакви...

# 80
  • Мнения: 1 763
Аз нищо не гладя. Като се роди детето, ми бяха казали, че всичко трябва да му гладя, съгласих се, купих си дори и дъска за гладене, но много бързо ми мина ентусиазмът.

# 81
  • Мнения: 1 559
Гладja веднъж седмично Laughing .От дрехите на малката ,много малко трябва да се гладят...пускам в сушулнята и излизат добре.От дрехите ни с мъжо,пак малко  sa за гладене,предимно дънки,някоя риза и някои мои блузи..Като се замисля,нямам много за гладене,чаршафите и кърпите излизат толкова приятни от сушилнята,просто сгъвам и прибирам...
Като си спомня едно време майка ми,само дето чорапите не гладеше Sick ooooh!...,през ден,два беше над гладачната маса..то кърпи,чаршафи,и гащите чак #Cussing out

# 82
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Гладя абсолютно всичко (без одеалата).
Но имам и много добър помощник. Когато съм заета, или съм много изморена - мъжът ми глади.
Да го похваля, дори в момента докато съм във форума, той глади  Heart Eyes

# 83
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз съм решила тоз' проблем. Не гладя.
И аз не гладя, единствено лятото гладя ризите на мъжо един-два пъти седмично:peace:

# 84
  • Мнения: 1 103
И аз  така не гладя .Само ако се налага нещо спешно   Twisted Evil

# 85
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Мразя да гладя и поради това свеки смята, че съм мърла. Тя глади всичко - дори и чаршафите.

# 86
  • Мнения: 6 804
Мразя да гладя и поради това свеки смята, че съм мърла. Тя глади всичко - дори и чаршафите.

Ми то си е задължително да се гладят чаршафите  Laughing
Гладенето ми е "най-приятната" домакинска работа, ако изобщо съществува такъв абсурд като приятна домакинска работа.
Не обичам неизгладени неща - в нас само дамските чорапи и чорапогащници не се гладят.
Ако ви е неприятно - намирате кой да го прави вместо вас.

# 87
  • на плажа
  • Мнения: 1 866


Ми то си е задължително да се гладят чаршафите  Laughing
 
ЗасТрамих се  Sunglasses  Mr. Green.

# 88
  • Мнения: 46 572
... Добре, друго да ви питам: нали малките ни деца си взимат в петък от ДГ кърпата и пижамката. Кат' ги изперете, как ги подавате в понеделник? Намачкани? Надиплени  Sick

Късно е вече за тази седмица, но в другата неделя обещавам да сложа снимка на пижамата и кърпата на София - нито са намачкани, нито надиплени, перфектни са Rolling Eyes

# 89
  • Мнения: 2 211
... Добре, друго да ви питам: нали малките ни деца си взимат в петък от ДГ кърпата и пижамката. Кат' ги изперете, как ги подавате в понеделник? Намачкани? Надиплени  Sick

Виж, тях ги гладя да не излагам дятитУ.

# 90
  • Мнения: 104
Преди няколко месеца в пощенската ни кутия бяха пуснали някаква рекламка за гладене на дрехи. Ти им носиш изпраните дрехи, те ги гладят, опаковат и ти ги донасят в къщи. Хитро начинание ми се видя Simple Smile Ама, пусто, не запазих рекламката.
Иначе и аз съм от недолюбващите гладенето, но няма начин... зимата е лесно, на повечето пуловери няма какво да им се глади, но през лятото си наваксвам... иначе чаршафи и бельо изобщо не се занимавам да гладя. Май само няколко пъти през живота си съм гладила чаршафи и то защото са ни идвали гости с преспиване Embarassed иначе за нас не ми се занимава...

# 91
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 696
Аз пък съвсем съм за убиване - преди нова година с голям мерак си купих ютия за 160 лева,
ама ако съм изгладила 2-3 пъти от тогава  Embarassed
Добре, че всички у нас се носим в един такъв непретенциозен стил...

