Как се приспивате?

  • 3 821
  • 86
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 800
Май наистина искам да спи, когато трябва, защото трябва да взимам и каката от градина, а и докато спи да свърша 150 неща и още толкова остават недовършени... Той спи по два пъти на ден по час и половина-два, т.е. след ритуала на надиграване си спи човекът. Пробвах да го оставя да си играе и да си заспи когато той иска, да ама така разказахме си играта и неговия ден беше кисел, и каката закъсняхме да вземем, и аз бях изтощена... Сигурно с дъщеря ми съм била по-спокойна,  само тя беше и си организирах всичко по-лесно, сега ми е трудно

# 16
  • София
  • Мнения: 7 097
Не я приспиваме. Или заспива на дивана в хола, докато гледаме телевизия и после я пренасяме или си казва, че й се спи и я изпращам до креватчето й.

# 17
  • София
  • Мнения: 120
При нас имаме следния ритуал : към 20 часа го къпя и после обличаме пижамата. Ляга при нас на спалнята и след около половин час сам се мести в креватчето до нас. И след 15 минути обикновено е заспал.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 433
Дъщерята задпива между две малки възглавнички, от тези декоративните. Гушка ги, премята си ги и така заспива. Е и бибата естествено.
А бебо отначало спеше при мен, сега спи в креватчето сам. Подържи ми малко ръката, погаля ги и той отплувал Laughing

# 19
  • София
  • Мнения: 4 867
към 20 часа го къпя и после обличаме пижамата. Ляга при нас на спалнята...

Вие в колко часа си лягате?

# 20
  • Мнения: 7 821
Май наистина искам да спи, когато трябва, защото трябва да взимам и каката от градина, а и докато спи да свърша 150 неща и още толкова остават недовършени... Той спи по два пъти на ден по час и половина-два, т.е. след ритуала на надиграване си спи човекът. Пробвах да го оставя да си играе и да си заспи когато той иска, да ама така разказахме си играта и неговия ден беше кисел, и каката закъсняхме да вземем, и аз бях изтощена... Сигурно с дъщеря ми съм била по-спокойна,  само тя беше и си организирах всичко по-лесно, сега ми е трудно
Моите на година вече спяха само по веднъж на ден, след обяд за по 2 - 2,5 часа.

# 21
  • София
  • Мнения: 203
Откъртваме заедно повечето пъти, след приказка, обикновено към 22.30, и аз уморена от работа, и тя - от нейната работа (ясла), отдавна не съм имала проблеми със заспиването  Hug

# 22
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Сина ми спи само веднъж дневно - от 1 до 3.30ч.
Няма търпение да си легне след като се наобядва.
Ритуала е - събличане на дрешките, пъхване в чувалчето, пие малко чай, давам му да гуша нещо и излизам от стаята.
Вечерта след банята и обличането го гушкам, пие млякото си, слагам го в леглото му, давам биберон и излизам. Гушкането е на тъмно, никакви лампи и лампички не светят

# 23
  • София
  • Мнения: 903
Никога не съм я приспивала.
Тя вече много рядко спи следобяд, когато си е вкъщи, а вечер ритуала е следния: Мие си зъбите, аз й помагам да си измие дупето, обличаме пижамите и ляга в леглото. Аз й казвам "Лека нощ" и излизам. След около 15 мин като отида да проверя какво става тя вече е заспала. Ако не я оставя сама в стаята не  може да заспи  - понякога, когато е при детегледачката и трябва да спи следобяд, аз казвам на жената да я остави сама в стаята, но тя явно не смее да я остави сама и резултата е винаги един и същ - повъртене в леглото около половин час и отказ от спане.
Но е много важно как си го свикнала от малък. Ако от бебе си го приспивала , сега ще ти бъде много трудно да го отвикнеш от тоя навик.

# 24
  • Мнения: 407
Приспиваме се с кърмене,ако след като се насуче не му се спи,оставям го в кошарата и излизам от стаята.Върти се понякога и по един час и си заспива,аз само надничам като заспи да го завия.

# 25
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Лягат в леглата,гасим лампите и излизам от стаята.Така са от бебета. Peace

# 26
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
Като беше по-мъничак го гушвах в мен, явно от тоновете на сърцето ми се успокояваше и заспиваше, тииихичко тананиках....
Сега е свикнал да заспива между мен и съпруга ми, не иска сам в легълцето, като заспи го преместваме! Simple Smile

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Минава през банята  след това облича чисто белъо, пижамка казваме си лека нощ целуваме се изгасям лампата и излизам от стаята. Понякога ако е рано четем по една приказка преди сън.

# 28
  • Мнения: 2 197
Никога не съм приспивала. Тя така или иначе заспива късно, така че я държим при нас на леглото и в един момент заспива. Тогава я преместваме в нейното си легло.

# 29
  • Мнения: 146
ние също имаме проблем със заспиването.никога не сме се приспивали,сама си заспиваше. обаче явно аз оплесках нещата след като от около 2 седмици махнах бибата(уж без проблем), но спря да спи в къщи през деня.вечер я оставям и е заспала за 2 мин, но през деня,ако сме си в къщи нищи не помага.изправя се в кошарата ,играе, крещи и реве... затова щом трябва да спи излизам на разходка и в количката също заспива веднага... Но все някога трябва да легне на обяд в леглото си. немога да съм вечно по улиците или в колата да обикалям квартала докато заспи(това също помага )
някой има ли идея какво да правя...(на почти годинка сме)
извинявам се , че се намесих така в темата...

Общи условия

Активация на акаунт