На каква възраст сложихте обички на момиченцата си?

  • 6 121
  • 157
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 8 999
Дъщеря ми сама поиска, когато беше на 4 г. С удоволствие й разреших и тя го направи с пълното съзнание, че ще я боли, но явно желанието й беше по-силно от страха от болката.

# 61
  • Мнения: 1 029
По тази логика голяма част от форумките са селянки  Joy

аз съм селянка, признавам.Една щастлива селянка, майка на щастливо селянче Crazy

# 62
  • Плевен
  • Мнения: 854
Благодаря на всички за споделените мнения. Повечето от вас са прочели въпроса и са ми отговорили услужливо, което  всъщнот исках. А за тези които ми обясняват, че момиченце с обички е селско, извинявам се, но не съм им искала мнението дали мислят, че е селско или не. Просто исках мамите, които вече са си сложили на момиченцата да споделят на коя възраст е станало и дали е имало болка. Получих тези мнения, а аз сама ще си преценя кога да и ги сложа и дали искам детето ми да изглежда като момиченце или всеки срешнат да пита (въпреки, че е цялата в розово) дали е момченце или момиченце. newsm78
Аз също живея на село, но надявам се това да не е прозбем да се включа във форума все пак.

# 63
  • Мнения: 1 029
Аз също живея на село, но надявам се това да не е прозбем да се включа във форума все пак.

добре дошла при нас и не се притеснявай, всъщност тези с "градските" виждания може и да са селянки ( нали това е и състояние на духа все пак), знае ли човек newsm78
Сложи на детето си обеци когато решиш и не се влияй от ничие мнение. Hug

# 64
  • Мнения: 514
Аз също живея на село, но надявам се това да не е прозбем да се включа във форума все пак.

добре дошла при нас и не се притеснявай, всъщност тези с "градските" виждания може и да са селянки ( нали това е и състояние на духа все пак), знае ли човек newsm78
Сложи на детето си обеци когато решиш и не се влияй от ничие мнение. Hug
Аз също ще сложа обички на моето момиченце !На мен са ми сложили като съм била бебе!Мисля че така е по-добре! Peace Peace Peace
Не обръщай внимание на подобни изказвания!
Аз съм родена в София но сега излиза че съм селянка!!! Joy Joy Joy Joy Joy Joy
Не по това се съди какъв е човек!!!!!!!

# 65
  • София
  • Мнения: 44 122
На мен са ми ужасни като видя мънички дечица с обици, гривни, ланци и т.н....за мен това трябва да си е личен избор на детето - когато и ако поиска тогава...ако ще и в пубертета да е.....или пък изобщо....

# 66
  • София
  • Мнения: 39 771
За "селското" не го рекнах аз Simple Smile Направих обобщение на горния пост. И аз съм в този клуб Simple Smile

За гривните и ланците и аз съм съгласна. Дияна носи малки сребърни обици, които даже не и се виждат (от косата). Има златен ланец с кръстче от кръщенето, но не го носи. Някъде по кутиите е. Гривни няма. От време на време у дома слага някоя моя и се фръцка. Само дет ръчичката й е на 1/2 на моята Simple Smile
Пиърсинг и тату сигурно бих и позволила, но като порасне. А има доста време до тогава.

На мен друго ми беше смешно. Обсъждали сме го мисля. В градинката видях момченце с обица (да е било на годинка и нещо, почти 2) на ухото, халка.

# 67
  • София
  • Мнения: 4 588
На мен са ми ужасни като видя мънички дечица с обици, гривни, ланци и т.н....за мен това трябва да си е личен избор на детето - когато и ако поиска тогава...ако ще и в пубертета да е.....или пък изобщо....

