Моля ви, ако имате информация, помогнете!!!

  • 42 590
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 71
Grizanka, писах ти на лични.
И аз ти отговорих на лични! Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 309
Боже,Боже,горката жена,горкия син.Старостта не прощава.Дано се открие дом за жената и подходящо лечение за объркаността и.И най-вече дано сина се възстанови психически по-бързо....успех!
П.П.Сина е случил на приятелка!

# 17
  • Варна
  • Мнения: 5 532
Искрено съчувствам. Била съм в почти същата ситуация и знам какво е. Дано да намерите място, защото на нас ни казаха, че е безнадеждно и си я гледахме. Говорете с лекар да предпише някакви по-силни успокоителни. Малко става като зомби, но пък варианта с активността е по-лош.

# 18
  • Мнения: 2 700
Знам прекрасно за какво говориш Cry, но с информация за хоспис не мога да помогна. За майка ми бях наела жена, която да я гледа. В конкретния случай жената спеше при майка ми, но фирмата, от която я наех, предлага и дневни грижи. Казва се "Лейла".
Потърсих координати на Лейла в Гугъла и попаднах тук . Виж, има и координати на домове .

Казвате, че не сте добре финансово. А защо не се опитате да я освидетелствате от ТЕЛК ?Тогава ще получавате някаква сума за придружител. Сумата не е голяма, но все пак е нещо. Има и разни други предимства, но не съм в течение.

Успех и здрави нерви Hug

# 19
  • Варна
  • Мнения: 5 532
Да това за ТЕЛК ние го направихме. Отне ни повече от 2 години, докато излезе решението, но те пък платиха от датата на подаване на молбата. Пробвайте.

# 20
  • Мнения: 47 984
ако има телк, а дори и да няма, има начин да ви изпратят жена поне на половин ден която да стои при нея
за съжаление имам познати в подобно положение, почти няма какво да се направи, освен това което вече правите- да стои заключена в обезопасено помещение и евентуално човек който да се грижи за нея

# 21
  • Мнения: 2 957
при психически проблеми няма да и изпратят социален асистент

# 22
  • София
  • Мнения: 71
Боже,Боже,горката жена,горкия син.Старостта не прощава.Дано се открие дом за жената и подходящо лечение за объркаността и.И най-вече дано сина се възстанови психически по-бързо....успех!
П.П.Сина е случил на приятелка!

Благодаря ти Диди!  bouquet
Той също много ми е помагал, практически е най-близкият ми човек и съм готова да направя всичко, за да му помогна. Хубаво е всеки да има поне един такъв приятел! Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 71
Благодаря на всички нововключили се в темата!
Вариантът с жена го мислихме, но не става. Най-добре за нея, а и за синът и ще бъде, ако успеем да я настаним в заведение. Много се стара, горкия, но вече виждам, че почва да изпушва. Ужасно е мъчително да гледаш собствената си майка в такова състояние, да не можеш да мръднеш никъде, да тичаш от работа вкъщи и да ти е ясно какво ще завариш, да миеш, търкаш, переш и бършеш нечистотии непрекъснато и след малко всичко да си е пак омазано, да не можеш да спиш след като си работил цяла нощ и да нямаш миг спокойствие......... И това години!!! Никой не заслужава това!!! Досега му беше съвестно дори да помисли да я дава някъде, но започва сам да вижда, че не може да се справи и че неговия собствен живот отива на кино. Поговорихме и взехме решение да търсим дом. Търся аз вместо него, защото имам възможност (комп.) и време, а той не. Стискайте палци!

# 24
  • Варна
  • Мнения: 5 532
Grizanka, стискам палци дано да намерите място.
А това, че ще я давате на дом не пречи да задвижите процедурата за ТЕЛК. На свекърва ми и бяха определили първа група инвалидност и и увеличиха пенсията. Това все пак са пари, с които вие ще можете да плащате в дома.

# 25
  • София
  • Мнения: 309
Стискаме палци!Иначе успя ли да се обадиш на някой от домовете?Какво ти казват оттам?Направо питай за съвет. Hug Peace

# 26
  • Мнения: 200
Опитай в провинцията. Там по правило цените не са толкова високи. Уви не мога да ти дам по конкретно инфо, дядо ми беше болен години наред, но баба се грижеше за него. Искрено съчувствам за това което преживавате.

# 27
  • София
  • Мнения: 71
Стискаме палци!Иначе успя ли да се обадиш на някой от домовете?Какво ти казват оттам?Направо питай за съвет. Hug Peace
Диди, в момента съм в провинцията и още не сме се обаждали. Реших да направя проучване и да разбера кой каква информация може да ми даде тук. Връщам се другата седмица в София и веднага започваме да действаме. Ще кажа, ако има резултат. Силно се надявам скоро да има такъв!!! А на теб - Hug Hug Hug

# 28
  • София
  • Мнения: 71
Опитай в провинцията. Там по правило цените не са толкова високи. Уви не мога да ти дам по конкретно инфо, дядо ми беше болен години наред, но баба се грижеше за него. Искрено съчувствам за това което преживавате.
Разбирам, сигурно е така, но в провинцията ще ни е трудно да ходим да я виждаме, да носим необходимите консумативи и въобще би било много трудно. Благодаря ти! Като крайна мярка може и това да опитаме. Засега ще търсим в София или около София, някъде по-наблизо.  bouquet

# 29
  • София
  • Мнения: 71
Grizanka, стискам палци дано да намерите място.
А това, че ще я давате на дом не пречи да задвижите процедурата за ТЕЛК. На свекърва ми и бяха определили първа група инвалидност и и увеличиха пенсията. Това все пак са пари, с които вие ще можете да плащате в дома.
Благодаря Деспина! И това трябва да задвижим, права си! Добър съвет!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт