С кола до Гърция

  • 2 378
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 965
Знаят ли английски тия на границата newsm78 Направо ме изненадахте .
...

 Crossing Arms
Е, хайде сега, гърците да не ядат доматите с колците?!


Международна книжка категорично не ти трябва, защото нашите (БГ) лични документи важат за целия ЕС.
За пълномощното - проверих - не ти трябва на чужди езици (само на български и задължително заверено нотариално). Показва се на нашата граница само, за да те пуснат да излезеш с автомобила.

# 16
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
, хайде сега, гърците да не ядат доматите с колците?!


Международна книжка категорично не ти трябва, защото нашите (БГ) лични документи важат за целия ЕС.
За пълномощното - проверих - не ти трябва на чужди езици (само на български и задължително заверено нотариално). Показва се на нашата граница само, за да те пуснат да излезеш с автомобила.

Не се засягай   Blush И нашите би трябвало да знаят,но се съмнявам.

Много ти благодаря за информацията Hug Hug Hug

# 17
  • Монтана
  • Мнения: 499
To4no taka nadi mish-hotel s 2 zvezdi mi trjbva
i da popitam o6te za kolata 6te ni trjbva li zelena karta do Garcij?

# 18
  • Мнения: 282
От Нова година до сега два пъти съм ходила с лизингова кола до Гърция и няколко пъти до Западна Европа през Сърбия.
Нося нотариално заверено пълномощно на български, но до сега никога не са ми го искали.
Питала съм нашите митничари трябва ли наистина да имам пълномощо, казаха ми, че тях не ги интересува, по скоро лизингодателя държи да го има, защото поне за моята кола искат да си с две вноски напред в плащането, когато излизаш в чужбина.
На българската граница се интересуват само от талона на колата и зелената карта.
Гърците гледат само личните карти, колата въобще не ги интеесува. Международна шофьорска книжка не са ми търсили поне от пет години насам.
Последното ми ходене в Гърция беше в началото на март тази година.

Общи условия

Активация на акаунт