Какво най-много ви дразни в България?

  • 5 642
  • 157
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 54
Дразнят ме хората, които с ирония говорят за проблемите ни.
daizy , можем да променим това, което зависи от нас.И не да се мъчим да променим другите, а себе си.

# 76
  • Мнения: 4 965
... можем да променим това, което зависи от нас.И не да се мъчим да променим другите, а себе си.

 newsm10

# 77
  • Мнения: X
Масовото бягане от отговорност и овчедушието най-много ме дразнят.

# 78
Да, и аз смятам, че поне някои от тези неща можем ние да променим. поне това с боклуците и мръсотията. Все пак тук влизат 70 000 човека. това е един град хора. Мръсотията дразни всички и все се оплакваме, и все пак някой ги хвърля тези боклуци по улиците. Аз например си мисля, че ако пазаруваме с торби от плат или разни кошници или каквото там ви харесва, а не с найлонови торбички поне няма да ги има пликчетата, украсяващи всяко второ дърво и храст.

Сетих се едно друго нещо , което ме побъркваше и това е - циганите, които секат дървета в Западния парк в София. Наблюденията ми са от предните години, не от тази, но не вярвам тенденцията да се е променила. И това също би могло да бъде спряно, ако се вдигне шум. Аз лично съм споделяла с полицаи, но само вдигат рамене и толкова.

И само да добавя, според мен има неща, които се променят в този форум и именно от хората тук. Например, вижте колко бързо се събраха средства за разни болни дечица и то именно с активната помощ на хора от този и други форуми. На мен това ми направи страшно силно впечатление.

Последна редакция: ср, 19 мар 2008, 10:03 от amanWe4e

# 79
  • Мнения: 1 312
Хвърлянето на хартийки,опаковки и др.. неща навсякъде Crossing Arms

# 80
  • Мнения: 120

Да и мен. Циганите на сапун.

# 81
  • София
  • Мнения: 1 103
 Дразнят ме разбитите тротоари и пътища. Преди няколко месеца, когато бях в Мадрид например много ме изкефи че просто мога да си вървя по тротоара и да си зяпам витрините, защото и да искаш просто няма в какво да се спънеш, докато тука я си се загледал, я си уличил я някое паве или строшена плочка, я си нагазил в дупка или локва. А пък по пътищата, на мен като млад шофъор засега дупките са ми последна грижа, ама колата няма да издържи дълго ако продължавам така.
 Другото по-сериозно нещо, което забелязвам и страшно ме дразни е, че никой не работи както трябва. Каквато и стока или услуга да поръчам за вкъщи или офиса винаги ще има проблем : я забавяне в сроковете, я в качеството на изпълнение и т.н. А и обикновено въпросните хора се държат все едно ние сме виновни, а не те. Разбирам, че много хора са недоволни от заплащането си и не са достатъчно мотивирани, но докато не се избавим от този манталитет - да минаваме по тънката лайсна и да си пестим труда няма и да се оправят нещата.

# 82
  • София
  • Мнения: 1 176
Дразни ме, че най ни бива да се дразним.

# 83
  • Мнения: 2 152
Не ме дразни България
Обичам си родината - култура,история,природа - красота

Дразни ме мен манталитета на българина, ей това най ме дразни
Всеки гледа в чуждата паница,себе си не и не е важно аз да съм добре,Вуте требе да е зле
Първичността, простотията, клюкарите, дребните и низки душици - ей това ме дразни

А най-много ме дразни способността на българина на волско,овчо търпение
Политици, държавници, управници - всеки ни се е качил на главата, ама ние бетон
Не трепваме, не мърдаме, търпим и търпим....

# 84
  • Мнения: 5 940
Дразни ме примирението на българите. Безинициативността. Невъзможността да има гражданско общество у нас. 

# 85
  • Мнения: 8 999
Всичко, което ме дразни, е продукт на хората. Значи, българите ме дразнят!

# 86
  • Мнения: 957
Обичам я такава каквато е , като се промени ще бъде бледо копие на US..ние все към това се стремим.

# 87
  • Мнения: 14 503
дразни ме ужасяващата простотия и липса на елементарни обноски в 99 % от мъжете. то бива турски манталитет ама толкова не бива ooooh!

# 88
  • Мнения: 2 759
                      Само заплатите ме дразнят.

# 89
  • София
  • Мнения: 3 883
Като гледам, сте изброили повечето неща, които и мен ме дразнят - примиренческото мислене, циганите, невъзпитаните мъже, ниските заплати.

Общи условия

Активация на акаунт