? документи за дете за чужбина

  • 4 282
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 307
 newsm78 а за какво ми е декларация, нали ще пътуваме заедно?

# 16
  • Мнения: 1 322
SANI+, за кое РПУ става въпрос, ако не е тайна?

# 17
  • Мнения: 4 111
Като сте заедно не ви е нужна декларация.

# 18
  • Мнения: 1 322
Всъщност като сме заедно с тати /нямаме брак/ какво ни е нужно при преминаването на границата? Че се обърках доста.

# 19
  • Мнения: 4 111
Всъщност като сме заедно с тати /нямаме брак/ какво ни е нужно при преминаването на границата? Че се обърках доста.

Личните карти - твоята и на таткото, червен паспорт на детето, заедно с акта му за раждане (на детето). Само не знам ако не е преведен дали ще е проблем.

# 20
  • Мнения: 2 631
А как успяхте, да снимате неразревано малко дете!? newsm78
При нас това ще е огромен проблем.

# 21
  • Мнения: 4 111
А как успяхте, да снимате неразревано малко дете!? newsm78
При нас това ще е огромен проблем.


Беше на 3 месеца, аз го държах за кръста и го изместих в ляво на фона, така го снимаха тогава. Виждам, че детето ти е колкото моето, скоро го снимахме пак - седнал на стол сам, нямаше облегалка, загледа се във фотоапарата, дори се усмихна за снимката.

Грешка, не било колкото моето, а по-голямо, не видях добре. Все ще намерите с какво да я разсеете за няколко секунди.  newsm78

# 22
  • Мнения: 2 631
Много благодаря!  bouquet
По-голяма е нашата мома, но е една ревла... Crazy

# 23
  • Мнения: 307
 Е да ама моето е на 2 месеца  Rolling Eyes. Как ще го снимам незнам.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 4 702
И ние се каним да ходим в Гърция за Великден, та и пред нас стой проблема със снимането. Днес ще се пробваме и ние

# 25
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
Момичета, декларация вземете задължително/за съгласие от страна на бащата да водите детето в чужбина/, нищо, че сте заедно.Есента ходихме до Турция заедно и ни я искаха нашите-на границата.Явно има различни случаи.

# 26
  • София
  • Мнения: 493
SANI+, за кое РПУ става въпрос, ако не е тайна?

Ние живеем в Изток и подаваме в РПУ на Шипченски проход - не го знам кое се води, но там е и Слатина и Гео Милев мисля!

А да попитам ,като сме женени пак ли трябва да носим акта за раждане ?

# 27
  • Мнения: 4 111
А да попитам ,като сме женени пак ли трябва да носим акта за раждане ?

Аз писах по-горе, ние сме женени и не ни го искаха, но аз го носех. Можете да звъннете в посолството и ще ви отговорят.  Дадох телефона на предната страница.

# 28
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
Успокойте ме, че не е необходимо да се води и детето в РПУ-то за изваждането на документ Praynig
И още нещо - удостоверението за адресната регистрация от общината задължително ли е?

# 29
  • София
  • Мнения: 4 294
Успокоявам те, не сме водили децата в РПУ-то.
Иначе относно удостоверението за адресна регистрация - при нас се получи много интересно,
служителката, който обработва документите при проверка в компютъра с база аднни,
установи, че голямата щерка я нямаше в базата с данни, а малката беше вписана и имаше адресна регистрация  Laughing
Няма логика но беше факт в нашия случай.
Ние тичахме с мъжа ми до общината в ЕСГРАОН и за 5 минути ни дадоха въпросното удостоверие  Peace

Общи условия

Активация на акаунт