Ясла или градина?

  • 1 930
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Според мен не насилвай нещата, представи си как ще се чувства сред другите деца, които могат да се справят много по-добре от нея, няма ли да се потисне детето, да му е некомфортно.
От друга страна това би могло да й бъде стимул да навакса по-бързо и усвои нови умения.
Ти си познаваш детето, ако си преценила че може да ходи в ДГ, давай.
   Peace

# 16
  • Мнения: 266
Аз съм решила живот и здраве ако ни приемат,да я пусна направо на градина.

# 17
  • Мнения: 537
Доколкото знам на градина тръгват при навършени 3 години (поне на мен така ми казаха).

Аз бих записала детето на ясла, най - вече защото в детската градина са много по самостоятелни, а едно дете на 2 години едва ли ще може да се справи с хранене, обличане, миене, ходене до тоалетна, а не на гърне, да не говорим че ги искат без памперси.
Цитирах мнението на boto, защото от миналата година градините в Севлиево вземали децата на 2.5 год. Без памперс, да може да се храни само и преоблича, ако се намокри на мивката, да се мие само и комай и ако може и само да иде на градина ще е най - добре.  #Crazy Много майки са се видели в чудо как ще се оправят децата, няма ли да се стресират в една такава едва ли не враждебна обстановка. И затова да ви попитам малко извън контекста /за което се извинявам/ на темата, как е в другите градиво? На колко вземат децата в 1-ра група на ДГ?

# 18
  • Мнения: 24 467
Не виждам защо майките следва да се виждат "в чудо" при такива условия- това е ДГ, не ясла. Изискването е детето да е самостоятелно и да се обслужва само. Ако не може- да върви на ясла. Какво толкова има.
Аз лично не случайно изчаках момента до 2г. и 5 м., тъй като тогава моето дете вече отговаряше на тези изисквания.
За него пък стресираща на тази възраст беше яслата. Затова акцентирам винаги върху спецификите на самото дете и неговото развитие. Противник съм на общите рецепти.

# 19
  • Мнения: 742
Доколкото знам на градина тръгват при навършени 3 години (поне на мен така ми казаха).

 На колко вземат децата в 1-ра група на ДГ?

Директорката на градината ми обясни, че в групата също се занимават с децата така, както в яслата, т.е приемат деца с памперси, с биберони и т.н само трябва да е с навършени 2 години...което малко обезличава функцията на яслата...или просто нямат достатъчно деца за да се сформират групите и правят подобни компромиси... newsm78

# 20
  • Мнения: 389
И аз мислех Кристиян да го пусна направо на градина, но той е роден през първото полугодие и ще го приемат чак на 3 години и 5 месеца. Бях твърдо против яслите и се бях зарекла, че моето дете на ясла няма да ходи, но виждам, че колкото и да се правя на маймуна и да си играя с него, му липсва да общува с негови връстници, каквито са децата в яслата, затова от 01.06 тръгва на ясла. Постоянно излизаме на разходки, но явно повечето деца ходят на ясли и градини и няма деца, с които да си играе навън!
А относно ходенето на градина на 2 годишна възраст - против съм,  според мен е най-добре детето да ходи на ясла, заедно с връстниците си и да общува с дечица на неговата възраст!
Много ми е интересно, как така в градината са съгласни да приемат дете на 2 години? При нас това е невъзможно!

# 21
  • Мнения: 24 467
На 2 г. -не, при нас беше на около 2 и половина и задължително със "самообслужване" и добър говор.

# 22
  • Мнения: 4 621
При нас детската градина е при навършени 3 години, така , че когато дъщеря ми тръгна на ясла на 2 г. и 3 месеца нямах право на избор Peace

# 23
  • Мнения: 8 999
На ясла.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 688
и аз така.
Съдейки по яслата на сина ми,така добре се грижат за тях,че ще ми е мъчно от септември като го преместят в първа група:)

# 25
  • Мнения: 2 757
Изчакай да стане на 3 и я дай на градина

# 26
  • Мнения: 742
Изчакай да стане на 3 и я дай на градина

Не смятам, че е нужно да ограничавам детето в общуването му с други на нейната възраст...тя е общителна, но самостоятелна и вече й е време да свикне да играе и да се съобразява с другите деца...Знаете ли, че каато бяхме на рожден ден на наша приятелка-при наличието на 10 деца - тя дойде да си играе с мен Rolling Eyes
изобщо и не допускам варианта още година да свиква само с моето присъствие Naughty

още повече, че се надявам да се е адаптирала до момента на завръщането ми на работа...все пак и на мен ми е време да си сменя режима Peace

# 27
  • Мнения: X
Ясла, малка е за градина.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Ясла, малка е за градина.

 Peace

# 29

Общи условия

Активация на акаунт