Рязко качване на килограми в първи триместър

  • 18 304
  • 29
  •   2
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 928
В първия триместър качих 8 кг, от които само 5 бяха в третия месец. До края на бременността качих общо 25 кг, като в 9-тия дори отслабнах 2кг.
Не се притеснявай и не се ограничавай с яденето.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 522
И аз най-много качих първите три месеца - 6 килограма! За цялата бременност - 16 кг! В началото и аз се стреснах и си мислех, че до края ще кача много. Повечето ми приятелки бяха качили по 25-30 кг и само ме плашеха. Други пък ми казваха как в последния месец качили 17 кг за месец. Но нищо подобно не ми се случи. Последния месец качих 1 кг. Така, че не се притеснявай  Laughing



[/img]

# 17
  • Мнения: 4 555
Равносметката е следната: завършвам 12та седмица, меря се на кантара и съм напред с 4 килограма откъдето и да го погледнеш (най-вече ако го погледнеш в гръб, под кръста Shocked )
Лелееее, ама верно ли си с колосалните 4 кг напред!? Тцтцтц, ами сега  ooooh!
Оф като вземете да се превземате така  ooooh!
Аз пък в 12-та седмица бях качила 7 кг. В 39-та бяха 22. Три месеца след раждането си влизах във всички дрехи, а след още два си върнах старите кг.
Хайде стига драматизъм и превземки, мисли си за бебето, чети информация как да го гледаш, кърмиш, възпитаваш. Вече си бъдеща майка и те чакат хиляди отговорности и сериозно отношение.
Не знам кой идиот е наложил стереотипа, че бременните жени трябва да са кльощави и колкото по-малък корем, толкова по-горда майка. Тук гледам, че с някаква невероятна гордост се споделя колко  късно е проличала бременността. Все едно е нещо срамно да ти личи!
То бива суета бива, ама чак пък през бременността за килограми да се тръшкате  Stop

# 18
  • Мнения: 3 200
Аз бях качила 40 кг, не помня точно кога колко, но на финала това беше положението

# 19
  • Мнения: 389
През първите 2-3 месеца качих 5 кг! За цялата бременност качих общо около 17 кг! Преди да забременя бях 45 кг, отидох да раждам 62 кг!

# 20
  • София
  • Мнения: 39 764
И аз в 1вия триместър (2рата брем.) бях с 5 корема напред. Сега уж се движа нормално, но съм си качила доста. Изобщо не искам да се качвам на кантара. С Дияна ми личеше много, защото пълнеех повсеместно. Сега раста само на корем. До миналата седмица бях с около +16 кг. (С 1вата брем. качих 25).

# 21
  • Мнения: 407
Първите 3 месеца качих 8кг,лекарката ми каза да се храня по здравословно и да огранича тестените изделия,никога не съм пазила диети през живота си,а точно когато ми се ядеше от всичко по много просто не можех да си го позволя.До края качих 20кг,които за моето телосложение не са никак много.

# 22
  • София
  • Мнения: 7
Аз пък съм качила досега само половин кило. Но за сметка на това коремчето ми е голямо. Приятелки ми казват, че приличам на бременна в 5-тия месец. Мъжът ми е много горд, че изглеждам толкова бременна.

# 23
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
Аз през цялата бременност си качвах по 1-2 кг на месец че и повече #Crazy Rolling Eyes
Качих 24 кг. Embarassed
В момента съм си на същите килограми от преди да забременея.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 335
Леле, ама вие сте едни страхотни!! Hug
Толкова отговори за нула време, повечето наистина обнадеждаващи. Страшно се успокоих! Сърдечно ви благодаря за което! Simple Smile

Прегръдки Hug

# 25
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 С голямата ми дъщеря адски много повръщах,не съм прекалявала с нищо.
 Наистина се скъсвах да повръщам,но лекарката ме предупреди да внимавам,че нещата с килограмите може да излязат извън контрол.
 В крайна сметка в края на петия месец бях натдала с около 5 килограма.Ако ти е лошо,хапни филийка,ама не цяла.На мен и 2-3 хапки ми вършеха работа,половин обикновенна бисквита, много ми помагаше и прясно изцеден лимон /но без захар/. Peace

# 26
  • Мнения: 115
Мила хапвай си колкото искаш(без да прекаляваш естествено)както една позната ми каза когато забременях-когато бях бременна с близнаците можех да изям и един банан,можех и две кила.Въпрос на самоконтрол.Аз за цяла бременност натдадох 6кг но родих в осмия месец а съм чувала че осмия и деветия най много се качва.

# 27
  • Мнения: 206
  Бих те посъветвала да не се шашкаш толкова, защото от притеснение по някакви си килограми можеш да навредиш на бебчето си Naughty
  След като толкова държиш на външния си вид, със сигурност като родиш ще ги свалиш бързо Peace
  Не забравяй, че сега си майка и трябва да мислиш много, ама много за здравето на своето бебче. То ще е здраво и спокойно, ако и ти си така.
  Много по-важен е чарът Peace

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Ами аз качих и трите пъти по 20-25 килограма въпреки,че не съм се тъпкала.
Айде нямам много спомен с първата бременност,но с втората го изживях най-трагично.Тренирах като луда защото неможех да се примиря,че започнах да се обезформям.Но постепенно го приех и си казах,че е важно по-добре бебчето да е добре.До финала бяха 25,свалих ги за 3 месеца.Сега след третото раждане и отново + 25 кг,имам да свалям още 7кг. .
А в първия триместър се качват поради задържане на вода от хормоните.Поне при мене беше така.
Не го мисли сега,после ще му мислиш.Лека бременност! Peace Hug

# 29
  • Мнения: 1 233
През първия триместър бях качила около 6 кг. После качвах много малко. Общо бях + 11.

Общи условия

Активация на акаунт