Как да отслабна, при условие че кърмя???

  • 4 529
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 911
Че може ли да се отслабва докато се кърми?

Доказано е че за денонощие се изгарят около 500 калории, ако се качва, това значи, че причината не е в кърменето, а на друго място - най-вече в хапването. Simple Smile


t_nestoriva, аз като отидох да раждам приличах на цепелин; бях се изстреляла с близо 30 кила, при 56 преди забременяването, при ръст 164.
В момента ми остават 5 до заветните килца!
Постигнах го с умерено хапване, намаляване на сладки и други помпащи храни, всеки ден въртене на велотренажора по 30 мин (така че да се изгорят 300 калории). Ако нямаш - яко пешеходстване всеки ден с количката - умерено към бързо темпо поне по 1 час, отначало е уморително, около 10 дена, но после ще се чувстваш супер; движение му е майката! То ще се отрази добре и на депресията (т.е. зле  Simple Smile) и на самочувствието. Нормално е при изброеното да сваляш 1,5 кг на месец.
Не се отчайвай, след като искаш и приведеш в действие искането - не може да не отслабнеш.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 268
Не си сама в битката с килограмите Hug
Погледни темата на Дюкан и там 3 етап мисля,че е подходящ за кърмачки PeaceНай-добър резултат според мен ще има Дюкан+фитнес/при мен дава резултат,както и при много други,които го спазват стриктно/.
Аз,сутрин ходя на фитнес и детето ми го гледа една приятелка,а когато тя не може,чакам съпругът ми да се върне от работа.
Успех ти пожелавам!


Подкрепям. И аз все още кърмя (сутрин и вечер). От 2 месеца минах на режима на Дюкан в трета олекотена фаза за кърмачки. Махнала съм малко килца, имам още доста да сваля, но продължавам бавно. И аз се бях отчаяла след нова година. Ако имаш желание, се запознай подробно с режима, преди да вземеш решение дали да го почнеш или не. Успех  Hug

# 17
  • Мнения: 1 674
Че може ли да се отслабва докато се кърми?
И аз това се чудех

# 18
  • София
  • Мнения: 2 802
Здравейте, мами. Моля да ми помогнете в борбата с килограмите. Споделете вие как успяхте да се справите? Кърмя вече седем месеца успешно, не мисля да спирам, (то и бебо не иска да се отказва от това удоволствие де) но тези килограми ме убиват. Не мога вече да се понасям, изпадам в депресия като видя кантар или огледало. Бях 58кг. преди да забременея, от болницата се върнах 65 и си казах добре няма да е трудно да ги сваля. Да, ама НЕ, качих до 70 и сега няма слизане надолу  #Crazy чувствам се ужасно, нищо не ми става, а и каквото ми стане ми стои отчайващо, а идва лято.... как ще излизам от вкъщи с тези стърчащи месца  Shocked Cry
Абе напрово не знам, дайте съвети мога ли да ползвам някакъв чай( хапчета и подобни боклуци с неизвесно действие на мен и бебо отказвам), мислех да ходя на аеробика, но няма кой да гледа детето. Таткото ни не се справя даже и за час сам. Опитвам с упражнения вкъщи ама нищо не става,уж по цял ден съм в движение с количката ама... пак нищо.
Ако модераторите сметнат че темата ми не е за тук, моля преместете я където решите, че е удачно, пускам я тук, зашото кърмя.
Все едно аз съм го писала... е, не съм била 58 кг, но все пак  Wink
Искрено се надявам лятото, когато и бебчо ще прохожда да сваля излишните килца Praynig

# 19
  • Мнения: 173
Аз също кърмя, но не се лишавам от нищо.Хапвам си каквото ми се прияде.

# 20
  • Мнения: 1 098
Кърмя от осем месеца. За това време свалих 10 кг. Постигнах го с много движение и правилно хранене. Всеки ден с количката вървя средно по 2, 3 часа. У дома правя коремни преси, ухпражнения, карам велоаргометър. Вечерям най- късно в 6часа, по принцип гледам да се храня разделно. Разбира се позволявам си да хапвам и сладки неща, но определено ги ограничавам. Чувствам се мн. добре и енергична. Вече съм с 3 кг. по- малко от преди да забременея.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 724
Аз няма да мога да и да си помисля за спорт докато кърмя. Изцеждам се за всяко хранене и това отнема всяка минута, която имам.
Иска да попитам онези от вас, които спазват Дюкян- какво значи да се започне от трета фаза. Само на нея ли се стои, т.е редуват ли се ПЗ /протеини и зеленчузи/ с тертата фаза или се спазва само третата фаза - т.е. с по малко въглехидрати?Ама, че се изразих...

# 22
  • София
  • Мнения: 6 268
Аз няма да мога да и да си помисля за спорт докато кърмя. Изцеждам се за всяко хранене и това отнема всяка минута, която имам.
Иска да попитам онези от вас, които спазват Дюкян- какво значи да се започне от трета фаза. Само на нея ли се стои, т.е редуват ли се ПЗ /протеини и зеленчузи/ с тертата фаза или се спазва само третата фаза - т.е. с по малко въглехидрати?Ама, че се изразих...

Трета фаза за кърмачки означва, че почваш режима директно от нея, без ударен етап. Ядеш всеки ден протеини и зеленчуци (т.е. няма дни само на протеини, както е във втора фаза), млека може да не са обезмаслени, а примерно 2-3,6 % масленост (аз лично си ям обезмаслени открай време) и се ядат по 2 порции плодове (т.е. вместо 1 портокал, например, два портокала на ден). Единствения прием на въглехидрати дефакто е от плодовете. Това е синтесирано с две думи. Но ако решите да почнете режима, прочетете малко повече инфо, за да се запознаете по-добре и със самата му идея. А ние ще помагаме с каквото можем  Peace

Може ли да те питам защо се цедиш на всяко хранене?

# 23
  • Мнения: 95
Aз за радост си възвърнах килограмите,а Цвети е само на 6 месеца,според мен е от хранителната  добавка,която ми препоръча моя хомеопат хем за увеличаване на Кърмата хем и за енергия

# 24
  • Мнения: 743
И аз мислех да пусна подобна тема. По време на бременността качих 8-9 кг., които свалих в болницата и следващите 2 седмици свалих още 3. По едно време ми намаля кърмата и започнах да се храня повече. един ден се качих на кантара и се оказа, че съм качила 5 кг. Изпаднах в ужас. Всеки ден съм на велоергометъра, ходя по един час пеш с количката, вечер ям салата, през деня нещо сравнително леко, но не съм свалила нито 1 кг., а гореописания режим ми е от 10 дни.

Вече си мислех, че или на мен нещо ми има, или свалянето на кг. по време на кърмене е мит Embarassed.

# 25
  • Мнения: 911
.... но не съм свалила нито 1 кг., а гореописания режим ми е от 10 дни.

Вече си мислех, че или на мен нещо ми има, или свалянето на кг. по време на кърмене е мит Embarassed.

Мит е да искаш рязко отслабване, чакай да мине поне месец. Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 1 724
Може ли да те питам защо се цедиш на всяко хранене?

за да яде бебето, защото не суче.

мерси за съветите, ще опитам.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 268
Може ли да те питам защо се цедиш на всяко хранене?

за да яде бебето, защото не суче.

мерси за съветите, ще опитам.

Ooo, евала, че го правиш. Аз така и не можах да свикна да се цедя и за това те попитах.

# 28
  • Мнения: 502
И мен ме вълнува същия проблем,и то много! ooooh! CryЧетох в библиотеката,че кърмачката,за да не трупа излишни килограми,трябва да приема повече въглехидратни храни,а режима на Дюкан изключва напълно въглехидратите???Аз просто спрях сладкото и тестеното,пък да видим какво ще излезе! Laughing 

# 29
  • София
  • Мнения: 6 268
И мен ме вълнува същия проблем,и то много! ooooh! CryЧетох в библиотеката,че кърмачката,за да не трупа излишни килограми,трябва да приема повече въглехидратни храни,а режима на Дюкан изключва напълно въглехидратите???Аз просто спрях сладкото и тестеното,пък да видим какво ще излезе! Laughing 

Ами да, Дюкан изключва въглехидратите. Ама то обикновено от тях се пълнее. Не разбирам как може да се увеличат въглехидратите и да очакваш да не пълнееш.

А иначе мисля, че спирайки сладко и тестено, ще има резултат  Peace

Общи условия

Активация на акаунт