Четири антибиотика за месец - помагайте!!!

  • 5 598
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 950
Според мен задължително антибиограма и да се провери дали не е алергия с антибиотиците много внимавайте ,за жалост аз го разбрах ,но късно , защото моя син на 2.6 год вследствие на един такъв ударен месец с антибиотици  се  оказа  че е лекуван неправилно и е направил мнного тежка алергия и вследствие на това стана непоправимото -загуби слуха си .
Толкова съжалявам че се доверих на лекарката тогава ,затова много внимавайте с антибиотиците и не се предоверявайте на лекуващите .

# 31
  • Мнения: 822
Много съжелявам за детенцето ти  Sad !

Все повече се уверявам, че няма вреда от антибиограмата - само полза и за напред ще продължим да се презастраховаме - поне докато дечицата ни са малки.

# 32
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 459
Все повече се уверявам, че няма вреда от антибиограмата - само полза

Ама каква вреда! По какъв начин ще навреди на детето една антибиограма?!

# 33
  • Мнения: 2 211
Както другите вече са ти писали, поради честият прием на антибиотици, явно е отслабен имунитета. Ако имаш финансова възможност, продуктите на Аквасорс - Колактив и Зелена енергия са добро решение. Освен това, толкова малко дете е по - добре да се лекува с хомеопатия.

Най - добре обаче, от тук нататък да я наблюдаваш и още при първи симптоми, да реагираш бързо с бабини лекове - мед, гаргари, чай, разтривка и компрес с ракия и др., колкото по - малко лекарства, дори и хомеопатични, толкова по - добре.

За продуктите на база на Ехинацеята, хомеопатката ми каза че не трябва да се приемат повече от десет дни, защото ако се превиши количеството, започвали да действат обратно на имунитета.

Друг вариант е сиропът на Ей Ди Ликуид - Фор Кидс, който тук в здравният форум се обсъждаше надълго и нашироко.

# 34
  • Мнения: 640
Koлко струва антибиограмата?

# 35
  • Мнения: 2 211
Koлко струва антибиограмата?

Това е извадка от ценоразписът на Цибалаб:

Гърлен секрет 18.30 лв.
Гърлен секрет разш.антибиогр. 29.30 лв.
Носен секрет 18.30 лв.
Носен секрет разш.антибиогр. 29.30 лв.
Ушен секрет 18.30 лв.
Ушен секрет разш.анибиогр. 29.30 лв.
Храчка 18.30 лв.
Храчка разш.антибиогр.

# 36
  • Мнения: 822
На мен ми струваше 12 лв. заедно с гърления секрет. Зависи от лабораторията.

# 37
  • Мнения: 1 984
Според мен задължително антибиограма и да се провери дали не е алергия с антибиотиците много внимавайте ,за жалост аз го разбрах ,но късно , защото моя син на 2.6 год вследствие на един такъв ударен месец с антибиотици  се  оказа  че е лекуван неправилно и е направил мнного тежка алергия и вследствие на това стана непоправимото -загуби слуха си .
Толкова съжалявам че се доверих на лекарката тогава ,затова много внимавайте с антибиотиците и не се предоверявайте на лекуващите .
изключително много ме интересува какъв беше антибиотика. !   bouquet брата имаше подобен проблем ... едва го спасихме... ама сега чува като прилеп...

# 38
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Антибиограма се прави 10 дена след последния антибиотик или преди него. На този етап няма смисъл от нея ,тя няма да покаже точен резултат.
И честно казано не разбрах защо прибягвате до антибиотик. Червено гърло ,висока Т.?  Антибиотика при грип не действа,евентуални усложнения от грипа се получават след 3-4 ден от разболяването.
КОе ви притеснява като се разболее детето? Сега какво му е ?
И последно ,бих сменила тази лекарка! В най -лошия случай още преди втория антибиотик щях да съм потърсила и други мнения.

# 39
  • Мнения: 185
Как е детенцето, има ли промяна?

# 40
  • Мнения: 36
Искам да попитам  да ми обясните подробно какво представлява Ангин Хил и как се дава, тъй като и моето детенце- на 3,5год. боледува често от ангини и само го тъпча с антибиотици.
Мед лимон и сода как се дават - в лъжичка и да се дъвчат или се маже гърлото
Споделете моля ви, че вече ще се побъркам и аз.

# 41
Здравейте милички! Да вече сме здрави и дано скоро не ни сполети пак това нещо. Толкова лекарства изпихме и толкова притеснения изживяхме че не искам да се сещам. За седа давам есберитокс , но искам да попитам за това сиропче Adliguid for kids има ли някакво предпочитание кога да се пие - например пролетта или есента,защото много се замислям дали да не го взема. Благодаря за отговорите - чудесни сте!!!

Общи условия

Активация на акаунт