За бакшишите.

  • 4 879
  • 108
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 11 747
Много съм разсъждавал по въпроса с бакшиша.
Ако яденето е вкусно и топло, ако салатата дойде бързо, а питието е студено, защо бакшиша се дава на сервитьора, а не на готвача или бармана?
Преди време чух, че навсякъде бакшиша се дели - събира се от сервитьорките и се дели с управители и т.н. Дали искам да давам бакшиш на този, който ме е обслужил добре или също и на хора, които не познавам и не искам да познавам.
Хората, които нямат пряк контакт с клиенти, а вършат съвестно работата си и също не са с високи заплати - кой им дава бакшиш? Не заслужават ли?

# 61
  • Мнения: 3 611
Може да е така, и аз намирам хората, които не оставят бакшиш, за стиснати и дребнави. Така ги възприемам просто.
По-добре стиснат и дребнав отколкото тарикат на дребно, който само гледа другите в ръцете колко жълти стотинки ще му оставят.


В БГ по се слуЧва да оставя бакШиШ, тук няма кьде _ по кафета не ходя, с таксита не движа... някой пьт, ако ида на караоке в АйриШ пьба...
Не харесвам обаЧе дребномислеЩите*... наскоро един приятел каzа, Че Щял да спестява... от вафли  Shocked ...

* или тарикат на дребно, както ти си го нарекла

# 62
  • Мнения: 1 820
По принцим оставям ако ми хареса отношението,но когато сами си го изпросят много ме е яд.И не толкова за таксито,а за някоя сервитиорка която през цялото време е била нацупена и ми е идвало да си трагна и когато накрая напр.сметката ми е 2.90 и тя се направи на луда.Тогава си ги тарся 0.10-то стотинки Mr. GreenНе защото си правя сметка на парите,а защото ме е яд и ми е идвало да я  #2gunfireНо не съм от тия дето мислят че като оставят бакшиш и ще обеднеят.Широки са ми пръстите по принцип. Joy

# 63
  • Мнения: 514
Давам само когато съм доволна !!!!!!Работила съм в тази сфера и съм много предирчива към обслужването когато отивам на завединие!!!!!!!!! Twisted Evil Twisted Evil
А колкото до таксиджиите ----те са под всякаква критика!НЕ СТИГА ЧЕ ЛЪЖАТ ПОГОЛОВНО пък и на всичкото отгоре и вечно нямат ресто!!!!!!!! #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 64
  • Мнения: 1 820
Давам само когато съм доволна !!!!!!Работила съм в тази сфера и съм много предирчива към обслужването когато отивам на завединие!!!!!!!!! Twisted Evil Twisted Evil
А колкото до таксиджиите ----те са под всякаква критика!НЕ СТИГА ЧЕ ЛЪЖАТ ПОГОЛОВНО пък и на всичкото отгоре и вечно нямат ресто!!!!!!!! #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire
О,да винаги нямат ресто и си просят  бакшиша.Ама аз им намерих "цаката"когато ми се налага да хвана такси си приготвям точни парички,ако нямам отивам в някой магазин и развалям даже. Mr. GreenУважавам труда на всеки,но наглостта я мразя.Просто са ми антипатични! #Cussing out

# 65
  • Мнения: 3 674
Много съм разсъждавал по въпроса с бакшиша.
Ако яденето е вкусно и топло, ако салатата дойде бързо, а питието е студено, защо бакшиша се дава на сервитьора, а не на готвача или бармана?
Преди време чух, че навсякъде бакшиша се дели - събира се от сервитьорките и се дели с управители и т.н. Дали искам да давам бакшиш на този, който ме е обслужил добре или също и на хора, които не познавам и не искам да познавам.
Хората, които нямат пряк контакт с клиенти, а вършат съвестно работата си и също не са с високи заплати - кой им дава бакшиш? Не заслужават ли?

Оолеее ...и ти ли Rolling Eyes И аз колко пъти съм си задавала този въпрос... newsm78 

Защото точно тези които са вършили най-много работа, те не получават нищо. А сервитьорката която само донася продукта,  над който някой друг се е трудил...получава бакшиш. За какво?  Thinking  За носенето и усмивката... Mr. Green

 Нямам нищо против тя да получи бакшиша си...но!  Naughty

Представете си само за момент. Вие сте в заведение, пълно е с много хора.