# 92
  • София
  • Мнения: 2 896
живота е прекалено кратък, за да си губя времето да гладя
правя го само когато е крайно наложително
съпружето сам си глади ризите

Преди няколко месеца в пощенската ни кутия бяха пуснали някаква рекламка за гладене на дрехи. Ти им носиш изпраните дрехи, те ги гладят, опаковат и ти ги донасят в къщи. Хитро начинание ми се видя Simple Smile Ама, пусто, не запазих рекламката.

да, добра идея за бизнес наистина.
Аз обаче не бих дала някой друг да ми пипа дрехите/нещата за гладене и да ми се подмятат някъде незнайно къде.

# 93
  • Мнения: 679
Нашите дрехи, пък, не са измачкани, затова не ги гладя. Отделям повече внимание на простирането и не използвам сушилня. Простирам на сушилник, не използвам тънки въжета, които да си личат после, нито щипки.
И аз така, наште дрехи не се гладят, само на мъжо ризите лятото, иначе на бебо дрешките гладя, но докога ли  newsm78 Всеки път си казвам, че ги гладя за последно и така до следващия път. Тежи ми защото все гладя или вечер късно или сутрин към 6 часа, абсолютна досада  Sick

# 94
  • Мнения: 4 111
Нашите дрехи, пък, не са измачкани, затова не ги гладя. Отделям повече внимание на простирането и не използвам сушилня. Простирам на сушилник, не използвам тънки въжета, които да си личат после, нито щипки.
И аз така, наште дрехи не се гладят, само на мъжо ризите лятото, иначе на бебо дрешките гладя, но докога ли  newsm78 Всеки път си казвам, че ги гладя за последно и така до следващия път. Тежи ми защото все гладя или вечер късно или сутрин към 6 часа, абсолютна досада  Sick

Аз гладих на детето до петия месец, от двете страни всичко и един ден ми писна.

# 95
  • софия
  • Мнения: 636
Пера по пет перални седмично и гладенето ми е кошмар. Гладя всичко на бебо, на мъжа ми също тъй като е на работа с костюм, риза и т.н официално досадно облекло. А съм го свикнала и бельото да му е изгладено, та си сърбам попарата. Моите неща гладя само някои защото сега ходя спортно като със с бебка и не работя. Но като тръгна на работа като се почнат и мойте ризи с костюми направо не знам....
Мразя да гладя, но свиквам с темповете. Не знам като дойдат и други бебоци как ще е Embarassed

# 96
  • Мнения: 344
Нашите дрехи, пък, не са измачкани, затова не ги гладя. Отделям повече внимание на простирането и не използвам сушилня. Простирам на сушилник, не използвам тънки въжета, които да си личат после, нито щипки.

Докато нямах сушилня процедирах по абсолютно същия начин  newsm10
Сега е още по-лесно. Вадя дрехите веднага след като е спряла пералнята. "Изтръсквам" ги хубаво и ги слагам в сушилнята. Вадя ги съвсееееем лекичко влажни(още докато са топли), веднага за да не се намачкат, и ги сгъвам - така изглеждат по-добре и от гладени  smile3521

P.S. Разбира се, преди съм гладила и то всичко  smile3538 , но сега ми е скъпо времето Wink

# 97
  • София
  • Мнения: 553
И аз хич не уважавам гладенето. Детето го гладих до навършването на 2 годинки някъде, но от есентта насам, когато почнах отново работа мноооого рядко гладя. Може би защото и зимните дрехи не се гладят толкова, ама сега като дойде лятото и мъжа ми почне да ходи с ризки, май пак ще се налага от време на време да го правя. Преди обикновенно в неделя ден гладих дрехите за през седмицата.

# 98
  • Мнения: 750
Обичам да гладя!
Да си сгъвам прилежно дрешките на дечицата.Чаршафите да ми са гладички...муха да кацне и да се разчекне! Mr. Green
Всичко гладя!А после е такова удоволствие да си подредя дрешките на закачалки,като в магазин!Мммм....чистички,изгладени! Sunglasses
Днес гладих.....голям кеф! Flutter

# 99
  • Мнения: 2 388
Мразя да гладя, ама наистина мразя. Cry За себе си купувам дрехи, които не се мачкат ( задължително проверявам това, преди да направя покупка). Налага се да гладя дънки и блузи за приятеля ми. Най - големият ми кошмар е спалното бельо, но не мога да спя на неогладено, някак си не ми е хубаво.
Мечтая си за онези перални, от които дрехите излизат чисти, изсушени и изгладени. Дано скоро поевтинеят. Simple Smile

# 100
  • Мнения: 1 559


Ми то си е задължително да се гладят чаршафите  Laughing
 
ЗасТрамих се  Sunglasses  Mr. Green.

