Защо мъжете решават да изневерят, точно когато се появи бебето?

  • 6 217
  • 95
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 172
Сама си дала част от отговора:
Хайде да не спорим, защото едва ли знаеш какво е да ти се промени изведнъж живота ти на 360 градуса. 24 часа да си до едно бебе, да се чувстваш грозна и дебела и единствените ти контакти да са други майки със същите теми на разговор, а неговият живот да не се промени ни кота, освен участието му в къпането и събота и неделя по някой час внимание?

Един ангажиран с новороденото си дете и съпругата си мъж няма толкова време, че да се развява наляво-надясно. Усещането за дебела, грозна и т.н. зависи и от отношението на мъжа ти към теб.

# 16
  • Мнения: 1 058
И аз съм чувала за доста такива случаи. И на мен ми е интересно. Може би мъжа се чувства уплашен. Кой го знае.

# 17
  • Мнения: 1 367
Наистина ти сама си си отговорила до голяма степен.Може да се добави още,че търси някакъв вид спокойствие извън къщи,далеч от рева на бебето и миризмата на пълни памперси.Не знам,не ми се е случвало и дано не ми се случва.

# 18
  • Мнения: 606
едва ли знаеш какво е да ти се промени изведнъж живота ти на 360 градуса.

На 360 ако е - добре. По опасно е на 180 гр.

# 19
  • Мнения: 4 965
Сама си дала част от отговора:
Хайде да не спорим, защото едва ли знаеш какво е да ти се промени изведнъж живота ти на 360 градуса. 24 часа да си до едно бебе, да се чувстваш грозна и дебела и единствените ти контакти да са други майки със същите теми на разговор, а неговият живот да не се промени ни кота, освен участието му в къпането и събота и неделя по някой час внимание?

Един ангажиран с новороденото си дете и съпругата си мъж няма толкова време, че да се развява наляво-надясно. Усещането за дебела, грозна и т.н. зависи и от отношението на мъжа ти към теб.

  bouquet
Така е.
Ако на мъжа му пука за жена му и за общото им дете, ще е точно толкова ангажиран с детето и животът му ще е точно толкова променен, колкото и на майката.
И защо участва само в неделното къпане, това не го разбрах? Какво прави през другото време, освен ходенето по жени??? (Не броя ходенето на работа, колкото и време да му отнема това - питам за свободното време.)

# 20
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Защо ли? Ми щото са егоисти! Twisted Evil (днес съм зла и мъжемразка Mr. Green )
Те били уплашени, стресирани, имали нужда да се почувстват свободни и пр. и прочие оправдания! Защо ние по дифолт, нямаме право на такива извинения, ума ми не го побира!? ooooh!
Свивай му сърмите на твоя хубавец! Връчвай му бебето още от вратата, да изграждат връзката баща- дете. Упражнения трябват, нали било по- трудно, отколкото при майката?!  Mr. Green
Няма не искам, няма недей!
Аман от тарикати и неосъзнати непораснали хлапета!

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Защо ли? Ми щото са егоисти! Twisted Evil (днес съм зла и мъжемразка Mr. Green )
Те били уплашени, стресирани, имали нужда да се почувстват свободни и пр. и прочие оправдания! Защо ние по дифолт, нямаме право на такива извинения, ума ми не го побира!? ooooh!
Свивай му сърмите на твоя хубавец! Връчвай му бебето още от вратата, да изграждат връзката баща- дете. Упражнения трябват, нали било по- трудно, отколкото при майката?!  Mr. Green
Няма не искам, няма недей!
Аман от тарикати и неосъзнати непораснали хлапета!

така,така...добре си отговорила  Peace

А много често го правят и когато жената забременее...пак поради същата причина егоистични и недорасли да поемат отговорности. Twisted Evil
(не всички де) Peace

# 22
  • Мнения: 22 440
Не мисля, че е така, но ако ти познаваш само такива мъже, много жалко.

# 23
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Защото съчетанието егоизъм + лиготия е втъкано в скелета на повечето от тях. Защото все се правят на много силни, пък при първата трудност си подвиват опашките и се чудят къде да се скрият. Слава богу, нямам такъв проблем, но много мои познати и приятелки точно заради това се отказаха да родят второ дете. Пък и друго си е докато жена ти се чанчи отвсякъде с новите отговорности, ти да си в чуждо легло и да си умираш от кеф... Отвратително!!!  Sick

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Не съм забелязала такова нещо около себе си. Всичките ни познати родиха по 2, някои по 3 деца, но мъжете им са си до тях.Явно просто е съвпадение. Нали знаете, мерака при мъжете умира последен. А може би тогава жената под влияние на депресията започва да си въобразява много неща? newsm78 Не знам, но не мисля, че има такава закономерност, ако нещата между двама души са наред .

# 25
  • Мнения: 1 897
Няма такова нещо. Или поне много обобщаващо е подобно заключение.
При моят съпруг е тъкмо обратното- стана още по-отговорен и грижовен след появата на бебето. Същото наблюдавам и при семейства, които са ни близки и с които често поддържаме контакти.
Ако всичко останало в едно семейство е наред, ако всеки от двамата партньори осъзнава и поема своите отговорности и ангажименти, появата на бебето би трябвало да го сплоти още повече, а не обратното. Така мисля аз.

# 26
  • Мнения: 1 820
При нас е точно обратното.Нито се е променило нещо в отношенията ни,нито той е започнал да не се прибира.От както се е родила малката е все до нас,когато свърши работния му ден бърза да се прибере и не е пропуснал и една вечер от къпането,храненето или каквото и да е друго.А това че има мъже който мръшкат има.И не само че не са дорасли и бягат от отговоррност,те не са били готови за семейство.Приемат те за даденост и точка.Ти вече си "вързана"едва ли не,още повече с детето.Знам ли какво мислят!

# 27
  • София
  • Мнения: 3 064
Няма такова нещо. Или поне много обобщаващо е подобно заключение.
При моят съпруг е тъкмо обратното- стана още по-отговорен и грижовен след появата на бебето. Същото наблюдавам и при семейства, които са ни близки и с които често поддържаме контакти.
Ако всичко останало в едно семейство е наред, ако всеки от двамата партньори осъзнава и поема своите отговорности и ангажименти, появата на бебето би трябвало да го сплоти още повече, а не обратното. Така мисля аз.

И аз така мисля, и при нас така се случи!

# 28
  • София
  • Мнения: 408
Защото са МЪЖЕ. Не случайно се говори за майчински инстинкт, няма понятие като бащински такъв.

# 29
  • Мнения: 3 423
Моля, споделете мнението си, защо точно когато една току що родила жена има нужда от физическа и емоционална подкрепа, мъжете решават да се позабавляват? Доста често срещана ситуация, поне по моя статистика. И как може да са толкова подли?

Така ли? Това силно ме озадачава.
Наистина ли е така? Защо аз не знам.

Общи условия

Активация на акаунт