За бакшишите.

  • 4 865
  • 108
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 236
Ние даваме. На мен все още ми се случва да давам повече отколото мисля, че струва обслужването. Кво да се прави, пост-комунистически комплекси  Mr. Green
Отвреме-навреме обаче нещо ми става и се проявавам като учудващо пестелива (около един път годишно за последните 3-4 години) Wink

# 16
  • Мнения: 2 556
Е, за мен е късно да се променям, на мен ми е приятно, ако сервитьор/ката е симпатична да й оставя бакшиш. Lennie, различно ги виждаме нещата с теб, но какво значение има, ти не оставяй, като не ти се оставя  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 6 167
Айде, Лени излезе стисната, очаквах го  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 2 556
Ама какво ти пука  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 5 001
Такова даване на бакшиш както в нашата страна няма никъде.По правило бакшиша е 5-6% от сметката...Това е най-добрия вариант,ако си доволен от обслужването

# 20
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Правилото е, че всеки трябва да си гледа съвесно задълженията, без да очаква от теб плащнето на нещо повече, освен обявената цена ...

# 21
  • Мнения: 3 423
Аз имам проблем с това,че оставям повече от това,което намирам разумно newsm78
Не е толкова щедрост,колкото може би суетност и това,че парите не ги печеля аз и реално не знам стойността им newsm78
В заведенията плаща мъж ми,в хотелите също той оставя,когато съм без него,например на фризьор -дифузера ми е 12 лв аз оставям 20,оня ден 15 ако,че фризьорката ме изпари по ухото,заля ме с вода,одраска ме по челото.....................

# 22
  • Мнения: 2 556
Mila_mama, от твоя фризьор цял трилър става  Grinning

# 23
  • Мнения: 3 423
Mila_mama, от твоя фризьор цял трилър става  Grinning
тъй е Joy
и това е само част от травмите  Winkи след всяка си казвам"този път без бакшиш"и накрая пак оставям ooooh!



# 24
  • Мнения: 6 167
оня ден 15 ако,че фризьорката ме изпари по ухото,заля ме с вода,одраска ме по челото.....................


Ето за това говоря.
Надявам се ти и аз да сме изключения. И аз съм оставяла бакшиш, защото така съм свикнала, а не защото съм била доволна.

# 25
  • Мнения: 2 556
Mila_mama, при една и съща фризьорка ли ходиш? Аз бих я сменила все пак...

# 26
  • Мнения: 120
За мен да оставям бакшиш е закон / освен в случаите когато ме обслужва надута и неучтива сервитьорка с арогантно държание/.Много се дразня когато мои приятели се циганят за 5 стотинки и си ги търсят и докато не им ги дадеш не мирясват. Другото което ми се е случвало и ме дразни е когато примерно 5 човека си закръглим сметката и оставим бакшиш, все един  вади банкнота от 50.00 / примерно/ , прибере парите които ние сме оставили за сметката и плаща сметката до стотинка.  #2gunfire

# 27
А какво мислите за даване на бакшиш на доставчика на цветя в дома ви? Мен обикновено ме сварва неподготвена и не успявам да реагирам и все се чудя да го карам ли да изчака   newsm78

# 28
  • Мнения: 1 581
Аз напоследък взех да не оставям така, по навик. Ми не ме кефи нещо вече. Хеле пък като видя някой да го очаква, така се дразня, че мога да се заинатя и за 5 стотинки. Ще си ги чакам петте стотинки - мои са си. Представи си после не ми стигнат 5 стотинки за нещо, нали  Twisted Evil

И в крайна сметка що да не ги дам тези пари за нещо смислено, вместо да ги дам, щото някой си щял да ме помисли за някаква си. Ако ми хареса обслужването, ще оставя, ако не ми хареса - ми няма. Искам свобода  Peace

# 29
  • Мнения: 2 211
В заведение, при добро обслужване, давам бакшиш. Но таксиметровите шофьори все излизат с номера, че нямат да ми върнат и ща не ща там оставям винаги, което много ме дразни.

Общи условия

Активация на акаунт