Нашите от сушилнята като изгладени излизат Peace

# 101
  • Мнения: 9 814
Мразя да правя това  1ironing
Гладя по два часа и направо ютията ми залепва за ръката.

# 102
  • Мнения: X
Аз нямам този проблем, защото това е любимото ми домашно задължение. Най-обичам да си опъна дъската, да си сипя една чаша бира и да си пусна нещо по телевизията и да си глаааадя.

# 103
  • Мнения: 224
Да ги сгъна в гардероба намачкотени ли  Naughty
Искам-неискам запрятам ръкави и го почвам Confused
да не би от сушилнята ти да излизат така намачкани ?


Аз гладя най -необходимото,пералнята ми не ги мачка ,гледам още като свърши да ги извадя да не стоят вътре ,слагам омекотител в повечко Laughing на децата гладех всичко докато станат на по 6 месеца долу-горе ,но винаги съм мразела гладенето.предпочитам една планина от чинии и тенджери да измия на ръка от колкото да стоя и да гладя   

# 104
  • Мнения: 1 554
Аз негладя,гардероби нямам Peace на щендери сме Peace

# 105
  • София
  • Мнения: 676
Всичко опира до критериите! За един дадена дреха е  намачкана, за друг е перфектна.
Аз също гладя почти всичко - и домашни дрехи, без чорапи обаче! Имам сушилня от скоро и тя определено ги вади по-малко намачкани, макар че смея да твърдя, обръщах огромно внимание на простирането! И пак гладя всичко. Просто не мога да ги сгъна без да са наистина изгладени, не че са измачкани - не са изгладени!!!

# 106
  • Мнения: 2 498
И аз гладя всичко.....немога да прибера неизгладени дрехи в гардероба....това ми е най-любимото домакинско задължение....

# 107
  • Мнения: 769
Гладя единствено ризите и панталоните на мъжа ми за работа... от няма и къде.. нищо друго не можеш ме накара... Naughty

# 108
  • Мнения: 472
Леле, аз съм направо цербер в това отношение. Сама си усложнявам живота, ама не понасям неизгладени дрехи /неприятно ми е усещането от допира с такива/. Гладя като обезумяла  #Crazy

# 109
  • ...на брега на голямата река....и близо до морето
  • Мнения: 214
Леле, аз съм направо цербер в това отношение. Сама си усложнявам живота, ама не понасям неизгладени дрехи /неприятно ми е усещането от допира с такива/. Гладя като обезумяла  #Crazy

Да, да! И аз така, много обичам да си гладя дрехите, ама нещо момичетата не мога да науча на този занаят! newsm12

# 110
  • Мнения: 1 902
от всичката домакинска работа най-мразя гладенето

# 111
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
И аз мразя да гладя, обаче го правя всеки ден...
Не гладя само чорапи - иначе гладя и хавлии, и чаршафи, и покривки, и бельо...
Отделно мои дрехи, на тийнейджърката ми, на мъжа ми, на сина ми, а скоро и на бебка  Rolling Eyes
Много мразя намачкани дрехи - гладя даже дрехите, с които сме си вкъщи....

# 112
  • Мнения: 46 572
Абе не знам, но все ми се струва, че определящо е свободното време Laughing единственото ми такова е от 22.30 до 24 часа от понеделник до четвъртък. Петък, събота и неделя не ни се стои в смог и в 90% от случаите бягаме на някъде ... та, ако не съм достатъчно уморена, за да проспя въпросния час и половина, мисля, че съм заслужила барем един душ да си взема и да легна до мъжа ми за някой филм, вместо да гладя, все пак пускам 8-9 перални за седмица, невъзможно ми се струва, колкото и да го смятам  newsm78

# 113
  • София
  • Мнения: 2 896
И аз мразя да гладя, обаче го правя всеки ден...
Не гладя само чорапи - иначе гладя и хавлии, и чаршафи, и покривки, и бельо...
Отделно мои дрехи, на тийнейджърката ми, на мъжа ми, на сина ми, а скоро и на бебка  Rolling Eyes
Много мразя намачкани дрехи - гладя даже дрехите, с които сме си вкъщи....


Извинявай, ама не и ли е време на тийнейджърката ти сама да се глади   Thinking

# 114
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
И аз мразя да гладя, обаче го правя всеки ден...
Не гладя само чорапи - иначе гладя и хавлии, и чаршафи, и покривки, и бельо...
Отделно мои дрехи, на тийнейджърката ми, на мъжа ми, на сина ми, а скоро и на бебка  Rolling Eyes
Много мразя намачкани дрехи - гладя даже дрехите, с които сме си вкъщи....
Извинявай, ама не и ли е време на тийнейджърката ти сама да се глади   Thinking
Така е, ама на фона на проблемните тийнейджъри, пушещи и пиещи бира, влизащи в конфликти с учители и съученици, бягащи от час и носещи слаби оценки - моята е цветенце  Heart Eyes
Носи ми само отлични оценки, излиза веднъж седмично (през деня) с приятелки, подрежда си стаята (верно че отскоро, ама е напредък), учи и чете много книги, помага ми за братчето (утре чакаме и ново бебе) - така че предпочитам тя да си играе с бебо, да му чете приказки или го гуши, докато й гладя  Peace

# 115
  • Larnaca, Cyprus
  • Мнения: 435
Аз съм маниак на тема изгладени дрехи....... Twisted Evil
Но напоследък взех да не смогвам .... #Cussing out
Затова си наех жена за тази работа......ох ....какъв кеф newsm44 newsm44

# 116
  • Мнения: 751
Аз съм маниак на тема изгладени дрехи....... Twisted Evil
Но напоследък взех да не смогвам .... #Cussing out
Затова си наех жена за тази работа......ох ....какъв кеф newsm44 newsm44
Браво на тебе.И аз искам помощничка. Crossing Armsама няма,затова бегам пак да гладя. Mr. Green

# 117
# 118
  • Мнения: 66
Аз пък съм супер късметлийка. Мразя да гладя, но винаги, когато се примоля на мъжа ми - той ме отменя. На последък - все по-често...
 smile3503

# 119
  • Larnaca, Cyprus
  • Мнения: 435
Аз съм маниак на тема изгладени дрехи....... Twisted Evil
Но напоследък взех да не смогвам .... #Cussing out
Затова си наех жена за тази работа......ох ....какъв кеф newsm44 newsm44
Браво на тебе.И аз искам помощничка. Crossing Armsама няма,затова бегам пак да гладя. Mr. Green
Айде приятно гладене.... Hug
Пък я опитай да сгъваш дрехите по показания по долу начин и кажи после става ли не става ли добре ли стават или се мачкат.... #Crazy

# 120
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Всичко гладя - това ми е една от най-приятните домакински работи.

И на мен ми е най-любимото занимание. Успокоява ме  Crazy Не гладя само чаршафи и бельо. Всичко друго гладя. Много мразя да видя човек с дрехи от вида "сдъвкан и изплют". Купих си и нова, по-добра ютия и ми е кеф да гладя. Обикновено това упражнение го правя в почивните дни, защото през седмицата е абсурд.

# 121
  • Мнения: 2 908
На мен не ми тежи да гладя-тежи ми да готвя-ще пусна тема-Аман с това готвене... Mr. Green

# 122
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Затова си наех жена за тази работа......ох ....какъв кеф newsm44 newsm44

да ми пипа и глади чужд човек бельото и детските неща? Абсурт. пО-добре да са негладени.
Освен всичко, имам претенции, как точно да се сгъват след гладене. Щом и майка ми пречупих в таз посока, значи съм цербер. А тя и досега си глади също нон-стоп. Та от нея съм наследила тази ми любов.

Никол, кого заблуждаваш?