Колко много поръчки има в един момент.... и си представете отзад "зад кулисите"  в кухнята, какво става. Как готвачите са под пълна пара милите...и кой обира  каймака накрая?! Само сервитьорите. Ми не е честно... Tired

# 66
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Изобщо не ме интересува за каква ще ме помислят. С мъжа ми и кампанията ни посещаваме почти едни и същи ресторанти, където повечето сервитьорки ни познават и на тях с удоволствие им оставяме, защото за да ходим само там, значи сме доволни от обслужването.
Тук таксиметровите са възпитани и винаги връщат до стотинка, много рядко оставям, защото те не са като сервитьорите на заплата, а от примерно 5 лв. сметка, 4 са си за тях и моите стотинки няма да ги стоплят.

# 67
  • Мнения: 1 485
Само ако съм доволна

# 68
# 69
  • Мнения: 133
Оставям, но много рядко.  В таксито или в кафенето в градинката, където разхождам децата  - никога! Не че съм стисната, ама просто не ми стигат парите за глезотийките на децата, та какво ли остава за бакшиши.

# 70
# 71
  • Мнения: 1 195
Когато съм доволна от обслужването оставям с удоволствие. Но когато чакам 2 часа поръчката си и още толкова време сметката Thinking тогава никакъв бакшиш Crossing Arms

# 72
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Когато съм доволна от обслужването оставям с удоволствие. Но когато чакам 2 часа поръчката си и още толкова време сметката Thinking тогава никакъв бакшиш Crossing Arms
Ако съм чакала толкова за поръчка и след това за сметката не дойде до 5 мин след като съм я извикала, ставам и тръгвам. Правила съм го в една дискотека, когато след доста неуспешни опити да намеря сервитьорката да поискам сметката(молих колегите й да й кажат да дойде), я зърнах в скута на някакъв и се хилеше все едно не е на работа, тогава станахме и тръгнахме, сметката беше доста голяма, но го приех като глоба за неприличното й държание и не справяне с работата.

# 73
  • София
  • Мнения: 351
Така...Първо, заплатата на един готвач е около 40-50 лв/ден(предполагам има места с по-ниско заплащане, наблюденията са ми върху заведенията, в които аз съм работила).На сервитьорките е процент от оборота или някъде средно по 20лв.Т.е затова се разчита на бакшиша.Второ, защо си мислите, че сервитьорката само носи нещо и се усмихва...Да, на пръв поглед е така, супер лесно изглежда.Обаче, знаете ли какво значи да работите сам в заведение с капацитет 100-120 души.Аз знам.Не исках да съм сама, шефа така прецени.Казвам ви, търчиш като луд, всеки иска нещо, сервираш, отсервираш, чистиш, пак има недоволни, бавят се поръчки.Като ти седнат 5 маси наведнъж, всяка с претенции, няма как, бавиш се.Напрежението не е малко.Работното време обикновено е 2 дни работиш, 2 дни почиваш.Ама тези 2 дни на работа са  по 15 часа на ден.Това пак не си го избираш ти, практиката е такава(разбира се, има и места на смени).15 часа на крак, ако деня е бил натоварен, на четиринайстия час вече нито ти е до усмивки, нито до нищо.Така че, замислете се малко, че и тези момичета полагат доста труд, а не само носят Simple Smile

И едно допълнение: Когато сервитьорките се дъжат лошо, невъзпитано, грубо, сякаш сте им виновни за нещо, тогава съм съгласна - бакшиш няма нужда да се оставя.Но когато поръчката ви се забави, или не идват да ви вземат сметката на секундата, салатата ви е безвкусна или не се усмихват постоянно, тогава се замислете над горенаписаното от мен Simple Smile

Последна редакция: пн, 24 мар 2008, 12:17 от александра_

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 891
Да оставям.В магазина не,обаче на таксита и заведения да.

Общи условия

Активация на акаунт