Падате ли си по маркови дрехи?

  • 10 521
  • 180
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 1 038
За мен лично марката не е важна, когато реша да си купувам нещо не си поставям за цел да е нещо скъпо и на всяка цена да е "марково".
Само тук в БГ сме някакви грандомани неземни.Аз живея тук, сестра ми живее в друга държава, където тези марки които са изброени са просто конфекция и не е проблем за никой да си ги позволи, а като се прибере всеки я гледа в дрехите, какво си е взела.Пълна тъпотия.

# 166
  • Мнения: 3 835
Мен тази анти-маркомания в темата ме плаши. Начинът, по който се анатемосват хората предпочитащи и имащи възможност да си купят нещо по-хубаво....защо? Колкото повече хора могат и имат възможност, толкова по-добре, това означава по-висок стандарт на живот. В никакъв случай не означава непременно снобарията описана в първия пост на авторката, въпреки, че и тя съществува, но подобни неща са неизбежни, винаги ги е имало такива хора и винаги ще ги има, нормално е. Защо трябва да се поставят квалификации и да се изпада в крайности.
От край време марката означава две неща, традиция и качество.
Другото, което ми прави впечатление е, че въпреки мненията в темата, които говорят за извисеност над дребни подробности от битието, като парцалите например Laughing, оживеността и настървеността в диалога ви, говорят за точно обратното.

# 167
  • Мнения: 523
Да, падам си по маркови дрехи и обувки. И не, не им се вижда марката. Найки имам, но не знаех, че са маркови. Мислех, че са китайски.
А, Пламен Марков, марков ли е? В село Марково всички ли са маркови? Имам и още въпроси, ама после.


Опитах се да уточня, че не конкретизирам точно марката Найки. Дала съм пример с  тези дрехи/обувки, защото мислех, че след като минималната заплата преди две години е била примерно 120 лв., едва ли на всеки му е било по джоба да си купи маратонки за 200 лв. Иначе ми е ясно, че за някой Версаче може да е нищо работа,  а за мен и Панака да е върха, примерно. Имаше преди години един изпълнителен директор на една от големите български банки. Дрехите му се шиеха по поръчка при една от най-известните световни дизайнерски фирми. Той обаче изрично е държал да не си слагат никъде марката/логото, а да има на специални места избродирани инициалите му. Нямах предвид такива хора. Целта на темата не беше да си напишем кой какви дрехи купува. Говорех за тези, които въпреки, че нямат големи възможности, държат на всяка цена да купуват по-скъпи неща и то да не са от беизвестни марки. Може и да не говорим точно за дрехи. Има такиви групи хора. Не ме е яд на тях. Просто съм забелязала, че се държат надменно и едва ли не това им дава някакво самочувствие.
Съжалявам, ако съм засегнала някой. Изобщо нямам против хората, които се обличат със скъпи неща. Може тогава и да напишем за хора, които имат много големи възможности, но пък гледат възможно най-най-евтиното. Сещам се например за собственичката на Космополитън. Тя си казва, че за нея е пълна глупост да се дават много пари за дрехи. Купувала си намалени дрехи от масовите магазини, не влизала изобщо в бутици.

# 168
  • Мнения: 2 386
.. Може тогава и да напишем за хора, които имат много големи възможности, но пък гледат възможно най-най-евтиното..

Това често се случва при хора, чиито възможности идват след време. Те са изградени характери и им е трудно някак си да се ''пречупят'' и да харчат много повече, имам няколко такива примера. Но повечето, разбира се, са си скръдзи и/или пресметливци.

# 169
  • Мнения: 957
Защо намесвате винаги заплатите. Аз не си купувам на всяка заплата маратонки все пак. Както казват някои хора..По-добре една качествена дреха или обувка от колкото 5 парцала

# 170
  • Мнения: 2 759
Мен тази анти-маркомания в темата ме плаши. Начинът, по който се анатемосват хората предпочитащи и имащи възможност да си купят нещо по-хубаво....защо?...
                       Аз разбрах точно обратното от мненията дотук: първо, че не става дума за истински сериозните марки - тях няма къде да ги облечеш; второ, че почти всички други са просто конфекция, непревъзхождаща с нищо повечето български марки, но странно превъзнасяни в хор. Радостта, че си платил 600 лв за блузка, която всъщност струва 50 се обяснява само с една дума - снобизъм. Иначе всички се радваме за хората, които могат да си позволят да харчат 8000/месечно (примерно) за дрехи. И се забавляваме (често) с тези, които не могат да си го позволят, но въпреки това го правят. Та за тия последните беше темата.
                      Това, което не разбрах е, как така някои от марките са дори шити в Бг, и пак са на европейски цени и с европейско качество? Нищо не ми говори, че определена фирма контролира качеството. Нима българските шивачки иначе шият зле, и в българските фирми няма контрол  newsm78?

# 171
  • Мнения: 274
Винаги съм си падал по маркови дрехи, обувки, техника...Но вече мога да си ги позволя. Не разбирам тези, които дават половината си заплата за дънки или теглят безумно скъп заем за мобилен телефон и го изплащат цяла година. Не разбирам и тези, които не махат етикетчето от ръкава на палтото си. Т.е. разбирам ги, но са ми смешни. Кефи ме да наблюдавам поведението на бензинджията в събота, когато зареждам колата на жена ми по скъсани дънки и т-шърт на ред хот чили пепърс и в понеделник, на път за работа, когато зареждам моята. (ОК, ще и купя нещо по-добро...заслужава си го и най-вече научи се да шофира добре)

А Тони ме накара да се замисля - Марко ван Бастен само панталони с басти ли носи? А Марко Поло слага ли потник под марковото си поло? А Обувките в Бруно Мали и Полини защо са по 300 марки? За да има и за тримата по 100 ли? А Марк и Спенса издадоха ли нова дългосвиреща плоча? Нина Ричи пък кога се омъжи за Гай Ричи? Аре стига въпроси, че сега ще се появи Любо Стойков да ни обясни всико свързано с модните тенденции и марките. Той всъщност да не е филателист?

# 172
  • Мнения: 281
Ако имам финансовата възможност, бих си купувала много скъпи дрехи и аксесоари.
Признавам си.



# 173
  • Мнения: 2 759
                        Ако имах безумно много пари, бих ги харчила за благотворителност, не за егоизма си. Мисля че така правят истински богатите, а и мюсюлманите също.

# 174
  • Мнения: 3 423
Мисля че така правят истински богатите, а и мюсюлманите също.
Какво? Или допускаш, че няма богати мюсюлмани?
Мюсюлманин лоша марка ли е? Защо? И откога?

# 175
  • Мнения: 2 759
Какво? Или допускаш, че няма богати мюсюлмани?
Мюсюлманин лоша марка ли е? Защо? И откога?
                      Не ме разбра. Но предвид, че и аз рядко те разбирам - простено ти е  Blush.

# 176
  • София
  • Мнения: 6 999
                      Това, което не разбрах е, как така някои от марките са дори шити в Бг, и пак са на европейски цени и с европейско качество? Нищо не ми говори, че определена фирма контролира качеството. Нима българските шивачки иначе шият зле, и в българските фирми няма контрол  newsm78?

Точно така - българските шивачки шият зле, сравнено да речем с турските шивачки. Но не това е основното в случая:
Когато дрехата се шие/плете на ишлеме всяка отделна бройка подлежи на проверка /от българи на място, не от фирмата, която е поръчала/. Просто две-три жени седят на едни големи маси и всяка блузка идва при тях - Те я оглеждат много внимателно, обръщат я на опаки и изрязват ако някъде някое конче стърчи. Когато е пуловер, дори ползват лупи, за да видят няма ли някъде изтървана бримка.

За ишлемето на една марка детски дрехи, дори беше монтирам металодетектор, за да се предотврати всякаква възможност нещо метално да попадне в опаковката на дрехата, защото после...

Партидата дрехи пристига при поръчващата фирма, където естествено си правят тяхна проверка на качеството. И ако случайно видят 2 блузи със сърчащи конци, някой крив ръб или подобни - връщат цялата продукция и не заплащат работата, което е фатално за собственика на конкретната фабрика, защото при ишлемето има много малка печалба. Една незаплатена поръчка и работниците остават без заплати.

Когато се работи за БГ пазара - нещата не са толкова стриктни въобще.

# 177
  • Мнения: 6 274
Аз пък си мисля, че тези, в чийто статус е напълно съизмерим с много скъпи вещи, нямат нужда са го демонстрират. Опитите за показност винаги са елемент от поведението на тези, които са чужди на това, което се опитват да покажат.
Човек, цял живот израснал сред подобни неща, ги намира за даденост, всичко останало са опити да не си това, което ти се ще.
Такъв индивид едва ли би говорил, че си "пада" по това, което е блян за други. За него това е всекидневие, с което до такава степен е свикнал, че не му прави впечатление.
Това много ми хареса !   bouquet

# 178
  • Мнения: 4 717
                      Това, което не разбрах е, как така някои от марките са дори шити в Бг, и пак са на европейски цени и с европейско качество? Нищо не ми говори, че определена фирма контролира качеството. Нима българските шивачки иначе шият зле, и в българските фирми няма контрол  newsm78?
Когато се работи за БГ пазара - нещата не са толкова стриктни въобще.

точно това, което исках и аз да напиша, но гледам Иса го е обяснила перфектно
истината е, че като им дават пари работят, като не - скатават, като всяко друго нещо де

в БГ същите марки идват на високите цени, защото се определят от фирмата, а не от шивачката, освен това, аз в БГ не съм видяла намаления, дори и на аутлет-а, което ми говори, че докато има кой да купува "маратонки Найк" модел 2000 година за 200лв, всичките фирми ще си чистят боклуците в БГ Stop

# 179
  • Мнения: 4 717
                      Това, което не разбрах е, как така някои от марките са дори шити в Бг, и пак са на европейски цени и с европейско качество? Нищо не ми говори, че определена фирма контролира качеството. Нима българските шивачки иначе шият зле, и в българските фирми няма контрол  newsm78?
Когато се работи за БГ пазара - нещата не са толкова стриктни въобще.

точно това, което исках и аз да напиша, но гледам Иса го е обяснила перфектно
истината е, че като им дават пари работят, като не - скатават, като всяко друго нещо де

в БГ същите марки идват на високите цени, защото се определят от фирмата, а не от шивачката, освен това, аз в БГ не съм видяла намаления, дори и на аутлет-а, което ми говори, че докато има кой да купува "маратонки Найк" модел 2000 година за 200лв, всичките фирми ще си чистят боклуците в БГ Stop

Общи условия

Активация на акаунт