течен аналгин за зъбки???

  • 7 004
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 928
За зъби не бих дала Stop Наскоро по съвет на педиатърката дадох еднократно за сваляне на температура, която не спадаше с нищо друго.

# 16
  • Мнения: 2 478
Аз Панадол избягвам да давам на детето за зъбките,камо ли течен аналгин.
Ама хора всякакви и идеи всякакви.
Прабабата на сина ми вчера каза,че като не съм стягала бебето с пелени първите 40 дни,сега щели да му станат криви краката Shocked
А относно лекарствата-никога нищо не давам без консулт с педиатърката.Немога да си лекувам детето от съвети и мнения Laughing

# 17
Аз знам, че до 4год. Аналгин не се дава, защото повлиява белите кръвни клетки и може да се отключат разни заболявания. Аз съм давала няколко капки при температура, която не се повлия от Панадол.

# 18
  • Мнения: 4 621
По съвет на педиатъра винаги съм избягвала аналгитиците.
Във вашия случай мисля, че е безмислено да се дава толкова силно обезболяващо на детето.  Peace

# 19
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Течен аналгин веднъж съм давала на дъщеря си за температура по съвет на педиатърката.

Тогава не се замислих за вредата, и дадох, но сега - не бих повторила с лека ръка.

# 20
  • Мнения: 999
Давала съм веднъж за висока Т.
Чувала съм че няколко капки аналгин се втриват във венците за успокоение, но аз не мисля че ще рискувам.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
За такъв случай/зъбоникнене/ не бих дала.

# 22
  • Мнения: 728
Мене ме е страх да използвам течен аналгин, а за детето абсурд

# 23
  • Мнения: 545
Не,не бих дала на Лора.

# 24
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Мен ме е страх при Т от 40 С да давам аналгин, а какво остава превантивно при никнене на зъби  Stop

# 25
  • Мнения: 3 695
Не.  Stop
Доктор ми е казал, че алергизира и се дава само при температура 40 градуса.  Peace

# 26
  • Мнения: 804
Я пък вие какво нападнахте жената! Naughty Ми аз освен, че може да му спре сърцето на човек от течен аналгин, друго лошо не съм чувала ooooh!  ooooh!  ooooh!
Мале-мале, страшно е като може човек да си купи всичко от аптеката без рецепта Confused

# 27
  • Мнения: 1 155
Не съм чувала и не бих дала! Naughty

# 28
  • Мнения: 4 784
Не бих дала. Има други по-съвременни лекарства за зъбките. Защо да дрогирам детето си с лекарства за възрастни. Аз имам познати, които мажеха венците на дъщеря им, когато й никнеха зъбки с ракия, за да можела да спи спокойно, а и те покрай нея. На изумения ми поглед отговорът беше "Че какво толкова?"

# 29
  • Мнения: 1 243
Давала съм Хексалгин .

Общи условия

Активация на акаунт