Четири антибиотика за месец - помагайте!!!

  • 5 579
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
Гърдичките са чисти. Забравих да напиша че по време на боледуването заедно с антибиотика давах и Ангин Хил. А сега от няколко дни давам Есберитокс - 3 по 10 капки.

# 16
Извинявайте за вьпроса, но какво по точно означава антибиограма.

# 17
Взима се секрет от гърлото на детето( в твоят случай) и се изследва за бактерии. Ако има такива може да се установи с какъв АБ могат да се излекуват.

# 18
Между другото моята беше с температура и червено гърло.Заведох я на УНГ и се установи че има налепи по сливиците.Проблемът се реши с едно намазване с гранофурин.

# 19
  • Мнения: 46 520
Не разбрах от какво е било болно детето? За какво е изписван антибиотика?

# 20
Педиатърката ни каза че е грип. Вдигна висока температура 39,5С. , повръщане, червено гърло, хрема и за кратко разстройство.

# 21
  • Мнения: 1 163
Бизи, защо не пуснеш на детето една кръвна картина и една урина. Моето беше 8 дена с температура пи Цевзил 5 дена и като не се повлия от него започна Аугментин него го пи 10 дена, но преди Аугментина пуснах кръвна утайка и урина. И вече смятам когато детето се разболее веднага изследвания, че този път пи 15 дена антибиотик а можеше да се размине само с единия ако по-рано и бях направила изследванията.

# 22
Пускахме изследвания след като изпи Оспексина и Аугментина, защото смятахме да тръгваме на ясла. Педиатъркта като ги видя каза че са добри, но дни след това се наложи да пием и Клацид. А до яслата така и не стигнахме.

# 23
Искам да попитам как успявате да намажете гърлото на детето с грануфорин. Нашата каквато е на дали ще стой мирна.

# 24
  • Мнения: 46 520
Педиатърката ни каза че е грип. Вдигна висока температура 39,5С. , повръщане, червено гърло, хрема и за кратко разстройство.

Грип не се лекува с антибиотик, само бактериални инфекции и усложнения от типа на пневмония.

НАИСТИНА ЛИ СЕ НУЖДАЕТЕ ОТ АНТИБИОТИК?

# 25
  • Мнения: 1 030
Точно при възпалено гърло без АБ рядко се минава, за съжаление. Таблетки за смучене и спрей не стават за малки деца и бебета.

# 26
А този грануфорин става ли за нас - 1.8 месеца сме.

# 27
УНГ-то маза бебо няколко пъти Peace

# 28
  • Мнения: 822
Да, обаче за съжаление често след грип настъпват усложнения. При нас беше така. Всъщност вече не съм сигурна дали от самото начало не сме били със стрептококовата инфекция!
Започнахме с много висока температура. Предписаха ни за всеки случай Аугументин, но се въздържахме. После пак за всеки случай Суметролим - и него не взехме и като видях, че нещата не вървят към оправяне пуснах антибиограма. Оказаха се стрептококи чувствителни на Клацид. Дъщеря ми го пие вече осем дни. Казаха, че е препоръчително да се пие максимално 10 дни, защото иначе инфекцията може да се повтори, ако не е доизлекувана.

После и баткото ни се разболя. Само, че вече нямах материална възможност за антибиограма (понеже вече си ги правим сами, лекарят не иска да ни дава направление, не счита за нужно) и започнахме с изписаният оспамокс. Да, но нещата се влошиха. Така преминахме през Клацид и сега пие Зинат. Зината действа добре. Днес купих втора опаковка - важна е продължителността на приема. На сестра ми детенцето е приемало 7 дни, но се оказа недостатъчно и не се излекува  Sad .
Вижте колко много главоболия може да спести една антибиограма, а не знам какво толкова им пречи на докторите да ни дават направление за нея  Sad !

# 29
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327

Вижте колко много главоболия може да спести една антибиограма, а не знам какво толкова им пречи на докторите да ни дават направление за нея  Sad !

Права си. Златните им направления  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт