Ще успея ли без помпа?

  • 1 304
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 235
Уфф дано да се справя. Така искам да си кърмя бебока дълго време. С малката нямах опит, успях до 7 месеца да я кърмя и още ми е мъчно, че не се заинатих за по-дълго време Sad

# 16
  • Мнения: 3 760
Аз съм от тези без помпата. В началото се мъчех да цедя на ръка, после открих форума и престанах. Кърмя и до днес, като държа да подчертая, че хич не съм от природно "млечните" и съм водила не една и две битки за увеличаване и запазване на лактацията.
П.С. Според мен няма да имаш проблеми. щом първия път си кърмила 7 месеца, без да правиш нещо специално, значи с кърмене на поискване, адекватно захранване и най-вече спокойствие ще кърмиш второто толкова, колкото искаш  Peace

# 17
  • Мнения: 3 034
аз с голямата се цедих 5 месеца без помпа. на ръка.
всичко е възможно. Peace

# 18
  • Мнения: 502
За дотър4аването с помпата за един 4ас...ясно Grinning, имах предвид това, 4е се нуждая от предварителна информация дали принципно е възможно да избегна неприятното цедене и да се радвам на доволно, кърмено бебе, живот и здраве
Налагаше ми се да се цедя само първите месеци,когато кърмата още не е добре регулирана.Мисля,че ще се справиш без помпа,ако кърмиш на поискване,ако се наложи,изцеждай се на ръка за малко,колкото да облекчиш напрегнатите гърди. Laughing Peace

# 19
  • Мнения: 235
Благодаря ви, момичета!  bouquet

# 20
  • Мнения: 1 254
за помпата да кажа и аз - страхотна работа ми свърши още от болницата. бях си купила преди това една друга-за отпушване на каналите, но ако ти кажа при първото (и единствено цедене с нея) такава болка не бях изпитвала преди, излязоха ми сълзи на очите. на следващия ден гърдите ми се бяха втвърдили и много болеше, бебето нещеше да суче от едната гърда, абе кофти ситуация. тогава пратих мъжа ми да ми купи прословутата авенстка помпа, за сравнение просто няма място. отначало ми беше много твурдно, но и хванах "чалъма", както са казали момичетата по-горе: трябва да се намокри силиконовото уплътнение и бялото кръгче да е поставено правилно, също така да не бързаш-бавно помпиш, не натискаш докрай  и задържаш малко. успех! Simple Smile  Peace
благодарение на помпата кърмих сина си 7 месеца, първите 3 от които се цедях след всяко кърмене  Peace

# 21
  • Мнения: 94
И аз се бях снабдила с помпа, която не влезна в употреба нито веднъж. Винаги съм ползвала бебка за помпичка Laughing
А в редките случаи, когато чувствах напрежение и тя не искаше да суче, изцеждах на ръка(беше ми по- удобно).

# 22
  • Мнения: 71
Аз от самото начало си купих помпата на Авент, но първите няколко дни така и не успях да изцедя нищо с нея. Лекарката ми показа как да се цедя на ръка и така започнах, но честно казано започна да ме боли ръката от непрестанното натискане и издърпване. След няколко дни пробвах отново Авент  и след 5-10 минути и "хванах цаката". С нея е доста по-лесно и чисто. При мен изцеждането отнемаше много време, тъй като имах само 1-2 отпушени канала. Желая ти успех и дано всъщност нямаш нужда от помпа, а разчиташ на бебчо.

Общи условия

Активация на акаунт