Тента

  • 10 151
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ето от тоз тип много ги харесвам:


Та ако си сложиш такива, сподели впечатленията си...

# 16
  • Мнения: 4 668
Шани , моята е такава . Питай , ако нещо конкретно те интересува .
Ей точно тази лента , къдравата отпред , най много плющи при вятър , та се принудих да я забода с безопасни игли .
Иначе като изпълнение на конструкцията и към механизма нямам нито една забележка .

Твърдият покрив от алуминий и поликарбонат наистина е по - практичен. Има обаче и недостатъци - лятно време задържа топлината и е голям задух под навеса
С това не мога да се съглася  Thinking Какво значи задух ?
То задушно ли си е и с навес и без - няма оправия . Стоиш си вътре на климатик .
Не е редно в 15ч. следобед в най - голямата жега да стоиш на терасата , била тя с тента , с покрив или без нищо .
А нашият поликарбонат е някакъв гъвкав , който не допуска да се чува трополене на дъжда Wink

# 17
  • Мнения: 2 211
Терасата ми е доста големичка - около30 м2 и като се напече поликарбоната, под него става като парник, затова ми се струва че за лятото тентата е по - удачна. Възможно е вашият поликарбонат да е по - тънък и дъждът да не се чува толкова, но ние сложихме най - високият клас, да не стане някоя беля, че сме на по - нисък етаж.

# 18
  • Мнения: 4 668
В това е разковничето - голямата площ .
При мен малката тераса е с поликрбонат , тя е дълга , но е широка едва 1.30 м. затова го няма парниковият ефект .

# 19
  • Мнения: 2 211
Скоро ще се местим в ново жилище, на последен етаж, с две големи тераси /но не колкото предишната/ и най - вероятно ще последвам примерът ти - едната с навес, другата с тента.

Иса, извинявай, че ти спамя темата!

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ей точно тази лента , къдравата отпред , най много плющи при вятър , та се принудих да я забода с безопасни игли .
Иначе като изпълнение на конструкцията и към механизма нямам нито една забележка .

да, вярно. Не се бях сетила, че къдричките ще създават тоз шум от плющене. Но нали сме си нашенци, хръмнаха ми 2-3 идеи, освен с безопасната, за справянето с проблемчето  Laughing

П.П: Американците използват технологията СТЕЛТ, а ние от Бг ширините - технологията С ТЕЛ!!!  Joy Joy Joy
(В кръга на шегата е)

# 21
  • Мнения: 19 485
Ние имаме тераса с покрив от поликарбонат и да ви кажа - понякога ме дразни, защото от разликата в температурите.....например като напече слънце, а след това се скрие слънцето доста пука. Ако е отворен прозореца и някой спи се чува.

# 22
  • Мнения: 764
Ние имаме тераса с покрив от поликарбонат и да ви кажа - понякога ме дразни, защото от разликата в температурите.....например като напече слънце, а след това се скрие слънцето доста пука. Ако е отворен прозореца и някой спи се чува.
А дали е задушно през деня под този покрив.....И аз се чудя дали тента или нещо такова....

# 23
  • Мнения: 19 485
Ние имаме тераса с покрив от поликарбонат и да ви кажа - понякога ме дразни, защото от разликата в температурите.....например като напече слънце, а след това се скрие слънцето доста пука. Ако е отворен прозореца и някой спи се чува.
А дали е задушно през деня под този покрив.....И аз се чудя дали тента или нещо такова....
Не, не е задушно, нашата е достатъчно голяма и на голяма височина. Проблемът ми е в това пукане. Понякога е доста досадно. За тента ни отказаха от фирмата-производител, защото при голям сняг провисва, а единия от проблемите ни бяха тоновете сняг на терасата през зимата, който навесът острани.

# 24
  • Мнения: 2 211
Много странно - нашият не пука. А как е поставен, огънат ли е?

# 25
  • Мнения: 19 485
Много странно - нашият не пука. А как е поставен, огънат ли е?

Не. Но е "захванат" много здраво в някакви алуминиеви...метални рамки. Предполагам че от стабилното захващане е проблема. Казаха ни, че на тази основа от рамки може спокойно да се направи и покритие от керемиди.

# 26
  • Мнения: 734
Ние сме на предпоследен етаж, но над терасата няма навес, точно под небето е (последният етаж е по-малък). Има ли такова чудо, дето хем да пази от Слънцето, хем от сняг - да я опъвам зимата , за да не трупа сняг на терасата. Тази зима се видях в чудо - не можеше да се излезе. Балконските врати се отварят навътре и щях да рина сняг от стаите... newsm78
Терасата е северна....
Как се псравяте с този проблем?

# 27
  • Мнения: 2 211
Спасението май е най - обикновен дървен навес, покрит с битумни керемиди. Разбира се, ако считаш че няма да ти затъмни прозорците. Иначе - поликарбонат и алуминий.

# 28
  • Мнения: 252
Pipinka, може ли да дадеш координати на фирмата Боряна-казваш че си доволна от тях, нали?

# 29
  • Мнения: 3 770
аз съм доволна от тези  Simple Smile


http://www.coralspektar.com/Contakt_bg.htm

Общи условия

Активация на акаунт