И аз съм на това мение. Лично аз си пробих ушите в 10 клас -  за две седмици се обзаведох с 5 дупки общо. Никога не съм се сърдила на нашите, че не са го направили, докато съм била малка, даже се радам, че ми оставиха избор. Ако имам дъщеря някой ден, и аз ще постъпя така. Peace

# 68
  • Мнения: 27
Мисля че около годинката е добре

# 69
  • Мнения: 8
колкото е по-малко толкова по-добре, като са по малки неприемат болката толкова драматично, не че с поставянето на обеците има кой знае каква болка, но .... аз исках да й сложа обичките доста преди годинка, но в кащи не ме поткрепиха и аз се разколебах. но съдейки, че на 6 месеца й взимаха кръв от пръсчето и детето нито се разплака, нито каквато и да е било отрицателна реакция не прояви, а скоро на годинка и един месец като и взимаха пак кръв ... тва деде като ревна, даже се зехлипа, сега съм решила като се събират много празници да й пробия ушичките, защото щте сам си в кащи постоянно с нея, а и нали нещо се въртят и промиват първити дни. най-добре е когато си решите да го направиш.
А и още нещо, има и суеверие че на 25 март ако се пробият по-бързо зарастватл или нещо такова, някаква бабешка работа.
ти си прецени подходящото време, но и като са по-малки няма да се сеща да се пипа по ушите, аз с мойта кво ще правя ..., нямам и на идея като е доста палава и това което нетрябва предимно това прави

# 70
  • София
  • Мнения: 44 122
Дам няма да се сеща , а като стане на две годинки и намери, че по ушите си има нещо интересно, дали няма да почне да ги дърпа тези обици да види какво е това там....
И за какво е това бързане изобщо....то детето като си поиска ще си каже... на вас чесно красиво ли ви е бебе с бижута......

# 71
  • Мнения: 145
Не разбирам защо някои мами държат на всяка цена да наложат мнението си и не уважават хората, които мислят по друг начин! Не може всички да сме еднакви. Идеята е да се сподели опит, пък всеки да се преценява как да постъпва, а не всяко различие да се превръща в повод за конфликти! Много ми е неприятно някой да твърди, че става въпрос за лична суета. Аз лично доста съм мислила как да постъпя и съм преценила, че на моето дете ще му е по-добре така!
На въпроса - поставихме на беба обички, когато беше на 7 месеца. Аргументите ми затова бяха два: първият - че не разбира още и съответно няма да се страхува и вторият - че ако изчакам до годинката, както си мислех първоначално, просто няма да мога да я задържа неповижна на едно място. Решението взех, като се позовах на личния си опит. На мен не са ми пробили ушите като бебе. Като порастнах, много исках обички и завиждах на момиченцата, които имаха, но дълго време не можех да се престраша. Та реших, че, ако детето след време не иска да носи обици, просто ще ги махне. Що се отнася до болката - при мен болка от перфорирането с пистолет нямаше абсолютно никаква. По въпроса за златните бижута - бебка е с малки обички от медицинско злато с камъче. Съвсем фини и нежни и не мисля скоро да ги сменям със златни. Проблеми не сме имали нито са се разранявали, нито ги е дърпала. Не ви съветвам да слагате халкичи на бебчетата. И ние имаме подарък от бабата, но ми се струва рисковано - тях наистина може и да ги дърпат или да се закачат по дрехите, а и според мен са за по-голямо дете.

# 72
  • София
  • Мнения: 553
Ние имаме подарени вече 2 чифта обички, но сме решили, когато тя сама прояви по-голям интерес и желание, тогава да й сложим.

# 73
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
... когато тя сама прояви по-голям интерес и желание, тогава да й сложим.

Ами айде пък, и аз ще отговоря  Crossing Arms Това е и моето мнение. За себе си не смятам за необходимо да си тормозя детето с това. А пък колко ми е смешно да видя гологлаво няколкомесечно бебе с обеци... Отдалеч си личи, че са му сложени, само за да личи, че е момиче  Crazy На 90% от момиченцата точно заради това са им сложили обеци като бебета  Sick

# 74
  • Мнения: 474
Брех.....какъв спор......  Whistling Ние пък продупчихме ушетата на Алекс на 8 месеца - имах известни притеснения, но се оказаха безпочвени....нямахме никакви проблеми.... ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт