Паркиране на тротоара

  • 5 950
  • 78
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 600
когато паркирам на тротоар, винаги оставям метър до сградата, т.е. едниите гуми на тротоара, другите - на улицата. страх ме е да качвам цялата кола, за да не я издерат и счупят огледалата. ако тротоарът е твърде тесен, просто не спирам там. в софия ми се случва да пракирам на 20мин пеша от мястото, на което отивам - просто си имам няколко места и винаги спирам там, не обичам да обикалям 30мин за място, по-добре да спра където си знам и да повървя.

за първи път осъзнах какво е да има коли по тротоара, когато детето беше в количка. горе-долу тогава си промених навиците при паркиране Mr. Green

на въпросът ти трябва ли да стачкуваме - не смятам, че местата са достатъчни, но не мисля да протестирам. има арогантни шофьори, нека бъдат глобени.

# 16
  • Мнения: 5 877
Добре де, всеки твърди, че оставял поне по метър от тротоара. Интересно откъде се вземат тези коли, на които броните им опират в стената? Те сигурно сами се карат.
Толкова вбесена и безпомощна съм се чувствала, че ми е идело да сваля мръсния памперс на детето и да го лепна на нечие предно стъкло. Още се чудя как се сдържах.
А огромен джип, който се носи весело по самия тротоар насреща ти, насреща на количката ти?  Баси и наглеците дето ги има.

# 17
  • Мнения: 599
И аз мисля, че общината първо трябва да предложи,а след това да наложи.  

То тоя проблем и във Варна го има,но още не са ни почнали с глобите.
Да не говорим,че аз и пред блока няма къде да спра, защото от новите кооперации
или не си правят задължителните гаражи, или ги отдават под наем за магазини, а си спират
колите на нашия паркинг.
Струва ми се,че оправия скоро няма да има, но дано не съм права.

# 18
  • Мнения: 377
Абсолютно съм за по-строг контрол и санкции на това нарушение на ЗДП.
Съгласна съм, че основната отговорност е на общината, но все пак не е единствено тяхна.
Когато дадена фирма си наема офис е редно да помисли за това колко служители ще работят, какъв поток от клиенти евентулано посещава офиса и за съответните парко-места. Когато купувате или наемате апартамент е логично да се помисли за същото.
Няма как да се очаква проблем трупан с години да се реши за няколко дни или месеци, но трябва да се почне от някъде. В централната част на София освен тротоари е трудно да намериш и тревна площ или пешеходна пътека върху, която да няма спрял автомобил.

# 19
  • Мнения: 824
Няма как да се очаква проблем трупан с години да се реши за няколко дни или месеци, но трябва да се почне от някъде. В централната част на София освен тротоари е трудно да намериш и тревна площ или пешеходна пътека върху, която да няма спрял автомобил.
Разбира се,че трябва да се почне от някъде.Грижа за това на първо място има Общината,и чак тогава будната гражданска съвест.
Не е вярно,че в центъра на София" е трудно да намериш и тревна площ или пешеходна пътека върху, която да няма спрял автомобил",да не си била тук,когато Папа посети София?

# 20
  • Мнения: 475
Аз пък мисля,че на първо място трябва да е будната гражданска съвест и тогава грижата на общината! Thinking

# 21
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
При това аз съм маневрирала една количка, купена нарочно да е сравнително тясна. Как се маневрира с количка за близнаци? С инвалидна количка? Как човек с бастун притичва през платното, за да заобиколи спрелите върху тротоара коли?
Съгласна съм, че трябва да се построят паркинги, но междувременно не е зле и ние самите да се държим добре един с друг.
Точно така.
Редно е да не мислим само за себе си, ама колко са такива люде?
П.П. Много мои познати спокойно  могат да се придвижват пеша. Дори ще спестят време...

# 22
  • Мнения: 5 228
Добре де, всеки твърди, че оставял поне по метър от тротоара. Интересно откъде се вземат тези коли, на които броните им опират в стената? Те сигурно сами се карат.

Това, разбира се, са колите на хората, които не пишат във форума.

Аз съм активен шофьор, но подкрепям инициативата. 2 метра е прекалено много според мен, защото повечето тротоари в нашия кватрал примерно са тесни, но и 1 метър да се оставя, пак ще е добре - поне да може да се минава с количка - бебешка или инвалидна.
Преди няколко години правиха ремонт на тротоарите на нашата улица и там, където се пресичат улиците, е направено скосено, много удобно, но навсякъде има запречена по някоя кола и пак не можеш да минеш.
София е абсолютно непроходим град за хора, които се придвижват с инвалидни колички. Това е страхотна дискриминация, хората са блокирани в домовете си, защото няма как да се придвижват.

# 23
  • Мнения: 2 563

София е абсолютно непроходим град за хора, които се придвижват с инвалидни колички. Това е страхотна дискриминация, хората са блокирани в домовете си, защото няма как да се придвижват.

И за незрящите е опасно, щото не могат да се ориентират откъде да се проврат. А нечуващите също, щото като ходят по улицата, не чуват колите зад себе си. Аз живея на Цар Асен и преди да стане синя зона, по тротоарите беше фраш. Вървях по улицата и колко пъти са профучавали на милиметри от мен, щот си мислят, че ще ги чуя и ще се пазя. Не знам как досега не ме е отнесъл някой такъв

# 24
  • Мнения: 957
Аз също се качвам по тротоарите, но наполовина и предимно ползвам синя зона след 20 кръгчета. След този закон ще трябва в колата да си имам и метърче да меря колко е до стената. А ние шофьорите какво да кажем..като гледаме добре ограден тротоар на който МОЖЕ да се мине с колички или обикновен пешеходец..ама те решават да си ходят по платното.

# 25
  • Мнения: 824
Аз пък мисля,че на първо място трябва да е будната гражданска съвест и тогава грижата на общината! Thinking
Ок,решаваш,че няма да паркираш на тротоара и започваш да търсиш паркинг,синя зона и там няма места.От къде според теб идва проблемът?

# 26
  • Мнения: 5 647
Аз пък мисля,че на първо място трябва да е будната гражданска съвест и тогава грижата на общината! Thinking

А аз пък си мисля, че КАТ трябва да спре да регистира коли.

# 27
  • Мнения: 5 228
КАТ трябва и да измисли начин да принуди собствениците на неподвижни таратайки да ги махнат, само заемат места за паркиране. Навсякъде има антики със спукани гуми, които не са местени от 10 години,  да не говорим за плащане на данък.

# 28
  • Мнения: 475
Аз пък мисля,че на първо място трябва да е будната гражданска съвест и тогава грижата на общината! Thinking
Ок,решаваш,че няма да паркираш на тротоара и започваш да търсиш паркинг,синя зона и там няма места.От къде според теб идва проблемът?
Проблемът е там,че се разлигавихме прекалено много и дори до кварталния магазин ходим с коли.Това не може!Защо е толкова важно да отидеш до НДК, например с кола,като може и пеша.

# 29
  • Мнения: 824
Проблемът е там,че се разлигавихме прекалено много и дори до кварталния магазин ходим с коли.Това не може!Защо е толкова важно да отидеш до НДК, например с кола,като може и пеша.

М да,аз мога да отида и пеш,защото живея на 5 минутки,а хората от Люлин?  Mr. Green
Истината е,че аз също ходя до кварталния магазин с колата,когато времето е студено.

Общи условия

Активация на акаунт