Март преполовихме вече, а някои мами още чакат своето човече !!!

  • 12 451
  • 277
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 575
За теглото - Али се роди 3300, а я изписаха след 6 дни с 130 гр. по-малко.
Ох тия колики много ни мъчат....снощи беше голям рев, днес на обяд също - 3 часа се гърчеше милата. Гастроентероложката ни каза, че е рано за капки, но ако продължи така до утре ще и взема нещо, не мога да я гледам как се мъчи милата.
За пелените - използвам на Памперс, най-малките - от 3 до 5 кг. и съм много доволна. Скоро ще минем на следващия размер от 3 до 6 кг. Мисля да продължа да използвам Памперс, нямам оплаквания досега.

# 196
  • София
  • Мнения: 595
Ането, аз си давам капки за колики от 5-я ден на малката и като бяхме на 12-я ден на консултация, педиатърката не ми е казвала, че не е трябвало, защото е рано...Даже ми каза какво за нея е единственото, което има ефект-Инфакол и Лефакс-и двете не се продават в БГ, но най-близо ги има в Гърция.

И аз за сега ползвам пелените на Памперс от 2 до 5 кг и кърпичките им в бяла опаковка ("сенситив").

# 197
  • Мнения: 48
ЧЕСТИТО НА НОВООБЕБИЛИТЕ СЕ МАМИ   bouquet  bouquet  bouquet

Ние  днес бяхме на запис на тонове. Доки каза,че са много добре и че щом нямам контракции няма смисъл да ме гледа за разкритие. Вика ме пак чак в понеделник сутринта. Каза тогава да отида направо с багажа  Rolling Eyes Не знам какво ще ми прави тогава - дали има намерение да ме оставя в болницата за наблюдение или да ми предизвиква раждането, но на мен не ми се иска да го предизвикваме. На една моя позната така и го предизвикали, защото преносвала и накрая се оказало, че термина и не е определен правилно и бебето е недоносено.

# 198
  • Мнения: 318
ЧЕСТИТИ БЕБЕНЦА НА БЕБОВИ И НА ЙОНБОНБОН! ДА РАСТАТ БУДНИ И ЗДРАВИ ДЕЧИЦА, ДА НОСЯТ МНОГО РАДОСТ И ЩАСТИЕ НА ЛЮБИМИТЕ СИ ХОРА!


Днес забравих да Ви честитя и първа пролет   bouquet

За памперсите доволни сме засега - и ние сме с Памперс от 3 до 5, и кърпичките сензитив. Но аз си му мия дупето след всяко ако, та кърпичките само татко му ги ползва като го домързи нощем да си правят баня Simple Smile

Мамите след секцио - спите ли по корем вече?

Били, ще стискам палци за развитие преди понеделник, пък ако отидеш в болницата - още на обяд да се похвалиш с най-сладкото вързопче Simple Smile  Hug

# 199
  • Мнения: 575
Как забравям все да честитя на мамите.
Да са живи и здрави новите ни бебоци на Олимпия, Бебови и Йонбонбон.

polina13, аз спах вече по корем, секциото ми беше преди 2 седмици.
desitka*, ти Инфакол ли даваш? И помагат ли, някъде бях чела, че капките запичат. И как се дават, след ядене ли? Или само когато има колики, а ефекта веднага ли идва?
Момичета вашите бебоци повръщат ли? Моята много ми повръща, снощи ми изкара акъла, 1 час след ядене избълва всичко на фонтан. Иначе си връща по малко почти след всяко ядене. Дохранвам я със специално адаптирано мляко за повръщащи бебета, то е по-гъсто, но пак си повръща по малко, от кърмата също. Sad Гледаха я на ехограф - всичко и е наред, но само се притеснявам, като повърне.

# 200
  • Мнения: 44
Честито на всички мамчета! Да са им живи и здрави бебчетата, да им носят много радост!

Поли, аз снощи за пръв път спах по корем, това ми е любимата поза за спане.

Били, успех бебчо сам да тръгне да излиза преди понеделник

# 201
  • Пловдив
  • Мнения: 1 281
Честито на Бебови и IONbonbon! smile3525 smile3525 smile3525
Да се отчетем като още 2 в 1 - днес се добрахме до Док. Вече сме около 2900 и 49 см. Плацентата си ни е втора степен и малко проспахме записа на тоновете...
Та, чакаме се  Blush

# 202
  • Мнения: 82
     Диана,влюбена съм във Вики HugИскам го за зат Heart Eyes

# 203
  • Мнения: 14
ЧЕСТИТИ БЕБЧЕТА НА OLIMPIA, IONBONBON И BEBOWI! МНОГО РАДОСТ, ЩАСТИЕ И КЪСМЕТ НА МАЛКИТЕ ЧОВЕЧЕТА!

И аз днес пак бях на тонове и видеозон. Момата си стои на топло и това си е. Аз междувременно свикнах с мисълта и се настроих да си чакам... Много смешно ми стана за теглото: 3550 +/- 500 г, направо ме уби с точност апарата!

Утре има пълнолуние - със сигурност ще имаме бебета  Wink

Kokolina, ама голяма сладурана тая твоята Симона, ще я изям! Искам и аз такава  Laughing

# 204
  • София
  • Мнения: 595
Ането, да, в момента давам Инфакол и мисля, че малката е по-спокойна. Донесоха ми го от Гърция (там се казва Infacolic, струва 4-5евро, изглежда така: http://www.infacol.co.uk). Иначе почнах с Еспумизан, после давах Колийф, после Саб Симплекс. Педиатърката ме предупреди, че Саб Симплекс запичат. Иначе всички (без Колийф) са с една и съща съставка. Маги си пълни редовно памперсите и консистенцията си е същата, не е по-твърдо примерно, за да си мисля за запек...Но понякога много се напъва-продължително, звучно-охка, пъшка, стене; протяга се.... Не знам дали се дължи на болезнени колики или на запичащо действие на капките...

Аз днес обърнах малката по корем, но след няколко секунди ми повърна... По този повод да отговоря на Ането-и на мен малката ми е повръщала на фонтан 3-4 пъти до сега, иначе най-редовно връща след хранене, докато си лежи, докато я гушкам...абе повръща си...Лекарката каза, че е нормално, стига да не е на фонтан всеки път-тогава имало проблем-нещо си на стомаха не се затваряло ли, отваряло ли...не помня...

Ние ще лягаме да дремнем...да видим до кога  Rolling Eyes

# 205
  • София...........
  • Мнения: 961
Здравейте:)

ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ ОБЕБИЛИ СЕ МАМИ !!!

ДА СЕ ПОХВАЛЯ ИМАМЕ СИ МОМЧЕНЦЕ - ЯСЕН, РОДИХ НА 16.МАРТ. Бебо се роди 3350гр. и 50 см.

# 206
  • София
  • Мнения: 3 123
expetka,не никави ваксини не слагат тук при раждането-чак на 2-рият месец.

IONBONBON, divna_ ,честити бебчета-да са ви живи и здрави!

# 207
  • Мнения: 83
IONBONBON, divna_,да са ви здрави и послушни бебоците!
 Whistlingние с бебо решихме,че е още много студено да се раждаме...-ще чакаме лятото!

# 208
  • Мнения: 52
ЧЕСТИТИ СЪКРОВИЩА НА IONBONBON И DIVNA.Много да ви слушкат и само радости да си доставяте Laughing

# 209
ЧЕСТИТO НА  DIVNA.  bouquet
 
 
 

Общи условия

Активация на акаунт