да плащаме или не за лекар при раждането

  • 9 500
  • 234
  •   1
Отговори
# 60
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Не виждам защо трябва да плащам и подбутвам пари на някого за нещо, КОЕТО МУ Е ЗАДЪЛЖЕНИЕ........

Това е и моето мнение. После- лекарите вземали подкупи. Ами ще вземат, като има кой да им дава  Whistling

# 61
  • София
  • Мнения: 1 020
Аз родих преди 3 месеца и не съм дала нито лев за раждането. Останах очарована от екипа, който беше на смяна. Истината е, че израждат акушерките (поне в Тина Киркова), а доктора седи наблюдава и ако има проблем помага и накрая той отговаря за шеф и кройката Mr. Green.
Това, на което станах очевидец беше, че момичето с което лежахме заедно беше платила и нейния доктор не дойде веднъж да я види, а аз без да съм плащала бях всеки ден посещавана от доктора  Mr. Green.
Относно цените - всяка болница си има официална тарифа вече за избор на екип и на лекар.

# 62
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Наистина в България раждането е безплатно , но аз предпочитам да платя и така и ще направя , защото има толкова много некадърници , които с досада си вършат работата и гледат да те претупат , че направо не ми се мисли ooooh! В крайна сметка става въпрос за мен и за детето ми , така че предпочитам да съм спокойна  Peace

# 63
  • Мнения: 961
Аз смятам да раждам при лекарката, която ми следи бременността. Тя изражда в частна болница, в която няма плащане под маса, а срещу парите получаваш касова бележка. Освен това, надявам се всичко да мине добре, накрая смятам да й се отблагодарим лично с някаква сума за това, че ми помогна да имам една спокойна бременност и надявам се - леко раждане. Аз също не си представям по-добре похарчени пари от тези, които бих дала за раждането на детето ми.
Който иска да рискува със здравето и живота на детето си, може да разчита на случайността и екипа, на който ще попадне. Аз не искам и затова ще си платя, за да съм спокойна.

# 64
  • Мнения: 238
Миналия месец ми се наложи да полежа в Окръжна за няколко дни и то след като от Токуда ме върнаха защото нямало свободни места (цялата ми бременност се следи там от самото начало). Бях побесняла - за какво ми беше да си плащам като на края когато ми се наложи, вярно не беше нещо сериозно, да ходя и да си търся друга болница.
Влязох в Окръжна с твърдото решение да им тегля една сочна на всичките префърцунени болници и да си родя както и когато се случи.  #Cussing out
Обаче и това не било работа  Shocked
Първо се забеляза лошото отношение и ехидните лафове от рода на "Тебе що те върнаха от Токуда, а?" от страна на персонала. После в стая със седем легла + хлебарки.
Заедно с мен приеха още една жена, която щеше да ражда и тя дошла ей така на юнашко доверие - отношението към нея не се отличаваше от това към мен, докато не каза "Може ли да ми дадете декларация за избор на екип?". Ами честно... такава трансформация пред очите ми от страна на акушерките не бях виждала.  ooooh! Малко ми остана да се разсмея с глас. Mr. Green
Лежах 6 дни, всеки като влезе в стаята първо те пита "Вие на кой лекар сте пациент?", подмятат те от дежурен на дежурен и никой не се ангажира с нищо - даже за едното изписване ми се наложи да чакам 2 дни повече от другите жени в стаята въпреки, че моето положение беше 100 пъти по-цветущо от тяхното  Close
На края една от акушерките (много приятна жена) след поредната визитация, когато мен ме избиваше вече на рев дойде и ми каза "Не разбра ли, че са те нарочили? За следващия път да знаеш без уговорка с лекар да не идваш."  ooooh!
И както се бях разскачала срещу Токуда, така за няколко дни ми мина - ще си платя ама поне ще знам за какво! А то недай си боже, ако стават сакатлъци и в най-елитната болница и при най-добрия лекар могат да станат.  Praynig

Извинявайте за дългия пост ама още ми се вдига кръвното като се сетя.


# 65
  • Мнения: 770
Раждах в бившата Тина Киркова, избрах си доктор, платихме си на касата за избора и всичко беше ок. Доктора ми идваше всеки ден от 11 дневния ми престой, за да види как съм. Доволна съм. Всеки сам решава как да ражда Peace

# 66
  • Мнения: 6 274
Аз пък родих на Нова Година . Акушерката ми е златна  newsm51. И второто , и третото си дете родих при нея . Не само , че беше до мен на Нова Година , ами не ме остави за секунда  newsm51. И в крайна сметка - за какво да платя на лекар ? Едно раждане се води от акушерката , а не от лекаря .
П.С. От горните опции - нито една .  Naughty

Последна редакция: ср, 19 мар 2008, 10:08 от Djulichka

# 67
  • Мнения: 40
Djulichka , поздравявам те за това че си родила 3 деца. Иска се смелост и много силна воля! Ей такива жени - евала ! Още веднъж поздравления и да са ти живи и здрави и трите слънчица!

# 68
  • Мнения: 6 274
Djulichka , поздравявам те за това че си родила 3 деца. Иска се смелост и много силна воля! Ей такива жени - евала ! Още веднъж поздравления и да са ти живи и здрави и трите слънчица!
Благодаря  Embarassed! Да ти се връща  Peace. И не се мотай много , много , че се иска "яко бачкане"  hahaha- да ме настигнеш !
 Късмет ти желая , леко раждане и най-хубавото бебче на финала !!!  Hug

# 69
  • Мнения: 220
Плащах , но избрах частна болница с ясни тарифи, пред това да платя под масата на някой доктор.

# 70
  • Мнения: 2 090
Не съм плащала Naughty.Благодарността си изразих с красив букет,кутия шоколадови бонбони и бутилка уиски newsm51 Wine Glass  love001

# 71
  • Мнения: 1 031
В България раждането е безплатно! всичко останало е рекет!

 Peace

Аз раждах при дежурния екип и съм доволна.
Всичките ми приятелки, които си бяха платили на доктор, когато настъпи момента, доктора или не и вдигаше телефона или беше извън града #Crazy

# 72
  • Мнения: 864
Никога не съм плащала,и не го смятам за правилно  Peace
Колко хора нямат тази възможност?!
Ние учим лекарите така.То е ясно,че като им даваш,те ще взимат!!!

# 73
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
не си застрахована като плащаш,затова съм ПРОТИВ
Peace



Лично аз не съм плащала,платих си единствено епидуралната упойка. Като цяло останах мн.доволна от екипа  Peace
До мен имеше жена с избран екип и лично аз не забелязах някаква разлика Wink



Леко раждане на авторката на темата и повече позитивни мисли   bouquet

# 74
  • Мнения: 1 197
Според мен,не плащай
Трябва вече да дойде момента,в който да се научим какви са ни правата и задълженията в Българя.Докато не спрем да плащаме на ръка,няма и да спре корупцията.
По-добре роди в частна клиника,отколкото да плащаш в държавна,за нещо,което държавата се е погрижила да е безплатно.В всяка болница има добри и лоши специалисти,независимо от това дали е държавна или частна

Общи условия

Активация на акаунт