# 123
  • София
  • Мнения: 11 783
Затова си наех жена за тази работа......ох ....какъв кеф newsm44 newsm44

да ми пипа и глади чужд човек бельото и детските неща? Абсурт. пО-добре да са негладени.
Освен всичко, имам претенции, как точно да се сгъват след гладене. Щом и майка ми пречупих в таз посока, значи съм цербер. А тя и досега си глади също нон-стоп. Та от нея съм наследила тази ми любов.

Никол, кого заблуждаваш?

И аз тъй Шани от мама наследих лИбоФта към гладенето.Само дето тя глади и гащите,а аз не!
Ама ако има кой да глади вместо мен няма да откажа.Седмично имам поне 7 перални.

# 124
  • Мнения: 812
Мразя да гладя!!!

# 125
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не ми тежи да гладя. Гладя един път седмично всичко.

# 126
  • Мнения: 46 572
... Никол, кого заблуждаваш?

Явно нещо, което съм написала ти звучи невероятно, но не знам кое е, за да ти отговоря  Rolling Eyes

# 127
  • Мнения: 4 668
И аз не обичам да гладя  Confused Много ми е досадно . Но го правя , защото не мога да търпя неизгладени дрехи .
Чаршафите ми ги гладят - до нас има пералня и гладачница  Peace

Лятото много ме потресе една гледка - мъж и жена с малко детенце дойдоха на площадката - мъжът с тениска на която си личи въжето от простора  ooooh! , а жената в още по - трагичен вид , ама надутааааа...
Честно много ми беше смешно , не знам дали разбраха защо им се смея така .
Никога обаче не бих допуснала някой от семейството ни да е в такъв измачкан вид .

# 128
  • Мнения: 1 216

Никол, кого заблуждаваш?
Защо да заблуждава? Дрехите от сушилнята излизат в приличен вид, само е добре да се сгънат веднага ,а не да стоят топли в коша, или по-лошия вариант да останат дълго време на топка леко влажни. В никакъв случай не мога да сравнявам с дрехите от простора, още повече когато водата е много твърда, каквато е нашата в бг.

Прането в моята сушилня заема около 1/10 от обема на сушилния барабан. Ако го натъпча с две перални се намачква значително, малките сушилни също мачкат, то е ясно защо.
Дори има функция - гладене- но за една дреха, чарашаф или покривка- излизат идеални, е ръб на панталон не прави.

# 129
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... Никол, кого заблуждаваш?

Явно нещо, което съм написала ти звучи невероятно, но не знам кое е, за да ти отговоря  Rolling Eyes

за пижамката на сладката Никол!
Това е все едно, да переш без прах и да ми обясняваш, че нямало нужда, всичко си е ОК. И че дреи, прани с прах и такива - без изглеждат еднакво прилично  Naughty
Ама моля ти се, НЕ е ок. С просто око се вижда.

# 130
  • Мнения: 751
Аз съм маниак на тема изгладени дрехи....... Twisted Evil
Но напоследък взех да не смогвам .... #Cussing out
Затова си наех жена за тази работа......ох ....какъв кеф newsm44 newsm44
Браво на тебе.И аз искам помощничка. Crossing Armsама няма,затова бегам пак да гладя. Mr. Green
Айде приятно гладене.... Hug
Пък я опитай да сгъваш дрехите по показания по долу начин и кажи после става ли не става ли добре ли стават или се мачкат.... #Crazy
Изпробвано е вече,и стана,но щяха да ми се оплетат ръцете. Crazy
Приятен ден на всички,и който има да глади-приятно гладене. Mr. Green

# 131
  • София
  • Мнения: 1 603
Аз съм решила тоз' проблем. Не гладя.

И аз така  Grinning.

# 132
  • Мнения: 210
Ами аз гладя само на дъщерята дрехите Peace,е ако има някоя риза на таткото или моя и тях гладя,няма начин Wink

# 133
  • Мнения: 8 999
Нищо не гладя. Имам си система на простиране и сгъване на сухите дрехи, която ми позволява да не гладя дори и ризите на мъжа си.
Гладех само бебешките дрехи, докато децата навършиха 3 месеца.
А през лятото цялото семейство носим предимно ленени дрехи - те ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да са намачкани.

# 134
  • Larnaca, Cyprus
  • Мнения: 435
Затова си наех жена за тази работа......ох ....какъв кеф newsm44 newsm44


Освен всичко, имам претенции, как точно да се сгъват след гладене.


Мога да ти кажа че съм я обучила точно кое как се сгъва как се слага и въобще не я пускам де се разхожда из къщи и из гардеробите ми .... Naughty
Тя си ги нарежда в кухнята има достатъчно място и аз след това си ги слагам по места.....

# 135
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
Нищо не гладя. Имам си система на простиране и сгъване на сухите дрехи, която ми позволява да не гладя дори и ризите на мъжа си.

Ще споделиш ли каква ти е системата?

# 136
  • Мнения: 2 388
Нищо не гладя. Имам си система на простиране и сгъване на сухите дрехи, която ми позволява да не гладя дори и ризите на мъжа си.
Baibibi моля те сподели, ако трябва ще почерпя. Моите дрехи не гладя, но приятелят ми все иска да му са изгладени блузите и дънките.  Sad

# 137
  • Мнения: X
Нищо не гладя. Имам си система на простиране и сгъване на сухите дрехи, която ми позволява да не гладя дори и ризите на мъжа си.
А през лятото цялото семейство носим предимно ленени дрехи - те ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да са намачкани.

# 138
  • Мнения: 8 999
Ха-ха-ха! Нищо чак толкова уникално няма в системата ми - просто като простирам добре опъвам дрехите, а като изсъхнат ги сгъвам много старателно и пак ги приглаждам с ръка. Трупам ги на купчинки в гардероба /на закачалки слагам само връхни дрехи и сака/, като преседят няколко часа притиснати от тежестта на горните слоеве, стават като току що огладени. Включително дънки и по-груби дрехи. Ползвам и омекотител, естествено.
А който има претенции да са му ужасно прецизно изгладени дрехите - моля, ютията е на видно място, да се оглади сам!

# 139
  • Мнения: 2 388
Ха-ха-ха! Нищо чак толкова уникално няма в системата ми - просто като простирам добре опъвам дрехите, а като изсъхнат ги сгъвам много старателно и пак ги приглаждам с ръка. Трупам ги на купчинки в гардероба /на закачалки слагам само връхни дрехи и сака/, като преседят няколко часа притиснати от тежестта на горните слоеве, стават като току що огладени. Включително дънки и по-груби дрехи. Ползвам и омекотител, естествено.
А който има претенции да са му ужасно прецизно изгладени дрехите - моля, ютията е на видно място, да се оглади сам!
Слушам и изпълнявам, ако се получи имаш една голяма боза от мен.  bouquet

# 140
  • Мнения: 1 485
Искам не искам- гладя!Мразя намачкани и неподредени дрехи по шкафове и гардероби! Naughty

# 141
  • Мнения: 8 999
Слушам и изпълнявам, ако се получи имаш една голяма боза от мен.  bouquet

Аааа, и баничка ша искам!
Искам не искам- гладя!Мразя намачкани и неподредени дрехи по шкафове и гардероби! Naughty


А защо мислиш, че това става само с гладене? Моите гардероби са подредени като аптека, а дрехите ми са като изгладени. Никога не би могла да разбереш, че не се юркам с ютията, ако не ти кажа!

# 142
  • Мнения: 6 804
Ха-ха-ха! Нищо чак толкова уникално няма в системата ми - просто като простирам добре опъвам дрехите, а като изсъхнат ги сгъвам много старателно и пак ги приглаждам с ръка. Трупам ги на купчинки в гардероба /на закачалки слагам само връхни дрехи и сака/, като преседят няколко часа притиснати от тежестта на горните слоеве, стават като току що огладени. Включително дънки и по-груби дрехи. Ползвам и омекотител, естествено.
А който има претенции да са му ужасно прецизно изгладени дрехите - моля, ютията е на видно място, да се оглади сам!

baibibi, за мъжките ризи само не ти вярвам. Още не съм виждала такова чудо като негладена риза от 100% памук да изглежда като гладена. Ще споделиш ли тайната си. 

