Нощното кърмене...

  • 1 542
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 108
 Според мен основното е наследствеността, а не какво някой е направил.

# 16
  • Мнения: 119
Да, съгласна съм, че това е генетично предопределено в голяма степен. А бисквитките и т.н. са катализирали процеса. Сега си спомних, че още в началото нашата педи ми каза да я заведа на стоматолог, за да я намажат  с нещо си. Аз питах моя зъболекар за какво става дума и той ми каза , че няма такова нещо. Поради тази причина не съм го спряла на време. Месец по-късно видях, че трето зъбче се руши и отидох при стоматолог препоръчан ми от педи. Жената ми каза да й мия зъбите и след два месеца да дойда пак...!!! Седмица по-късно видях, че четвърто зъбче започво да се руши! Тогава пъхнах Калина в количката и най-после я заведох при детски стоматолог. Болезнената истина е, че вместо да се лутам цял месец е трябвало веднага да я заведа точно там






# 17
  • Добрич
  • Мнения: 52
Това ,което описвате отговаря на диагноза кариес на ранното детство-подчертавам,че трябва да се погледне в устата,аз само ще напиша мнение и ще се опитам да съм полезна.Заболяването започва от горните предни зъбки,продължава към задните,а после обхваща и долните.Характерно е ,че се развива много бързо и бързо стапя емайла,който е много тънък при млечните зъбки и се открива жълтия дентин.Това не може да се дължи на повишен прием на флоур,там емайла е мнооого твърд и не се руши като сирене-може да е на бели,жълти или черни петна в зависимост от количеството флуор,но това е друга диагноза,т.е. точно обратното на това,което описвате.

Трябва веднага да започне обработка на зъбчетата с разтвор,защото иначе се разрушават изцяло.Не всеки стоматолог разполага с този разтвор и най-добре е да се обърнете към детски стоматолог.Дано ми повярвате и да ме разберете,искам само да ви помогна ,а не да ви плаша.

Стоматолог съм Peace

# 18
  • Мнения: 553
за млечните зъбки съм чувала че се образуват още през бременността а постоянните- първата година и нещо след раждането...
така че едва ли точно кърменето е причината. в този ред на мисли: Изследвала ли си се за остеопороза, преди бременността? може би е добре да го направиш, да не би пониженото количество калций при тебе да е довело до недостиг и при бебето. тогава и в кърмата може би няма да има достатъчно калций а зъбния емайл се минелрализира след пробиването на зъбките.
хубавото е че дори и да има такъв проблем с млечните зъбки, после постоянните излизат здрави.
стискам палци да сте намерили и да направите наистина най-доброто.

# 19
  • Добрич
  • Мнения: 52
Да ,вярно е че зародишите на временните зъбки се образуват през бременността(започва в средата на 4месец).Паралелно с това се извършва и минерализацията-при пробива тя е вече 85-86%. Peace

# 20
  • Мнения: 433
Моят стоматолог (който често ходи в Германия и редовно се информира за новостите) ми е казвал, че според някакви най-нови проучвания се оказва, че кариесите се дължат на бактерии, които могат да се предават като зараза, от уста на уста. Т.е. даден човек може да зарази друг. Той ми го каза точно като илюстрация как майките облизват биберони и после се оплакват, че децата им имат кариеси.
Споменавам го като дочуто, не знам дали е точно така, той не е детски стоматолог. Но пък това ми звучи логично за много случаи от живота, когато уж се мият зъби редовно и уж се внимава много.... пък зъбите пак са зле.  newsm78
Иначе, като знам как бабите обичат да пъхат в бебешките устички какво ли не (мед, сладко и т.н.)... в такива случаи направо се радвам, че детето ми расте без баби около нас. Всички познати майки около мен воюват с наличните си баби по този въпрос.

# 21
  • Добрич
  • Мнения: 52
билката-Твоят стоматолог е абсолютно прав-като се облизва биберона и т.н.му предаваме от нашите си бактерии,но микрофлората на детето е съвсем различна и последствията са кариес и то агресивен.Други причини,които пак водят до развъждане на тези бактерии са  въглехидратите в каквато форма се сетите(а в миналото и техниката с биберона намазан  с мед!!!!)

# 22
  • Мнения: 19 302
Много полезна тема. Ние нямаме все още проблем със зъбите, но затова пък суче по няколко пъти през нощта.

# 23
  • Мнения: 1 854
Темата е важна и предлагам заглавието и да се смени(да е свьрзана с проблема), така, че да я прочетат повече майки.

Стискам палци да се оправят зьбките Hug

# 24
  • Мнения: 108
 naana,
ако правилно съм разбрала бактериите, които причиняват кариес при голям човек, при децата са много по-агресивни, така ли? Един вид колонията им процъвтява в детската уста, поради по-различната микрофлора?
 Иначе и аз се притеснявам от такова заразяване. Малката все ще намери на някоя баба да бръкне в устата и после да си лапне пръста   #Cussing out

# 25
  • Мнения: 119
Цитат
като се облизва биберона и т.н.му предаваме от нашите си бактерии,но микрофлората на детето е съвсем различна
Трябва да отбележа,че Калина не употребява биберон. Затова пък, се е случвало , когато ям ябълка да й отхапвам и давам парченца, което е равносилно...
Както вече отбелязах - заведох я при детски стоматолог и в три поредни дни мазахме зъбките с въпросния разтвор. След три месеца трябва да отидем пак. В момента не дава да й мия зъбите - явно повлияна от неприятното преживяване в кабинета, но вярвам, че това е временно явление и ще отшуми скоро.
Цитат
Темата е важна и предлагам заглавието и да се смени(да е свьрзана с проблема), така, че да я прочетат повече майки.

ок! Как се прави това?! Embarassed

# 26
  • Добрич
  • Мнения: 52
Сега ще се опитам да поясня-в различните етапи от живота условията за живот в устата са различни и съответно на това там виреят различни бактерии-например-детето се ражда със стерилна устичка,но веднага след това там се появяват и бактерии(те са си нормални обитатели,когато не надминават определено количество).Съвсем друго става,когато се появят първите зъбчета-появяват се други микроорганизми,защото и средата се изменя.При възрастните е съвсем друго-едни бактерии причиняват кариес,други пък ако вече има много плака и кариес причиняват пародонтит и т.н.Много на лекция прилича,ама как иначе да обясня Grinning
Та ако ние вкараме в детската устичка бактерии,които не са характерни за тази среда ефекта не положителен-затова не е хубаво да се облизват лъжици биберони идр,или да се целува детето директно по устата.Искам да добавя,че това се отнася най-вече за случаите,когато майката е с много кариеси и съответно има голямо количество бактерии,които може да прехвърли.При здрави зъби риска е по-малък,но не си струва да рискуваме Peace

# 27
  • Мнения: 502
Нана,кажи за хапчетата за зъби,трябва ли да се пият всеки ден и по колко?От колко месечна възраст нататък и до кога?Има противоречиви мнения по въпроса.Един стоматолог ми каза още от шестия месец да давам на сина ми капки флуор,а друг счита,че е прекалено рано.Ти как мислиш?И прави ли се някаква почивка от месец,два,или се взимат без прекъсване цяла година?

# 28
  • В Голямото село
  • Мнения: 560
Тц, не е проблема в нощното кърмене, затова няма нужда по тази причина да го спираш. Наличието на кариеси се обуславя от други фактори, които момичетата са изредили. И моята щерка е кърмена много дълго време нощем, засега нямаме проблеми със зъбите. А това че трябва да се мият зъбите с флуорна паста е глупост.

Общи условия

Активация на акаунт