Мнооооого шоколадов кекс

  • 36 940
  • 180
  •   1
Отговори
# 165
  • Бургас
  • Мнения: 1 270
Да си кажа и аз,че ще си помислите,че съм умряла от преяждане с кекса. Joy
Значи-не ми бухна достатъчно, дали заради малкото количество лимонтозу и сода,поради лепсата на класически бакпулвер, дали заради фурната и неработещата функция  въздух, както и да е. Степа се, но иначе е вкусен, то няма как да не е,с тези продукти.Няма да се пробвам скоро, явно, че с тази фурна няма да се разберем. newsm78

# 166
  • Мнения: 2 803
Записах си рецептата. Как не съм я видяла до сега. ooooh!

# 167
  • Мнения: 99
И аз ще го направя тоя кекс, от два дни само ви чета и преглъщам.
Един въпрос: дали ще стане хубав с пълнозърнесто брашно?

# 168
  • Мнения: X
Един въпрос: дали ще стане хубав с пълнозърнесто брашно?
Мисля,че няма да бухне толкова.
Ето аз какво сътворих...
От дозата изпекох два отделни блата.Реших,че става много крехък и няма да мога да го разрежа.
Слепих ги с крем Шоколад на д-р Йоткер.И отгоре и отстрани омазах с него.А борда е от бял шоколад,изрисуван...Ама оставих шоколада по-дебел слой и не можах добре да го залепя на тортата.А вкуса е ...нямам думи.
Отгоре наръсих с шоколадови стърготини...
 

# 169
  • Мнения: 11 747
Ай, ай, ай, ай....!  Crazy Фантазия.....!   Ох, краси.мира , много харесвам такъв тип украса на сладкиши! Вдъхновяваш ме за нови подвизи..., но аз ще трябва да си седна малко на д-то  Confused
Иначе, аз срязах блата без никакъв проблем, но беше доста висок, а го срязах само на 2. И аз съм решила да пробвам с крем Оле шоколад, но ще го разбия със сметана, както направих с крем Оле ванилия, че стана много гъст и стабилен крем, а вкуса е съвсем различен и от двете неща поотделно.

# 170
  • Мнения: 283
страхотно нещо е това.... много шоколадовия кекс... от месеци търся подобна рецепта. ауууу! Simple Smile нищо, че глазурата ми стана малко течна - държа го на сутдено и го ядем бързо преди глазурата да е потекла Simple Smile

# 171
  • Мнения: 99
Страхотен кекс!  newsm10

Стана много пухкав и следващия път ще му сложа още шоколад, не че сега беше малко  newsm74

# 172
  • Мнения: 52
Невероятно шоколадов, наистина, а и идеята за шоколадова глазура е убийствена

# 173
  • Мнения: 98
доста изкушаващи идейки, мацки тук не е като за бременни къде ли ви намерих, просто изкушенията са големи  ooooh!
и аз записах рецептата и ще пробвам да я направя на блатове слепени с някакъв крем дано ми се получи, пък и сега не съм много капризна  Wink

# 174
  • София
  • Мнения: 387
Каних се, каних се и най-накрая се наканих да направя този мнооооооооого шоколадов кекс. Наистина е страхотен. Аз откраднах идеята за оформянето на  кекса от Пина, за което се надявам тя да не се сърди. Не стана точно като нейния, но някакво бледо подобие Grinning. Не можах да изрежа хубаво шоколадовите стърготини. Май си трябва голям калъп шоколад и трябваше да е малко по-мек, аз го извадих от хладилника. Другия път ще се постарая повече с украсата. Добавих вътре малко боровинки. Много ми отиваше някакъв кисел плод, исках да сложа пияни вишни, но не успях да намеря в квартала. Ето и малко снимки:

# 175
  • Мнения: 11 747
Ама как ще се сърдя..., радвам се дори!  Grinning  Наистина с голям калъп е много удобно и е хубаво шоколада да е на стайна температура. Аз лятото го правих и съвсем беше добре.
И аз може да пробвам с някой плод вътре. Пияните вишни са страхотна идея! Цели бонбони ли имаш предвид или само плод се продава, не съм наясно?   Мисля си за банан  Thinking

# 176
  • Мнения: 7 420

И аз може да пробвам с някой плод вътре.
   Прекрасна идея!Според мен,сините сливи много добре се съчетават с шоколада. Peace

# 177
  • София
  • Мнения: 387
Пина, чувала съм, че има пияни вишни в бурканче. Вишни+алкохол, не са с шоколад, но все още не съм виждала, но мисля, че в Била или Пикадили трябва да има. В нашия квартал нямаше във Фантастико и никъде другаде. Като ходя до там ще си потърся специално и ще ги пробвам по-нататък!

# 178
  • Мнения: 11 747
Има коктейлни череши в бурканче, те са едни оцветени, хрупкави, много са вкусни, ползват се за украса на коктейли и торти..., ама не са накиснати в алкохол  Thinking  Ако намериш такива в алкохол, да пишеш, че и аз съм любител!  Simple Smile

# 179
  • София
  • Мнения: 387
Ок ще пиша! Днес бях в Била в лагера и нямаше. Имаше само такива коктейлни. Ще трябва да проверя в Пикадили.

Общи условия

Активация на акаунт