За бакшишите.

  • 4 874
  • 108
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 211
... Странно, че само сервитьорките заслужават...

 Peace

# 106
  • Мнения: 1 581
Това е корупция,не бакшиш. Mr. Green
Щото на едните даваш преди,а на другите след
като са си свършили работата.
И аз давам,и на мен ми дават...Останало ми е от
едно време.

По същество се оказва същото. Щото се оказва, че и едните, и другите очакват нещо, което не е регламентирано, ама те си го очакват и изискват - т.е. вече не е "доброволно" от клиента за добре свършена работа и/или благодарност, ами е за "обслужването". И който не иска да дава, да не ходи по заведения/на лекар.  Whistling

# 107
  • Мнения: 169
Понякога оставям понякога не. често зависи и от сервитьора.

# 108
  • София
  • Мнения: 2 901
Е, сега пък се обиждате на подаяния - употребих думата, защото това е нещо, което очаквате като волно пожертвование, все едно някой е длъжен да го прави.

Никога не съм мислела, че сервитьорките ме оглеждат добре как точно съм облечена и после коментират за вида ми достатъчно пари ли съм оставила или не! сега да си мисля, че не ми одобряват външния вид щом ми се мусят ли? Срамота, в тази тема да го разбера! Аз пък на работното си място не обслужвам клиентите си според облеклото (сиреч джоба) им. Не можете да очаквате лъскавата мадама да оставя повече пари за същото кафе, което пие и един обикновен служител в частна фирма или една сервитьорка, която в момента не е на работа, а си прекарва времето на кафе.

Сега се сетих за Макдоналдс - толкова ли са им високи заплатите на тези деца там, че връщат до стотинка на касите и се вечно усмихнати и все на крак?!?

Общи условия

Активация на акаунт