Един баща моли за помощ

  • 5 250
  • 120
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 269
Еееее ми ни е с майката няма ли да спим.Станахме хахо. Joy

Да не те отчайвам ,ама ........скоро може и да не се наспите. Като се казва ,който спал- спал. Laughing
Следват зъбките . После /както писа по-горе catty m/ преживаното през деня се отразява на съня.И така до към 4 год.

Ееее, ти ме отчая  ooooh! Нашата педиатърка каза, че уж до 2 г., ти сега 4 г.  Tired май вярно кой спал-спал  Crazy

# 16
  • Мнения: 114
И аз мисля,че са колики.Моя син като започнеше към 12(вечерта) и спираше към 6-7.Как успяваше да си вземе дъх нямам представа.И аз много се притеснявах,обиколих педиатрите в града,ама излезоха колики.Нищо не помогна,на 3-тия месец замлъкна.Като се сетя за оня период и ми идваше да се застрелям.Пробвай с шишетата против колики и чайчето на Хип.Не,че при нас имаше ефект...

# 17
  • Разград
  • Мнения: 2 102
И моето бебче е горе-долу колкото вашето. Все още има колики, аз давам Саб симплекс. Но има моменти, в които много плаче. Така беше тази вечер, нахрани се в 18.00 часа и уж много му се спеше. Обаче като го сложих в леглото като започна един рев, заспа чак около 19.30 часа. Когато много плаче и не се успокоява с нищо му правим топли компреси на стомахчето. Гладим една пелена докато стане много гореща, слагам му я на коремчето и го държа изправен с лице към мен, като леко го притискам в мен. Да се затопли по-бързо. При нас това има голям ефект.

# 18
  • Мнения: 3 116
Според мен са колики Wink

Ако давате сокчета или пюрета може би не е лошо да се замислите да ги спрете. Ако майката кърми да си прегледа менюто за дразнещи храни. Ако сте на АМ обсъдете с педиатъра дали е най-подходящо за вашето бебе.

Иначе ние бяхме така до 6 месец Wink Колики, ама колики. Като станеше 19-20 чaса и се започваше един безкраен купон с друскане, носене, люляне, че и два пъти тичахме до Пирогов в ужаса си от тоз безкраен рев. Хубавото е че този период отминава и сега имаме най-усмихната госпожица на света.

Търпение му е майката Wink

  bouquet

# 19
  • Мнения: 469
Когато бяха нашите колики и аз и съпруга ми не знаехме какво е сън, по цяла нощ това дете пищи и се гърчи, накрая към 24ч до сутринта топлихме пелени с ютията и това до някъде помагаше! Много мъчно ми беше за малката ми рожбичка! Преди да започнем капките и мехлемчето на бебинос, разбрах че и кърмата ми не му е достатъчна, имам предвид, че е пищяло милото и от глад, а ние в паниката дори и не знаехме какво да следим и т.н. Аз също мисля че са колики, какви капки давате! За мен Бебинос са най добри, защото ни помогнаха много! Сега гледам че и други рекламират, но за тях нямам мнение! Дано на милата рожба му мине по бързо каквото и да е! Praynig

# 20
  • Мнения: 12
давали сме чай хип.капки-саб експомизан бейбинос ииииииииии........нищо.Още нищо не сме давали освен АМ-миломил1

# 21
  • Мнения: 173
Със сигурност не е прищявка. Дискомфорт е причината. Трябва да потърсите начин да облекчите дискомфорта.
Може
1. Да го боли нещо - коремчето е най вероятно. За колите са ви написали майките - капки Бебинос, Еспумизан, Ентерокинд са също хубави.
Освен това топли пелени на коремчето. Слагайте го да лежи по корем върху вас - обикновено това облекчава, друга предпочитана поза е на рамото ви, както при оригване или да го носите с гръб към вас. Много помага затопляне на коремчето със сешоар - през дрешки!!! и  на минимум 30 см разстояние. Може да опитате да пуснете сешоар и да го оставите да бръмчи върху матрачето на бебешкото креватче. Вибрациите успокояват и унасят бебчетата с колики.

Пишете, че му давате АМ. Да не това да не е подходящото АМ и да не му понася добре? Консултирайте се с педиатър дали да смените млякото.

2. Да е гладно(както и ако е преяло, реално от пряждане също се получават колики)

3. Да му се спи, а да не може да се успокои, за да заспи. Има чувствителни бебета, които трупат емоции през целия ден и в края на деня не успяват да се освободят от впечатленията - например, ако се събират много хора вкъщи, ако играете много с него надвечер...Ако не се е наспало през деня, бебето също става супер изнервено вечер.

За тези възможности се сещам.

Бебетата си имат ревливи периоди, които отминават. При едни бебета тези периоди са по дълги и по бурни, при други по кратки, при трети почти незабележими.

Успех!!!

# 22
  • София
  • Мнения: 1 230
snowdogs, малко повече уважение към детенцето ти.
И ние така, че и до Спешният кабинет в 25то ДКЦ ходихме, реве ли реве, в чудо се видяхме. Започна прегледа и като я обърнаха по коремче да й преслушат гърдичките,  малката изпусна завидно количество газове и  се ухили до ушите.  Hug
Ние също гладехме пелени и ги слагахме на коремчето, облекчават. Другото е да носите бебето плътно прилепено до носещият го, с коремчето към вас. Майката да го слага на гърда /дори и когато нямах кърма, Ани заспиваше засмукала зърното до първият си РД/ също действа успокоително.
Успех и дано на малката душичка скоро й минат коликите. Посъветвайте се и с педиатъра.

# 23
  • Мнения: 12
Е добре защо само вечер?Яде различно -колкото иска.А легнало-ъъъъ Twisted Evil
То ако може ще тръгне да обикаля с нас.Нахрани се смей се  седи 20мин.  и явно му писне и давай да ходим на ръце!!!!!!!Е та цяла нощ ли??? Thinking

# 24
  • Мнения: 3 116
Коликите се засилват вечер. Неонатоложката ни обясняваше че 19 часа е часът кошмар за родителите. Не помня обяснението  newsm78

# 25
  • Мнения: 681
А педиатъра питахте ли го,видяха ли я аджеба колики ли са,друго ли е?Обмислете всяка възможна причина.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 348
Аз съм привърженичка на теорията, че бебенцата просто си изкарват останалата енергия вечер, за да спинкат после дълго  Grinning . И нашето бебче е много кисело преди нощния сън. Отдавам го на това. Нали знаеш репликата "кисел е, че му се спи"  Crazy

# 27
  • Мнения: 1 367
Наистина децата никога не плачат без причина.Проблемът е,че на тази възраст е много трудно да се разбере каква е тя и да се отстрани.Напълно те разбирам и няма да те призовавам за повече уважение към бебето,защото знам какво е да си на ръба на силите си и едновременно абсолютно безпомощен да направиш каквото и да било.Майките са ти дали много добри съвети,включвам се само,за да изкажа съчувствието си и да пожелая на семейството кошмарът скоро да премине.А това ще стане все някога.Успех!

# 28
  • Мнения: 523
КОЛИКИИИИИИИИИИИИИИИИИ !!!! Като се сетя и чак аз получавам .Като станеше 19 часа и миидеше да се  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Коликите се засилват вечер. Неонатоложката ни обясняваше че 19 часа е часът кошмар за родителите. Не помня обяснението  newsm78
   Peace

Общи условия

Активация на акаунт