# 143
  • Мнения: 3 376
Отдавна спрях да гладя,включвам ютията само когато е крайно наложително.

Повечето дрехи съм ги опънала на простира,после ги сгъвам в шкафа,като се облекат не изглеждат намачкани и дори на претенциозния ми мъж не му прави впечатление.

# 144
  • Монтана
  • Мнения: 220
От всичко най-много мразя да гладя панталони с ръб и ризи,но няма как-мъжът ми носи само такова на работа,особено през лятото.Е,за да не ми е чак толкова гадно,си пускам някоя хубава песен или телевизора,и гладя ли,гладя...   Naughty

# 145
  • Мнения: 40
Много мразех да гладя! Преди да се роди малкия Гоги почти не гладех....а като се роди и като си помислих,че сега ща не ща ще прекарвам повечко чреме с ютия в ръка....брррр Sick но няма как...А то,оказа се ,че не е толкова страшно,даже си измислих трик,гладя и си мечтая,малеееееееее голямо гладене пада,нали знаете :гладна кокошка просо сънува Joy

# 146
  • На село
  • Мнения: 873
Нищо ново няма да кажа, но и на мен глденето ми е сред най-досадните домакински задължения. Има все пак дрехи, които няма как да се разминат с ютията - ризи на съпруга ми, някои блузи, покривки и разбира се - чаршафите и пижамите на синовете ми за детската градина. Ей това последното + покривките съм ги зачислила на дъщеря ми и понеже тя не иска, а и не е длъжна да ги глади, съм й го предложила като допълнителен начин за изкарване на джобни. Даже понякога ме пита има ли нещо за гладене  Grinning

# 147
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
Зимата не гладя,но лятото гладя всички дрехи.Най вече на мъжа ми Peace

# 148
  • Мнения: 2 211
Аз на ден пускам по 2-3 перални, ако трябва да гладя цялото пране, не виждам дали ще ми остане време за нещо друго. Е, как го правите тоя номер с времето? Или си перете дрехите по - рядко? Mr. Green

# 149
  • Мнения: 2 388
Аз на ден пускам по 2-3 перални, ако трябва да гладя цялото пране, не виждам дали ще ми остане време за нещо друго. Е, как го правите тоя номер с времето? Или си перете дрехите по - рядко? Mr. Green
Ами аз пускам по 2, максимум 3 перални на седмица. Simple Smile
2-3 на ден, да нямаш хотелче. Simple Smile

# 150
  • Мнения: 2 211
Аз на ден пускам по 2-3 перални, ако трябва да гладя цялото пране, не виждам дали ще ми остане време за нещо друго. Е, как го правите тоя номер с времето? Или си перете дрехите по - рядко? Mr. Green
Ами аз пускам по 2, максимум 3 перални на седмица. Simple Smile
2-3 на ден, да нямаш хотелче. Simple Smile

Де да имах!

Просто у дома всяка обличана дреха, заминава директно в коша за пране.

# 151
  • Мнения: 791
Гладех, когато децата бяха бебета. Сега - когато е наложително  Mr. Green
Някак не ми идва присърце  Laughing  Голяма борба, голямо потене и за какво - облечеш седнеш и вече смачкано  Joy
Виж, за простирането съм стриктна - всичко се опъва и внимателно простира  Naughty , сгъването също е от значение за съхранение на дрехите така, че да не се мачкат. Затова повече време оставям за тази дейност  Grinning

# 152
  • Мнения: 46 572
за пижамката на сладката Никол! ...

Никол не спи с пижамка  Mr. Green
Ето тази на София Grinning отчитай и материята, нейната е на "вафлички" и гладена и неглдена стои по абсолютно един и същ начин  Simple Smile
Горнище
Долнище
Кърпа

Ето така ще отидат понеделник в градината Peace

# 153
  • София
  • Мнения: 11 783
Ами аз пускам по 2, максимум 3 перални на седмица. Simple Smile
2-3 на ден, да нямаш хотелче. Simple Smile
Благородно ти завиждам,че минаваш само с 2-3 перални на седмица.Аз пък имам по една пералня всеки ден.Ако някой ден прошусна,то на следващия е двойно и така.
Съответно имам и доста за гладене.

Искам не искам- гладя!Мразя намачкани и неподредени дрехи по шкафове и гардероби! Naughty


И аз не мога да си представя как ще прибера например чаршафите само опънати на простора.

# 154
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
При мен чаршафите са от крепон, стои на мехурчета и не се глади.
Който си няма друга работа, да ги глади.

# 155
  • София
  • Мнения: 11 783
Честно казано и от крепон да са пак ще ги гладя.Така съм свикнала,не че си нямам друга работа.

# 156
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ето така ще отидат понеделник в градината Peace

адски много си личи, макар и през фотос, че не гладиш. Макар, че материята май е крепон, пак си личи Tired. Сори, Никол... Не мож' ме заблудиш Wink

Никога не би могла да разбереш, че не се юркам с ютията, ако не ти кажа!

хайде на бас  Laughing

# 157
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Не мога да проумея защо подобни теми винаги се "израждат".Като събуването на гости в домовете ви и пр.
Не вярвам на Шани да и стане нещо,че Никол си пращала детето негладено на детска.
И в крайна сметка в кой век живеете,че държите всичко да ви е стерилно.
Както не разбирам изказвания от рода не обичам да гладя,но така съм свикнала(моя приятелка ми го каза съвсем скоро в разговор),като някаква повинност.Аз единствено не проумявам откъде намирате време и сили за тези,които гладят всичко наред. newsm78
Като заключение да спомена,че гладя само дрехите,с които излизаме навън и покривките за маса.Напоследък синът ми ме и улеснява с гладенето на дънки и блузони защото си има любими и едва чака да изсъхнат и ги облича направо от сушилката.

# 158
  • Мнения: 2 388
Ами аз пускам по 2, максимум 3 перални на седмица. Simple Smile
2-3 на ден, да нямаш хотелче. Simple Smile
Благородно ти завиждам,че минаваш само с 2-3 перални на седмица.Аз пък имам по една пералня всеки ден.Ако някой ден прошусна,то на следващия е двойно и така.
Съответно имам и доста за гладене.
Ох, незнам, Двама човека сме толкова пускам. Случва се да пускам и повече, но когато имам някакви извънъредни неща.
Не ходим неизпрани. Но вие ме вкарвате в размисли. newsm78

# 159
  • Мнения: 46 572
... Сори, Никол... Не мож' ме заблудиш Wink ...

Не съм искала да заблуждавам, от началото на темата казах, че не гладя Grinning а ...
...  суша в сушилня и излизат в състояние, което ме устройва ...

Въпросната пижамка изгладена изглежда по същия начин, ама няма да се прекарам да я изгладя Mr. Green

# 160
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Е много ме мързи да гладя бееееееееееее  Sick

# 161
  • Мнения: 3 241
Не обичам да гладя, само ако се налага! изобщо не държа на гладени кърпи и чаршафи - това ми се струва безумно губене на време Simple Smile
Сега ми предстои последното гладене на ризи. От другата седмица мъжът ми ще ги носи на химическо чистене (и без това си носи костюмите)!   Peace

# 162
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Мразя да гладя, но още по-вече мразя намачкани и неизгладени дрехи.И затова галадя почти всичко. Толкова се радвам , че съпругът ми не носи костюми и ризи, щото само като си представя гладенето на панталон с ръб и риза всеки ден щях да полудея.

# 163
  • Мнения: 3 036
Като се замисля какво гладя: 
 - покривките за маса;
 - ризите на милия,че му е такава работата ,която изисква риза и костюм;
 - долен чаршаф и калъфка;
 - и някоя дрехи,която не са обличани скоро;
Но общо взето не обичам да гладя.

# 164
  • Мнения: 5 178
Откакто детето поотрасна, откакто имаме сушилня, гладенето се разреди до 2-3 в месеца .. няма как

# 165
  • Мнения: 1 632
Обичах да гладя,но напоследък ми омръзна .Гладя всичко и с преса,но вече и с нея ми писна.

# 166
  • София
  • Мнения: 1 086
Нищо не гладя Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт